Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ovit választanátok?

Melyik ovit választanátok?

Figyelt kérdés

Messze még a kezdés, jövőre megy a lányom oviba,de egyzserűen képtelen vagyok eldönteni melyik lenne jobb a két ovi közül.


1. körzetileg ide tartoznánk,de szerencsére elég rugalmasak. Közel van, gyalog kb 10 perc, kis létszám 12-15 fő, viszont az ovónők és az ovi felszereltsége is kcisit hiányos:(:( Keveset adnak az ünnepségekre, tehát minden ami kötelező megteszik, de semmi kis plussz


2. gyalog kb 20-25 perc a gyerek tempójában, a csoport létszám 30 körül vann:( nagyon aranyos,kedves ovónénik, gyönyörűen dekorált csoportok, az udvaron szebbnél szebb játékok, rengeteg program, és az ovónénik anyait apait beleadnak, szívükön viselik a kislurkókat, lelkesen készülnek mindenre.


Férjem itthon dolgozik, tehát ha rossz idő van el tudja vinni a lányunkat, a kistesó akkor lesz egy éves, de mi van ha közbe jön vaalai és neki más munka után kell nézni, eső, hó stb sokat gyalogolni babakocsival:(:(


Nem tudom:(:( Te hogy döntenél??


2012. júl. 30. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1., a távolság nálam nem lenne akadály

2., nálam nem mérvadó az udvari játékok milyensége, mert a szép játékok mellett is unatkozhat a gyerek, ha nincs jó közösségben

3., hiányos az óvónő? Na olyat még nem láttam. Nem az ünnepség a lényeg! Hogyan készítik fel az iskolára a gyerekeket. Milyen "tantervük" van?


Én a távolabbi óvodát választottam, mert az korcsoportra bontott, eleve 4 éves tantervvel indít kiscsoportot, így az évet ismétlő gyerekem nem unja halálra magát az utolsó évben, nagyon jó eredményekkel kezdik az iskolát az itt végzett óvodások. Amúgy nagyon jól döntöttem, minden szempontból elégedett vagyok.


Én hogyan döntenék a Te esetedben? Fogalmam sincs. Nem láttam a két óvodát, nem beszéltem a két bocsánat négy leendő óvónővel. Ahol úgy érzem jobban érezné magát a gyerekem, és többet fejlődne oda vinném. Az, hogy ez nekem mennyi kellemetlenséggel járna édes mindegy.

3 gyerekes

2012. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés! Az első verzió a kis létszám miatt jobb, kevesebb gyerekre könnyebb odafigyelni, ráadásul közelebb is van. A hiányos felszerelést fel lehet tuningolni, nálunk a szülők vittek be ezt-azt, a díszítést csoport pénzből oldották meg. A 2. verzió mellett az óvónők személyisége szól. Lesz nyílt nap? Mert akkor érdemes lenne elmennetek lányoddal együtt mindkét helyre és megnézni konkrétan azt az óvónőt, aki majd akkor fog kezdeni. Biztosan lesz bemutató a foglalkozásokból is, ott láthatod, hogy bánnak a gyerekekkel és hogyan is zajlik a foglakozás (az is látszik, ha az óvónő csak erre az egy alkalomra erőlteti meg magát). Érdeklődhetsz az óvónő személye felől akár a játszótéren is, hátha van olyan anyuka, akinek a gyereke hozzá járt. Még egy szempont, amit érdemes lenne megnézned, mégpedig az udvar. A gyerekek a nap nagyrészében ott fognak játszani, kérdés hány gyerek lesz mekkora helyre bezsúfolva. (Hiába jól felszerelt az udvar, ha a tömeg miatt semmihez nem fér hozzá a lányod, márpedig a nagyok el fogják venni a lapátot.) Ha nem szép állapotúak a játékok, azt akár szülői erővel fel is lehet újítani. Dönteni nem tudok helyetted, de remélem azért valamit tudtam segíteni ;)
2012. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

:) köszi


Az ovónők felkészültségére értettem,hogy hiányos,csak siettem, és persze vissza nem olvastam:) Láttam már mindkét oviban ünnepséget, és az elsőben éreztem, ezt a kötelező megcsináljuk hát hangulatot, a másodikban pedig az ovinéni szinte jobban be volt zsongva mint a gyerekek,


Úgy szeretném,ha a két oviból lehetne egyet összegyúrni,mert egy szép udvar,ami nagy, benne sok játékkal,amit most a szülők segítségével építettek,varázsoltak ujjá, szupi ovónénikkel és kis létszámmal:)

2012. júl. 30. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!