Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik másfél éves kor körül...

Akik másfél éves kor körül álltak át junior, leesésgátlós ágyra, válaszolnának néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

Miért váltottatok kiságyról, volt különösebb oka, valamire megoldás? És segített-e?

Eleinte nyilván vele kell maradni, de ez mennyi ideig szokott tartani, hogy meg kell várni, míg elalszik? Napok, hetek, hónapok?

Ha vele maradtál, nem mászott ki hozzád? Nem volt hadakozás, hogy ott kell aludnia?

Szobaajtót célszerű nyitva hagyni?


Nekem a fiam 1 hónapja szenvedve alszik el. Tejcsi a szobájában, ölben, már csukódik a szeme, beteszem a kiságyba, már nyöszörög, de ha simogatom, fekve marad. Ha lefekszem mellé a földre, nyöszörög, többnyire fel is áll. Már sokmindent kipróbáltunk, most egy nagy ágyon gondolkodom, csak a fentieken elgondolkodtam.


2012. júl. 30. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi azért váltottunk, mert szűkös lett a rácsos ágy, pedig az is a nagyobb fajta volt (70x140? ) Felkelt sokszor éjjel mikor forgolódott, így gondoltam vége, nagyobb ágy kell!

Másfél évesen kapta a 90x200-as leesésgátlós ágyat (KIKA). Kimászni sosem akart belőle, viszont az esti elalvás az elején nem ment könnyen. Viszont ez az ágy akkora, hogy simán melléfekszem és elférünk amíg elalszik. De volt már olyan is, hogy én is elaludtam vele együtt :))


Könnyebség, hogy a szobájába elfér egy kinyitható kanapéágy is ami születésésétől kezde ott van. Sokszor altattam azon és utána tettem be a rácsos ágyba. Vagy ebbe a mostani nagy ágyba.


Szerintem simán vehettek már neki nagy ágyat. Térben is érzi, hogy nagyobb, kényelmesebb. Ha erre van szüksége....

Sok gyerek még két évesen is a rácsos ágyban alszik, de ez gyerekfüggő. Mi megvettük és 1-2 hónap után már egyedül aludt el benne.

2012. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányka 15 hósan kapott junior ágyat (leesésgátlóval), mert az úton lévő kistasónak szántuk a kiságyat és szerettük volna, ha nem az ő születésével köti össze a "költözést"m hanem van kis ideje megszokni az új helyét. 17 hónap lett köztük, ennyi idő bőven elég volt amúgy, igazából szinte azonnal elfogadta.

Mi vettünk neki kedvenc-mesehősös ágyneműt, meg választhatott magának szép díszpárnát, és mindenkinek eldicsekedtünk vele, hogy milyen okos-ügyes nagylányunk van, aki már igazi ágyban alhat... szóval megbirizgáltuk az önérzetét és ez úgy tűnik bevált. Büszke volt rá hogy milyen ügyes, és büszke volt az új ágyára is. Amúgy a kisfiam is ugyanígy örült amikor a kiságyat leváltottuk neki másfél évesen.


Az elalvási szertartáson amúgy alig változtattunk náluk az ágycserénél, annyi csak, hogy a lányom a "nagylányságán" felbuzdulva akkor hagyta el az esti cumisüvegezést - de az esti szertartás nagyjából ugyanaz maradt mindkettőnek az ágyváltástól függetlenül.

2012. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom (nemsokára 6 éves lesz) csak 4 évesen szokta meg, hogy egyedül aludjon, a külön szobájában. Kb. 2,5 éves volt, amikor eltettük a kiságyat, és lett a szobájában egy kihúzható kanapé. 4 éves koráig valaki mellette kellett aludjon, de minimum ott kellett legyen valaki mellette, míg elalszik. Éjjel, ha ébredt, átjárkált hozzánk, közöttünk aludt. Mi nem bántuk, de tény, hogy elég idegesítő volt. Kicsi lányunk, aki éppen most 1,5 éves. Két hete eladtuk a kihúzható kanapét a szobájukból, és kaptak egy emeletes ágyat, az alsó ágyon van leesésgátló. Nem tudom, hogy nálatok van-e nagyobb tesó, de ha van akkor célszerű együtt altatni őket, mármint egy szobában. Érdemes megpróbálni, hogy új mintás ágyneműt raksz az ágyba, vagy kidiszíted, hogy csábítsa. Magyarázni szerintem nem érdemes, még úgysem érti meg. Egy idő után meg fogja szokni, hogy te csak mesélsz neki, és egyedül kell aludnia. Esetleg hagyj égve egy kislámpát. A kicsi nálunk már megszokta, mondogatja is hogy megy aludni a Hello Kitty-s ágyneműjébe. (ő mindig is jó alvó volt, nem kellett sokat bíbelődni) A szobájuk ajtaja mindig nyitva van, mert ha csukva lenne, nem hallanánk a nyüsszögést.
2012. júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam első naptól külön szobában aludt, 15 hós volt, amikor kapott rendes ágyat, leesésgátlóval, mert az ágyat a tesónak szántunk és nem szerettük volna, ha összeköti. Egy pár hétig csak bent volt a szobájában, aztán egyik este ott altattuk el. 19 hó van a két gyerek között. Nálunk az ajtó be van húzva, de nincs kilincsre zárva. Első alkalommal is imádta az ágyát, azóta is. 1 évig nem is mászott ki belőle, de most hogy már 3 éves lesz, sokszor átjön éjjel hozzánk (de ez nem az ágy miatt van). Én nem változtattam az altatási szokásokon, letettem, kijöttem és ennyi.
2012. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom egy évesen kapott új ágyat, szűk volt neki a rácsos. Most 27 hónapos, még ott kell vele lenni, amíg elalszik, különben kijön. De ha ott vagyok, akkor forgolódik, magyaráz kicsit, aztán szépen elalszik. Nekem nem gond, nem kell ringatni, vagy simogatni, csak ott kell lennem.
2012. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, 17 hónapos, nem 27. :)
2012. júl. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!