Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység ügyben...

Testvérféltékenység ügyben mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a nagyobb fiam, a kicsi 8 hónapos lesz. Eddig különösebb gond nem volt, igyekeztem megelőzni, hogy a nagy féltékeny legyen. De most, hogy kúszik a kicsi, és hozzáfér a nagy játékaihoz, nagyon nehéz lett a helyzet. A nagy iszonyú irigy,mindent elvesz a kicsitől, és jelzésértékűen bár, de rá is ütött már.
2012. aug. 1. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz sokat, nálunk is hasonló a szitu. Míg kicsi baba volt, addig úgy "elvolt" a nagyobb, most hogy már ül, mászik, áll, érdekli a "nagyvilág" , ebben persze természetesen a nagyobb testvér játékai is, elszabadult a helyzet....Elveszi tőle, rácsapdos...."azazenyém" stb. Én csak annyit tudok tenni, h rászólok, meg egy nap 35x elmagyarázom, ha játékain meg kell osztozni a kisebbel. Eddig nem igazán sikerrel. De mki azt mondja a környezetemben, h sajnos ez "természetes" jelenség, egyszer csak "kinövik".
2012. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is magyarázok neki állandóan, de ez megy, amit te is leírtál.:(
2012. aug. 1. 14:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul a kicsit nem érdeklik a babajátékok, az kell neki mindig, ami a nagyé. Hiába raktam az alsó polcra a kicsi játékait, és fentre a bátyjáét, ha meglátja, hogy mivel játszik a nagytesó, egyből odateper.
2012. aug. 1. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

sziasztok, én nem vagyok ilyen helyzetben, de egy bnőm azt csinálta, hogy nem rászólt, hanem vett ilyen csipcsup kis apró játékokat, és mikor a nagyobbik fai elkezdte a kicsit rángatni, elkezdte eltereni a figyelmét, gyere nézd csak anya mit vett neked? ha odafigyelt, akkor elmondta neki, hogy engedje meg a kicsinek, hogy játsszon az ővével, és akkor kap jutalmat, mert meg kell osztani, stb, stb. amit ti is írtatok.

Sokat vagyok náluk, és elég jól működik ez, mondjuk birka türelem kell hozzá az tuti...

2012. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi még előtte vagyunk a testvérféltékenységnek, de az óvónénitől azt a tanácsot kaptam (mivel nemrég lettünk túl a minden az enyém korszakon), hogy értessem meg a nagyfiammal, hogy ha nem adja oda a játékát, akkor mindenből kettőt kell vennünk, hogy a kicsinek is legyen. De akkor nem lesz pénzünk, s ő nem kaphat új játékot. Illetve legyen egy-két olyan játéka, ami szent és sérthetetlen a kicsi által.

Eddig elméletbe működik, úgy tűnik, megértette, illetve a szent és sérthetetlen játék dolog a látogatóba jövő gyerekek esetében is bevált. Mielőtt jönnek, a kedvenceket eldugja a fiók mélyére, de az is előfordult már, hogy saját maga vette elő, s mutatta meg a kis vendégének.

2012. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!