Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnátok harmadik babát a...

Vállalnátok harmadik babát a mai világban?

Figyelt kérdés

Második gyermek után most mernétek vállalni harmadik babát?

Ha igen akkor arra lennék kíváncsi milyen anyagi körülmények között éltek, van-e hiteletek, kb mennyi pénzből gazdálkodtok havonta? Saját lakásban vagytok vagy albérletben, esetleg szülőknél?

Ha nem akkor miért nem?

Ja csak azért érdekelne, mert kíváncsi vagyok hogy ha most megszüntettek minden támogatást(kevesebb GYED, GYES, SZOCPOL)mennyire bevállalósak a mai emberek?

Ja és hány évesek vagytok?


2009. júl. 17. 23:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%
Én most nemmernemém beválni.Szerintem amig nincs az embernek egy saját háza és egy kocsija addig nemérdemes gyereket beválalni.Albérletröl albérletre meg szülöktöl szülökre egyik napról a másikra élni nem rozsás helyzet.Aztmegy hogy szerencsétlen gyerek mig kicsi a hidegbe a buszmegálokban kitenni a hidenek nemszeretném.Lehet hogy szegénységben is lehet gyereket nevelni se senkinek nem tesz jót előbb útobb csak konfliktus lesz belőle.Ha a gyerek kezd felnöni és kamaszodni igényli a saját szobát is mikor esetleg kapcsolata lesz ez akkár már 1 éves kórnál kezdődhet.Én igy gondolkodom amig nincs házam ( lehet hogy hitelre ) de saját meg egy normális auto ( sokszor hirtelen kell cselekedni) addig nemlesz gyerekem és ha ez 40 éves lesz akkor 40 évesen lesz.
2009. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%
Elnézést 14 éves kórt szerettem volna irni.
2009. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
55%
Hát én még a 2.-at se merem bevállani most nemhogy 3.-at???Aki azt hiszi h najd az állam eltartaja a gyerekeket az csodálkozni fog!!!Minden kedvezményt megvonnak,a nagycsaládosok kedvezméyne sztem ugyanilyen veszélyben van/lehet.Egyszerű matek,ha most nem elég egy ygerekre a gyed +fizu akkor kettőre se az.Még ha ttól félek is h kirúgnak inkább egy gyerekkel leszek munkanélküli mint kettővel meg hárommal,mert ismerek ilyneket is.Na mind1,sztem már nem a merészség kell h döntsön hanem a józan ész,meg a számítás.Én megyek vissza gyed után melózni egy gyerekkel.
2009. júl. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%
ja és hitelre épített családiban lakunk,és még így sem merem
2009. júl. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

24 éves vagyok, férjem 27. Van egy 5 éves és egy 7 hetes lányunk, de már megbeszéltük, hogy jövőre jöhet a harmadik baba. Saját házban lakunk, amin még 6 évig hitel van. Az autónk 4 éves, és 6 évig még szintén hitellel terhelt.

Szerencsések vagyunk, mert a férjem fizetése fedezi a négy fős családunk teljes megélhetését, az én gyed-em megmarad plusszba.

Az állami támogatásra nem számítok, hiszen arra nem lehet alapozni. Most biztosan nagyon le leszek pontozva, de szerintem ha valaki azért nem vállal gyereket, mert nem kap a harmadik évben huszonvalahány ezer forintot, vagy mert nincs szocpol, akkor talán jobb is ha így dönt. Nem az állam feladata és felelőssége felnevelni a gyereket, hanem a szülőké.

2009. júl. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

szia, én mindig nagy családot szerettem volna, 3 öcsém van, és én is 3-at szerettem volna. páromnak 1 testvére van, szval mindketten több babát szeretnénk/szerettünk volna.

én már nem biztos hogy szeretnék még babát. most egész jók az anyagi körülményeink, de ez most van. van egy nappali+1 szobás lakásunk, amin még hitel van, de előbb-utóbb nagyobbat kell venni, a gyereket fel kell nevelni, szeretném jó iskolába járatni, meg majd ha egyetemét is ki tudnánk fizetni. szeretném megadni neki, azt, amiért nekem nagyon meg kellett dolgozni, és nem kaphattam meg. majd szeretném egy picike lakáshoz is hozzásegíteni, de ez egy gyereknél sem lesz egyszerű, nemhogy 2,3 gyerkőcnél. főleg, hogy most a szocpolt, meg mindent megvonnak a kisgyerekes családoktól nagyon le fog csökkenni a baba születési számok. szerintem pont azt kéne ösztönözni, hogy minél több legyen a születés. sajnos ilyen világot élünk...

2009. júl. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Még egy másodiknak sem nagy az esélye!!! 35000ft-os gyes+családiból?????
2009. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%
Bocs 28 éves vagyok és 7 hónapos a babám!
2009. júl. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

30 vagyok, mi most a másodikat várjuk, de mindenképpen szeretnénk majd egy harmadik gyerkőcöt.

Nem az állam feladata eltartani a gyerekeket, hanem a családnak!

Mi sem vagyunk gazdagok, de mindenünk megvan. Van lakásunk (ugyan pici és a fele a banké, de a másik fele a miénk), van egy autónk, a férjemnek stabil(nak tűnő) állása, mivel én dolgoztam, így nekem van a gyed-em. A változások után is két évig fog járni a gyed nekem, mert dolgoztam és adóztam. Ezt nem szabad elfelejteni. Csak azoknak megszorítás, akik előtte nem dolgoztak eleget! A gyes időszakában úgyis vissza mentem volna dolgozni, mert szerintem 25eFt-ból nem lehet gyereket nevelni. A szocpol felfüggesztése nem igazán érint, a szocpolt csak új építésűnél érte meg, az pedig csillagászati árban van.

2009. júl. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%

00:33-as vagyok.

Nos én több mint 6 évet dolgoztam mielőtt szültem,mindent megterveztünk,hogy az építkezés után 1-2 évig még melózok,hogy renbetegyünk mindent mert ha jön abab nem lesz elég a pénz ilyen plusz dolgokra.Úgy is lett.Úgyhogy ez hülyeség h az nem jár jól aki nem dolgozik eleget.(???)

A másik dolog,hogy nem mindegy h eddig kaptam 120-130 ezret munkával,most meg az ÁLLAM kiszúrja a szememe 70ezerrel!Ébredjetek már fel!Persze h te tartod el a gyerekeket,de az állam von meg mindent ami eddig volt!Ez logikus nektek h van gyereked és feleannyiból kell élnetek?Akinek nem inge ne vegye magára,de én nem fogok csak azért gyereket szülni mert nehogy kihaljon a nemzet.Bizony most is albérletben élnék,ha nincs a szocpol,ha nem tudok hitelre építkezni,és akkor most nem lenne gyerekem!Erről ennyit.Ez a baj ezzel az országgal,hogy nem gondolkoznak az emberek,csak bátrak!Akinek van pénze és el tudja tartani,szüljön amennyit akar, de akkor ne igénylej emg a családi pótlékot sem,mert azt is az állam adja,meg a gyedet se tegye el ,mert azt is az állam adja.

2009. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!