Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A testvérféltékenység elkezdod...

A testvérféltékenység elkezdodhet már akkor, mikor a testvér még a pocakban van? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Szeptemberben jon a kisteso, s a kislányom (2,5 éves) annyira anyás lett, amilyen még sose volt. A lakásban is folyton jon utánam, s ha véletlen nem látja melyik helységben vagyok, rogton sír, hogy hol vagyok, hiába van otthon az apja is. Eddig elvolt a mamákkal, most nem akar náluk se lenni. Ennyire félhet, hogy elveszít? Sokat beszélunk a babáról, hogy felkészítsuk (Anna Petit is olvassuk). Az apukával is csak nagy nehezen megy ki sétálni. Nem tudom mit tegyek. Kozben már a párom is azt mondja, hogy nagyon magamra szoktattam. Volt valakinél hasonló eset? Mit lehet tenni? Nagyon jól jonnének valami hasznos tanácsok. Elore is koszonom.

2012. júl. 9. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Elkezdődhet, sőt... Kislányos felfogta, h "veszve látszik a kis egyeduralma"....Az én fiam még amikor atestvére a pocimban volt nemigazán volt oda, addig is anyás volt, közben is anyás volt...Beszélgetett vele mki, hogy jön majd a kistesó, mi lesz majd akkor, őt ugyanúgy szeretjük stb....

Már a tesó születésekor is voltak kisebb bajok, mikor sírt a testvére ő is sírni kezdett, cumisüvegből akart inni, altassam el kézben stb.....Most pár hete mászik, felül a kisebbik-most van a testvérféltékenyég (1.0) teteje nálunk, állandóan elé áll a nagyobb, nem engedi, h menjen, rácsap....

És ez még évekig vissza-vissza fog köszönni! Nagyon ritka, amikor egy gyerekben nem alakul ki a testvérféltékenység!!

2012. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez már az. Mikor én pár hetes voltam, a bátyám megkérdezte, hogy mikor visznek már vissza a kórházba. Elég csalódott volt, mikor közölték vele, hogy maradok. Nehéz dolog, de biztos ügyes leszel! 25N
2012. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 1 éves, 12 hetes terhes vagyok - hihetetlen, de mióta kiderült, hogy pocakos vagyok, csak én vagyok neki a jó, sokszor apánál is sír... eddig éjszaka szépen aludt, 2 hónapja nincs egy nyugodt éjszakánk, 10-15ször ébred, álmában dobálja magát... eleinte nem akartam elhinni, de egyre biztosabb vagyok benn, hogy érzi a kistestvér érkezését!
2012. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

persze :D a fiammal ugyanez volt, plusszba meg apa el is ment egy felevre kulfoldre dolgozni.


mondjuk en nem spilaztam tul, neha meghallgatta egy kezi dopplerrel a "jóbaba" szívverését, az orvosnal az uh-n mindig kikertem a velemenyet, megmutattam, elmondtam, hogy sirni fog meg aludni az elejen, aztan meg egyutt epitenek, meg borogatnak..

en a helyzetbol adodoan is 24/7 egyuttvoltam vele, egyedul el sem jatszott meg semmi


hogy mi van most?

apas volt nagyon most sokkal anyasabb, velem furdik, alszik el, stb


nem feltekeny a 4 hós hugára, bár ha az sirni kezd, o vigasztalja, tomi szajaba a cumit


nem nyalja falja, de szereti


ha valaki dicseri a kicsit, akkor a nagyot is rogton, ha jon valaki ugy intezem, hogy mindig a nagyfiammal foglalkozzon a baba utana jon.


nem kell korulotte nagy hajcihot csapni, termeszetesnek kell venni, es akkor a gyerkoc is annak veszi.

2012. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Nem kioktatásként írom, tapasztalatként: na várd meg majd míg elkezd kúszni-mászni a kisebb,akkor mi lesz....!Nálunk is addig volt kb. nyugi, mint írtam is, volt egy-két dolog, de ezek eltörpülnek a mostaniak mellett....

Eléáll, eléfekszik, nem engedi tovább (kicsi bömböl), elveszi a játékait, az ő játékait rögtön össze kell pakolni....stb. És komolyan írom a nagyobb feneke állandóan körül van "nyalogatva", nagyszülők, általam is. Nem, ez a testvérféltékenység...ez sajnos, jön és marad egy darabig....

2012. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

felreertheto voltam? az, hogy egyenloen banunk mindket gyerekkel (egyiknek ebben van elonye a masiknak abban), es nem hanyagoljuk el egyik gyerkocot sem a masik karara, az miert baj?

semmit nem utalok jobban, mint amikor jon vki, es feloran at dicseri a kicsit, a nagyobbhoz meg egy jo szava sincs.


egyebkent nem kuszik, hanem gurul, kvazi felugyeletet igenyel, mindig odarakjuk, neki mutatjuk a dolgokat, neki jatszunk, neki sutunk palacsintat (nem igazit), amikor kapiott kismackót a macikaja, a huga utan nevezte el


a huga pedig imadja, ha a tesoja "nyuzza", vigyorog, mint a tejbetok, amikor latja kozeledni.


es meg valami: van egy fura szokasa a nagyobbnak, a konyokunket "piszkalja", szagolgatja. marmint anyaet es apaet..es a megfigyeltem, hogy a tesóét is.. szoval ha nagyon feltekeny lenne, nem nala keresne "szagmintás megnyugvast" :D

2012. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem voltál félreérthető, nálunk is így van. Hol a fiamat dicsérem, hol a lányomat, férjem-nagymamák-nagypapák ugyanez. Remélem, mindig ilyen marad nálatok a testvéri viszony....nálunk nem maradt.

Én nem a nevelési módszeredre vagyok irigy, vagy kérdőjelezem meg, csak a fene se tudja...a tétvérféltékenység nem tudatos, vagy nevelhető dolog...erre írtam, h jön és ...akkor van.

2012. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nincs igazan nevelesi modszerem :D marmint csak annyi, hogy kovetkezetesek probalunk lenni.


egyebkent szerintem gyerekfuggo, mert lehet, hogy pont ugyanezzel a "modszerrel" nalunk nincs is nem is lesz, ha mas lenne a gyerkocom jelleme, akkor meg pont ugyanilyen feltetelek mellett lenne.


nem torvenyszeru nyilvan hogy lesz, sem az, hogy nem lesz, de szerintem az apro dolgokon sok mulik.

2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!