Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A hiperaktív gyerekek jellemző...

A hiperaktív gyerekek jellemzője az, hogy ha a szülő kér valamit, akkor nevetve szaladgálni, ugrándozni kezd és nem csinálja, vagy túl engedékeny a nevelés tehet erről?

Figyelt kérdés

Elszaladgál ha öltözni hívom,ha gyógyszert kell bevenni,ha indulni kell valahová,elszalad ,de ha nagyon határozottan ellentmondást nem tűrően mondom neki,hogy vagy jön,vagy segítek neki jönni akkor azért mégiscsak rászánja magát.


Nagyáruházban teljesen felpörög ott borzasztó amit csinál,ott is szaladgálni akar,volt már,hogy a biztonsági őr elégelte meg,hogy én tehetetlenül szaladok ,szólítgatom a gyeret ,hogy álljon már meg,míg a gyerek nevetve mint aki meg sem hallja fut előttem,szerencsére a biztonsági őr határozott és mérges hangjára azért megijedt és odajött hozzám.


Diagnosztizát hiperaktív.


2012. jan. 16. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

A gyereked egy kicsit sem hiperaktív (vagy is ezek a jelek nem arra vallanak).

Normál gyermek jellemzöi amit leírtál.


A gyermek keresi a határait. Csak nálad nem találja. valószínü hogy a határ ott van hogy jössz vagy segítek jönni, és ezt a gyerek is tudja, ezért fogad erre a szóra szót.


nagy áruházas elrohangálás is annak az oka hogy te hagyod. ha elkapod a kezét, majd megfogod és akkor is vezeted ha üvölt, ezt kb 1-2x fogja eljátszani majd többet nem. de ha leállsz neki könyörögni, szologatni, vagy tudod jól hogy elszalad de te azért is kiveszed a babakocsibol, vagy elengeded a kezét, akkor ne csodálkozz ezen.


Nekem ebben a témában nincs könyörgés. ha nem akar jönni akkor marad itthon, én már indulok is. (még egyszer sem maradt itthon kb 10 mp alatt meggondolja az egészet.)

Olyan helyen ahol nem akarom hogy elrohanjon nem engedem el a kezét, vagy egyszerüen marad a babakocisban.

2012. jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"kiveszed a babakocsibol"


A babakocsit már rég kinőttük,lassan 6 éves lesz már. :-)


Tehát te úgy érzed,hogy amellett ,hogy hiperaktívnak diagnosztizált nevelési probléma is lehet és határozottabb,szigorúbb neveléssel igenis meg lehet húzni a határokat ,nagyobb együttműködésre lehetne szoktatni ?

2012. jan. 16. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Ki diagnosztizálta? 6 évesen nem fér bele ez a viselkedés.
2012. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nevelési tanácsadó pszichológusa,gyógypedagógus,gyermekpszichiáter,neurológus egyöntetűen ezt állították.
2012. jan. 16. 14:19
 5/15 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


én azt hittem egy 1,5-2 éves gyerekröl beszélsz.


6 évesen tényleg nem fér bele ez a viselkedésbe. egy 6 éves gyerek értelmesen kézfogás nélkül kell hogy tudjon közlekednie és nem elrohangálni.


èn laikus anyaként és 3 év alatti gyermekek gondozojaként 2 dolgora gondolok. vagy valamilyen agyi problémája van, ami a viselkedés problémát hozza.

vagy amit sokszor hiperaktivitásnak neveznek, pedig csak a nevelés hiánya félresikeredetsége okozza. Hiányoznak a gyereknek a határok kiskorától kezdve, nem volt határozottság, és követketeztesség, így a gyermek nem tud viselkedni.


ha ovodában, iskolában nagymamával nincs ilyen gond akkor leginkább az utobbi a probléma.

2012. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mindenhol probléma van sajnos.


Az óvónők panaszkodnak,a nagymama hárítja ,hogy néha elvállalja az unokát.


Dysmaturus újszülött volt,a kezdetektől problémás alvással,evéssel,túlmozgással,nyugtalasággal.


Sokat gondolkozom rajta,hogy vajon én mennyi szerepet játszom a neveléssel abban,hogy ennyire túlmozgásos,kapkodó,nyugtalan.


Nagyon-nagyon sovány,rosszul alszik kisbabakorától.

2012. jan. 16. 14:28
 7/15 A kérdező kommentje:

"agyi problémája van"


Állítólag a hiperaktivitást másként működő agyműködés okozza.

Értelmileg nagyon rendben van,okos,fogékony.



A gyermekpszichiáter rámszólt mikor nála voltunk,hogy ne fegyelmezzem állandóan,mert a túlfegyelmezéstől mégjobban felpörögnek az ilyen gyerekek,azt mondta főleg olyan dolgokért ne bántsam ami az állapotából adódik (túlmozgásosság,kudarctűrési képtelenség),viszont az alapvető normákat nagyon következetsen tartassam be(tisztelet megadása ,verekedni,csúnyán beszélni nem szabad) .

2012. jan. 16. 14:32
 8/15 anonim ***** válasza:

Én voltam, aki kérdezte, hogy ki diagnosztizálta. A Nevelési Tanácsadó véleményére hallgass!

Ez nem nevelési probléma.

gyógypedagógus

2012. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az áruházi esettel kapcsolatban, mikor ijedten odament hozzád, neked is jól le kellett volna szidni a biztonsági őrrel egyetemben. Nem tudom, hogy ez megtörtént-e.

Mert ha nem, akkor csak azt gondolja magában, hogy ez a csúnya biztonsági őr bácsi, hogy rámijesztett, de itt van anya, ő úgyis megvéd, megvigasztal.

Tegyél rá hámot, pórázt, hogy ne tudjon elszaladni.

2012. jan. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Tegyél rá hámot, pórázt, hogy ne tudjon elszaladni"


Ezt most komolyan írod ,tegyek pórázt a 6 éves gyerekre ?


Természetesen megszidtam mikor végre odajött hozzám és megköszöntem a biztonsági őrnek a segítséget.

2012. jan. 16. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!