Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adjatok tanácsot mit tegyek a...

Adjatok tanácsot mit tegyek a gyerekemmel. Kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Második napja írtja az idegeim. Tegnap a strandon alkotott, senkire nem figyelt, már ott tartottam ott hagyom, és sikítva elmenekülök.

Ma állatkertben voltunk, az egész a nevétől zenget, mert egynegyed másodperc alatt lelépett, kézfogásból elrohant a tömegbe, bemászott oda is, ahová tilos menni, nagyon "élt".

De a legjobb a hazaút volt, amikor a mozgó villamoson átment egy másik ülésre, felállt és kihajolt, mindezt addig amíg a táskámba benyúltam a telefonért, mák, hogy egy nő észrevette. És hiába szóltam rá, hogy üljön vissza mellém, a füle botját se mozdította, látszott a fején, hogy ő vissza fel akar állni... Egyszerűen rémálom, amit művel, és már fingom sincs milyen módszerrel kéne helyre tenni a gyereket. Segítsetek


2012. aug. 2. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
3éves, szeptembertől ovis
2012. aug. 2. 16:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Vedd meg Jo Foster Szuperdada c. könyvét. Nagyon gyorsan olvasható, rendkívűl jól összeszedi a praktikákat, ha megrendeled akkor 1 v 2 nap amíg odaér, amúgy könyvesboltban elérhető.
2012. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy azért viselkedik így, mert nincs megfelelő kontroll. Könnyű visszaállítani, egy este alatt elolvasod a könyvet és kész, pár nap és vége a kilengéseknek.
2012. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag már betanulta-megtanulta, hogy szót kell fogadjon, kézen fogva kell mellettem jöjjön az utcán, hogy oda ül le, ahová én mondom... De egyre inkább süket fülekre talál a kérésem.
2012. aug. 2. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert meg kell őt is kérdezni, mit szeretne csinálni. Ha valami olyat, ami nem okés, akkor el kell neki mondani nyugodt hangon, hogy miért nem. Van oka hogy ignorál, mert lehet hogy úgy érzi, nem veszed figyelembe, mit akar. Az egy dolog, hogy legtöbbször veszélyeset akar, stb, még nem tudja ezeket - de ha beszéltek róla, hogy értem, mit szeretnél, de tudod, ha ez és ez...most azt látja, téged kiborít, ő nyer és provokál, miközben egyikőtöknek sem jó.
2012. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy kell diktálni, hogy közben ő is kommunikáljon veled, ugyan határozott hanghordozásban, főleg ha valamit nem szabad, de nem kiabálva, nem felülről közelítve, guggolj le hozzá, fogd meg a karját, nézz a szemébe, vegyél nagy levegőt és legyél kitartó annálkül, hogy elveszítenéd a fejed. Nehéz, de belejössz. Azért kell ez leginkább, hogy adj neki olyan problémamegoldó kommunikációs alapokat, ami egész életre megkönnyíti a ti kapcsolatotokat és az övét is ahogy felnő. Amiket nem szavakba öntve intéztek, abból lesznek a feszültségek és a kontroll hiány, az elszaladás, a sikoltozás, a fennhang, stb.
2012. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!