Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves 5 hónapos gyereknek...

Egy 2 éves 5 hónapos gyereknek aki jó evő mit adtok uzsonnára? Egyáltalán mit eszik egész nap a gyerek?

Figyelt kérdés

már kifogytam az ötletekből..

kislányomról van szó,sokszor nem tudom hogy elég-e neki ébredés után a déli alvásból egy joghurt. vagy adjak neki még valamit mellé?

igaz már 2 éves de mindig azt hiszem kevés,bár akkor szólna hogy éhes :)

jó evő ,imád enni egész nap enne a kis huncut.



2012. aug. 2. 08:14
 1/5 A kérdező kommentje:
hú de sok válasz jött ! :)
2012. aug. 2. 09:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaz az en kisfiam bolcsis de gondoltam leirom ott miket szoktak uzsonara kapni hatha abbol tudsz otletet meriteni. Van amikor kulombozo alaku szendvicseket keszitenek. Sutivagoval kivagjak kulombozo formajura es egy nagy talcara van kiteve az asztalra es ebbol esznek. A fiam mindig az auto formakat halassza ki, oneki a tolteleke nem szamit mert mindenevo. :) A toltelekek: sonka-sajt-paradicsom, majonezes tonhal-paprikaval-kukoricaval, paradicsomos szardella paszta-savanyu uborkaval, majonezes tojas-paradicsommal, szalamis-sajtkrem-paprikaval. Vannak olyan napok amikor zoldseg csikok vannak felvagva: uborka csik, paprika csik, zellerszar csik, nyers repacsik, piritos kenyer csikok vagy vastag ropi (nem tudom mi a neve de olyan mint a ropi csak vastagabb es kenyer szinu talan griszin???) ezeket martogatjak hagymas tejfolbe, humuszba, babkrembe, avokado krembe, paradixsomos salsa krembe. Szinten talba lattam kiteve az asztalra mozarella golyokat, kettevagott olajbogyot (gondolom azert vagjak kette, hogy nehogy leguruljon a torkan valakinek), kulombozo sajt csikokat, pici minivirsliket, vajban parolt es lehutott spargat betekerve sonkaval, bebi kukoricat, kettevagott vajban megparolt gombat es ezeket is lehet martogatni. A szoszok kis talcan vannak muanyag talakba es ebbol minden gyerek kap. A zoldsegek es a tobbi martogatni valo az asztal kozepen van es abbol vesznek amelyik nekik szimpi. Tehat ugy fogalmaznek, hogy vannak martogatos napok meg szendvics napok. :) Kisfiamek a bolcsibe reggel 10-kor kapnak ketfele gyumolcsot (altalaban szezonos pl. ma nektarin meg malna volt kiirva, tegnap meg malna es afonya) es emelle kapnak egy kis joghurtot. Ebed 12-kor van es 3-szor egy heten: hetfo, szerda es csutortok van leves + masodik es kedd, penteken masodik + desszert. Ha van desszert akkor nincs leves.

Kisfiam is 2 eves 5 honapos. O tuti szolna ha ehes. A bolcsibe is neha beszoll, hogyha nem eleg neki az ebed es ker megegy adagot. Itthon is szoll ha ehes. Ugyhogy emiatt ne aggodj. Biztosan nem ulne ehesen csendben. :)

2012. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem 2 éves nagy evőm van!Az uzsi az vagy az ebéd maradéka,vagy 3 db virsli+1 joghurt.Tegnap mondjuk neki állított hasáb krumplit sütni:)-megkívánta!
2012. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2012. aug. 2. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy azt, amit ebédnél meghagyott, vagy amit épp kér.

Ma pl. 1 barackot evett, de van, hogy rudit kér, vagy joghurtot.

Az én lányom is szeret enni, habár nem látszik rajta.

Szerintem ennyi elég nekik, úgyis szólnak már, ha éhesek.

Napközben mostanában mazsolázik. :)

2012. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!