Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelesek-e bevenni egész...

Kötelesek-e bevenni egész napra oviba a 4 éves gyereket egy 3 kisgyerekes családnál?

Figyelt kérdés

Van egy 6 és egy 4 éves gyerekünk, mindketten egész nap óvodában vannak. pár hét múlva születik a harmadik gyerekünk és az óvónők már cseszegetnek azzal naponta, hogy mikortól van otthon a nejem. Teszik ezt azért, mert szeretnék a 4 éves gyerekünket onnantól délben hazaküldeni.

Van erre jogalapjuk vagy ilyet csak kérhetnek, de a döntés rajtam áll ?


2012. febr. 13. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Nincs joguk, cak kérhetik, hogy vigyétek el ebéd után, és a te döntéseden múlik.

De nem igazán értem az ilyen családokat? Miért nem tudjátok hazavinni a gyereket, ha a feleséged otthon van? Nálunk is hasonló a helyzet, 2 nagy oviban, a 3. pedig 5 hét múlva születik. Nálunk tök természetes volt, hogy ebéd után elhozom a nagyokat, hiszen itthon vagyok. Szerintem fontosabb, hogy itthon a gyerekek nyugodt körülmények között pihenjenek, ha én is itthon vagyok.

2012. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Semmi jogalapjuk nincs hozzá, max. csak kérhetik. De én biztos nem hagynám magam, ha eddig is egész napos volt a gyerek és ez így neki jó,meg nektek is én biztos nem vinném fél napra,azért,hogy az óvónőknek jobb legyen.Meg amúgy is ha a másik gyereketek is egész napra jár nehogy már kétszer járkáljatok értük.
2012. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs hozzá joguk. Amúgy nekem van egy 3,5 egy 2,5 éves és egy 10 hónapos gyerekem. Szeptemberben kezdte a nagy az óvodát, a középső bölcsődébe járt. Délben szándékoztam hazahordani őket. Valahogy egyik sem akart beszokni. Mind a kettő hatalmas üvöltések árán ment be. Én pedig már-már komolyan gondoltam, hogy inkább hárommal itthon, mint síró gyereket bent hagyjak közösségben. Az óvónők pedig leintettek, hogy maradjak már. Közölték, hogy a baj velem van, mert kivonom a gyerekeket a közösségből. Megbeszéltük, hogy bent alszanak. A nagyobbik heti kétszer plusz foglalkozáson vesz részt alvás után, addig a középső bemehet az ovis csoportba játszani. Nos, egy hét alatt beszoktak. Igazuk volt az óvónőknek. Amúgy közel sem biztos, hogy a gyereknek jó hulla fáradtan hazarángatni, aztán jól felrázni és közölni vele, hogy most azonnal aludjál. Persze jól eltolni az alvásidőt, így délután már nincs értelme játszótérre menni, hiszen késő van...
2012. febr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugye van egy olyan szabály, hogy a hivatásos anya gyereke (aki gyet-en van), az csak 5 órát lehet az intézményben, különben vesznek a kedvezmények. De te nem gyet-en leszel, legalábbis az első 3 évig nem. Így nem küldhetik haza. És ha a gyerek szereti az ovit, miért is hoznád haza?? Vannak gyerekek akik jobban igénylik a gyerektársaságot, mármint a korosztályában, így sokkal kiegyensúlyozottabbak és boldogabbak, mint otthon bömbölő kisbaba és szoptatás, pelenkázás mellett.

Tök nagy hülyeség, hogy jobb otthon meg nyugisabb.

Persze nem magunkról beszélek, mert az én gyerekeim gyűlölik sajnos az ovit, minden reggel rémálom, őket hazahordom délben, de sok gyerek van aki pedig szereti.

2012. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elsőnek üzenem, hogy én meg azt nem értem, hogy Ő mit nem ért ezen. Nálunk pl. úgy volt, hogy a nagy oviban volt, az ovi messze, a kicsiket délben muszáj volt fektetnem, mert addigra elszédültek. Hogyan hoztam volna el a nagyot?
2012. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másik példa: a legnagyobb sulis, délutáni szakkörrel. A középső ovis, a kicsi otthon. Ovi szintén messze. Délben bemész a középsőért, délután vissza a nagyért?
2012. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

A kétkedőknek, hogy miért akarnám benntartani őket nap végéig az oviban:

- szeretik az ovit

- otthon nem tudom lekötni őket úgy, ahogyan az oviban teszik a társaságban + szakkörökben

- reggel visszük a gyerekeket, délben elhozom a kissebbiket, 4-kor a nagyobbikat ? Közben a kicsit állandóan felkeltem, mert 4 óránként kocsikázunk az oviig ? Ezt komolyan gondolod, hogy egyszerűbb ?

- szocializálódjon a gyerek. A legnagyobbnál így csináltuk, hogy délben elhoztuk, aztán mikor megint egész napra kellett benntartanom, mert visszamentünk dolgozni, akkor 2 hónapos sírás-rívás volt, mire megint megszokta az egész napot

2012. febr. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!