Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztirohamnál hideg vizes...

Hisztirohamnál hideg vizes fejmosás?

Figyelt kérdés

2 éves kicsimre néha úgy rájön a hiszti, hogy szinte levegőt nem kap, teljesen magán kívül tombol.

Próbálkoztam már ölbe vétellel, simogatással, nyugtatással, de kirúgja magát és csak kapkodja a levegőt.

Ma is ez volt, lemostam a kis arcát hideg vízzel, így kissé megnyugodott, majd kezdte újra. Újból lemostam, aztán jobb lett.

Egy ismerősöm azt mondta, hogy ez milyen kegyetlen módszer, de nálunk úgy tűnik, hogy ez vált be.

Mi erről a véleményetek?



2012. jún. 30. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább ez, mint ütni-verni....Nem ismerik el/be sokan, de vannak ilyen "bekékülős" gyerekek. Azokat vhogy ki kell zökkenteni, különben tényleg nem vesznek levegőt !
2012. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kinek mi válik be.

Nálunk ez sem használt,de max.spricceltem az arcára a hideg vizet.

nekünk az jött be,hogy ha bömbölt,leguggoltam mellé és elkezdtem neki suttogva beszélni. Rögtön felfigyelt rám,azonnal abbahagyta a hisztit!

2012. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megmosni az arcát hideg vízzel és a hideg vizes fejmosás nekem teljesen máshogy hat. Amikor megláttam a kérdésed, kapásból arra gondoltam hogy az azért túlzás, de hogy megmosod az arcát hideg vízzel, az szerintem nem kegyetlen, főleg ebben az időben. Nekem kimondottan jól esne, és lehet hogy pont emiatt a meleg miatt ilyen hisztis.
2012. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

neked kell tudnod, mi válik be a gyereknél. Nálunk pl. a szobába küldés. Ha nem volt közönség, hamar lenyugodott. Persze ha fáradt, éhes, akkor az okot kell megszüntetni. De a két éves kor elég húzós, sokat akarnak de kevésre képesek, ez eléggé frusztráló :(


Ha nem esel neki, hanem nyugodtan mosod meg, akkor szerintem nem kegyetlen. Közben mondogathatod, hogy most anya megmossa az arcodat és mindjárt jobban leszel vagy valami hasonlót.

2012. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem neki esek és nem vágom a hideg zuhany alá, mint ahogy régen sokan tették az anyukák. Szerencsére ilyen helyzetekben mindig nagyon nyugodt tudok maradni, ugyanúgy nyugtatom, puszit adok a buksijára és megmosom az arcát. Nálunk sajnos nem segített az ilyen durvább hisztik ellen az égvilágon semmi. A szobájába küldés meg pláne nem, mert úgy őrjöng, félek, nehogy kárt tegyen magában.
2012. júl. 1. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!