Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges hogy gilisztás a...

Lehetséges hogy gilisztás a kisfiam?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben nagyon lefogyott, szinte kint vannak a bordái, bár ez lehet attól is hogy keveset eszik. De itt olvastam, hogy ha gilisztás lehet tünet az étvágytalanság, és emelett még nagyon fáradékony is. Állandóan kutyázik, macskázik, bár azok kezelve vannak, de sosem lehet tudni. Egyébként én még nem láttam, hogy lenne benne. Más járt már így?
2009. júl. 18. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a székletét, nincs e benne féreg, ha nincs ezt kizárhatod. Lehet egy fertőzés kezdete, ha sok állat van a környezetében és a rendszeres kézmosás elmarad már táptalajt biztosít a baktériumoknak. Amennyiben nagy mértékű a fogyás, nem ártana konzultálni gyermekorvossal.
2009. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Nem is kell hozzá kutya, macska. Elég egy letakaratlan homokozó, játszótér, mosatlan gyümölcs.

Én voltam orsóférges és cérnagilisztás is anno. Utóbbi többször is. Persze bölcsis voltam. Otthon nem volt állatunk.

Figyeld a székletét! A cérnagiliszta a végbélben lakik, szaporodik, széklettel ürül. Az orsó más tészta. Széklettel ürülhet, de kijöhet orron vagy szájon át is. Évekig lakhat bent anélkül, hogy kibújna.

Vidd orvoshoz, ad majd egy székletmintás dobozt. Azt elküldik az ÁNTSZ-hez. Ha férges/gilisztás, kap rá gyógyszert.

Az alábbi teendőid lesznek: gyermek körmét extra rövidre vágni (leginkább úgy fertőződhet, hogy beveszi a szájába a kezét), sokszor megmosni. Törölközőket szigorúan külön tartani, kifertőtleníteni. Gyerkőcre szoros alsóneműt adni. A c.giliszta viszketést okoz. Odanyúl, megvakarja, és a petéket már terjeszti is tovább. Akár mind megfertőződhettek.

Ha uazt a gyógyszert adják rá, mint 20-25 éve, akkor nem fog inni a gyermek. Kb. 2 hétig minden folyadék keserűnek érződik a tablettától. Adj neki édes vacakokat, ne vizet (még akkor is, ha máskor nem adnál), nehogy ebben a melegben kiszáradjon!

Kb. ennyi. Sok sikert!

Üdv: 8,5 hónapos baba anyukája

2009. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!