Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnak kicsit...

3 éves kisfiamnak kicsit befele dől a bokája kell valahova vinnem?

Figyelt kérdés
Milyen cipőt vegyek neki ?
2012. júl. 31. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ortopédiára! Ott megmondják milyen cipőt kell neki venni, vagy hogyan segíthetsz neki akár otthon is!
2012. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia az én fiam még nincs 3éves de neki is befelé áll a bokája elmentünk a háziorvoshoz és azt mondta hogy most van még igazán nagy fejlődésben a lába és várni kell vele pár évet és ha akkor is befelé áll a lába akkor kell neki ortopédia által kiirt cipő én is azt gondoltam egyből menni kell de hát a mi orvosunk ezt mondta lehet más orvos már ortopédiára küld.
2012. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minket a 2 éves státuszon küldtek ortopédiára, mert hogy lúdtalpas a gyerek. Oké, elvittük, ahol felvilágosított az ortopéd szakorvos, hogy kb 5 éves korukig hót' felesleges vinni a gyerekeket ilyesmi gondokkal, mert nem gondok :) Fejlődik, alakul a lábuk. Nem volt lúdtalpas a fiam sem.
2012. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves volt a fiam, mikor a dokinőtől én is kértem beutalót az ortopédiára, mert még mindig lent van a bokája. (a boltozatot mintha már látnám, szóval nem lúdtalp, hanem a bokája van még lent, mint a piciknek).

Erre nekünk is azt mondta a gyerekorvos, hogy ilyenkor még nem kell ortopédiára menni, hanem majd később, 3 éves kora körül, mikor már partner a játékban, különböző tornagyakorlatokat kell vele játszani: külső talpélen járás, zsepi felvétele lábujjal, lábtorna stb. De ezt csak akkor lehet, amikor már megérett rá, hogy végigcsinálja a gyakorlatokat.

Próbáltam már korábban vele, de kb. 1-szer felveszi a zsepit, aztán már szalad is másfele, tehát nincs türelme hozzá.

Lassan 3 éves lesz, de még mindig bosszant, hogy ennyire "csámpás", nézegettem a salus cipőket, bár lehet előbb megkérdezem az ortopéd orvosnak tanult rokonunkat róla. (neki is kisgyerekei vannak). És már egy mozgásfejlesztő konduktortól is hallottam, hogy 3 éves korukig valóban semmit nem csinálnak vele, csak ezt még baba korában, amikor jártunk foglalkozásra.....

2012. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eloszor menj el egy ortopediai szakuzletbe es kerj sarokemelo kisbetetet, ami olyan feloldalas es a helyes iranyban tartja a bokat. Utana pedig csak olyan kiscioket vegyetek, amiknek van sarka, szandalban is nyaron es hidegben is emeltsarku cipot viseljetek a betettel. Ennyi.
2012. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orthopédusnak mindenképpen megmutatnám.

Én salus cipőket/szandálokat veszek csak a kislányomnak.

Itt pontosan leírják miért kell a szupinált sarok.


[link]

2012. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!