Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történt a gyerekemmel?...

Mi történt a gyerekemmel? Nagyon ki vagyok már borulva, egyszerűen nem értem mi a fene baja van?!

Figyelt kérdés

26hónapos a lányom és már jó ideje nem hajlandó rendesen enni. Már napok óta nem evett főtt kaját,bármit kínálok nem kell. Reggelizni nem akar,dél-1óráig semmit nem eszik csak tejet/kakaót,max 1 joghurtot. Nem eszik kenyeret,felvágottat,sajtot,tojást,egyszerűen semmit. Mindenre az a válasz NEM KELL! De édességet,meg cukrot raklappal megenne. Aztán hisztizik ha nem kap. Régen nagyon jó étvágya volt,nem válogatott,és az édességeket nem igazán díjazta. Csokit,cukrot nem is kapott,most meg csak azt enne! De nem kap!


A másik hogy borzalmas hisztis,akaratos. Van hogy reggeltől estig csak nyekereg,mert semmi nem jó neki. Kiborít,állandóan a sarkamban van!!!

Veri magát az úton ha nem az van amit ő akar,és nem arra megyünk amerre szeretne. Kitépi a kezét a kezemből,egy 5perces utat 20perc alatt teszünk meg.



2012. ápr. 24. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a tipikus dackorszak! Jól teszed, hogy nem adsz neki édességet, hiába hisztizik érte. Szerintem próbáld meg, hogy nem adsz neki kakaót, hiszen az azért nagyon eltelíti reggelire. Ha nem akar rendes kaját adni, akkor a reggeli kakaó megvonása után tutira éhes lesz, nem fogja bírni délig. Nálam ez bevált, nem kérdezgettem a végén, hogy mit kér enni, hanem egyszerűen miután kijelentette, hogy ő nem akar reggelizni, akkor nem adtam semmit. Volt, hogy még délben sem akart ezután enni, de aztán délután sírt, hogy ő éhes, és csodák csodájára megette a főtt ételt.
2012. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Érdekes régen is kapott kakaót,de mégis evett! Nem értem,de azért megpróbálom hogy nem kap. Bár tuti lesz kegyetlen ordítás!:(((


Én is gondoltam hogy dackorszak,de már annyira FÁRASZTÓ,és az idegrendszerem meg a végét járja.:(

2012. ápr. 24. 17:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez ismerős.Nekem a kisfiam 28 hónapos,de hetek óta iszonyat akaratos.Ezt nevezik dackorszaknak.Remélem hamar kinövi,Az utcán is mindenki minket néz olyan hisztiket csap le,Szó szerinr elfekszik a földön és üvölt.Arra kell menni amerre ő szeretbe stb....Csak azt tudom írni,hogy kitartás!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig jó lesz ha felkészíted az idegrendszered, mert ez még csak az eleje a dackorszaknak. Elég hamar bemondtad az unalmast.

Ne adj neki édességet, kakaót, csak normál kaja után. Ha eszik pár falatot utána ne erőltesd, annál inkább dacot váltasz ki nála. Ha éhes úgyis eszik. Nem fog éhen halni. Minél inkább erőlteted, annál inkább nem fog enni.

A többi meg csak fokozódni fog ahogy nő. De neked kell higgadtnak maradnod, te vagy a felnőtt. Tudom nem könnyű, néha nekem is elszakad a cérna, pedig az én lányom már 3.5 éves. Igaz én 16 hónapos kora óta dolgoztam, és még bűntudatom is volt.

Szóval csak nyugi!

2012. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csinálta ezt a kajával. Tudod mi vált be? Az, hogy nem érdekelt, ha nem eszik. Nem csak úgy mondtam, hanem tényleg nem érdekelt. Belefáradtam. Tudtam, hogy éhen halni úgysem fog. Édességet nem kapott, kínálgattam neki a rendes ételt mindig, ha nem kérte, akkor jó, nem eszel. Volt, hogy a délutáni alvás után evett először, de érdekes, amikor tényleg megéhezett, akkor evett is.
2012. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerős... Az én lányom csak 22 hónapos,de ez van nálunk is. Enni nem akar,úgy futok utána a kajával hogy egyen már valamit!De ha nincs tele a hasa,akkor pont olyan mint a tied hisztis,semmi sem jó neki... Szóval muszáj valamit mindig beletömnöm,sosem eszik annyit hogy jóllakjon,mindenből egy keveset,aztán egy óra múlva már éhes. Ebéd sem mindegy hogy mikor van,mert ha ez fél 12 utánra tolódik,olyan "bolond",nyűgös hogy azért nem hajlandó enni. Kivagyok :( Nah most kelt fel,ilyenkor eszik kanállal is,ha ki van pihenve.

Fel a fejjel, édességet ne adj neki ha nem szeretnél- próbáld kínálgatni akkor mikor elfoglalja magát (én pl. tévé nézés közben,vagy rajzolás közben próbálkozom) azt sem mondom neki hogy egyél ,mert úgyis tudom a választ "neeeeeeeeemmmmmmmmmm" ,egyszerűen odavezetem a szájához az éppen aktuális falatot,és közben beszélek hozzá a tévében látottakról vagy a rajzról,ő meg csak reflexből kinyitja a száját és eszik közben.De van hogyha semmi sem segít,előveszem a buborékfujót... Próbáld ki hátha neked is bejön.

Sok sikert,és kitartást!

2012. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!