Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg én fújom fel a dolgoka...

Tényleg én fújom fel a dolgokat, vagy más is szólna ezért?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves lesz ősszel, nagyon szépen beszél, már csak a r betű nem megy neki. a ragozással sincsenek gondjai.

Mostanában minden hétvégét a nagyszüleinél tölt, és ott a papa szinte mindig pöszén beszél vele. Már sokszor szóltam, hogy fejezze be, de mintha a falnak beszélnék. Eddig a fiam beszédével nem volt gond, de mostanában elkezdett pöszéskedni. "deje aja" " és társai. Szépen megmagyaráztam neki, hogy Ő már nem kisbaba, tud normálisan beszélni, ezt hagyja abba. De mintha a falnak beszélnék. azt mondja, ha a papának szabad akkor neki is. A papának ma is szóltam, de csak a szemebe röhög, hogy ettől nem lesz semmi baja a gyereknek.


2012. aug. 3. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szólnék.
2012. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért tölt minden hétvégét a nagyszüleinél? Miért nincs veletek?
2012. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólnék ezért. Ez nem vicces, hogy a gyereket hülyének nézi. Én is kiosztottam már ezért a nagyszülőket, hogy a gyerek nem hülye, csak kicsi ember, úgyhogy nem gagyorásszanak neki. Én mondjuk megmondanám a papának, hogy addig nem viszem hozz. amíg meg nem "tanul" ő is beszéllni normálisan :D
2012. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pár hete egyszer elvitték egy hétvégére, mert nekünk programunk volt, és olyan jól érezte magát, hogy azóta minden hétvégén menni szeretne.
2012. aug. 3. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozott a papával, mondd meg, hogy ő fogja fizetni a gyerek logopédusát. És azt is közölheted, hogy addig nem megy hozzájuk a gyerek újra, amg a kedves papa nem nő fel agyilag. Sajnos szinte biztos lehetsz benne, hogy nem ez az egyetlen butasága a papának, ki tudja, a hátad mögött még miket tanít a gyereknek. Sajnos vannak ilyen nagyszülők, akik mondván, hogy úgyis ritkán látják a gyereket, meg a szülő nevel a nagyszülő kényeztet alapon sok olyat is megengednek, akit nagyon nem kéne.
2012. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szólnék. Van egy negatív példa is előttem.

Unokatesóm is pöszén beszél. Miért? Mert az anyukája ahelyett, hogy normálisan, tisztán beszélt volna vele, ismételte a szavakat úgy, ahogy a gyereke kimondta.

Szakemberhez nem vitte, szerintem elég baj!

Már 22 éves az unokatesóm, és komolyan mondom, hogy néha nem értem, hogy mit mond. Nagyon gáz!

Az én lányom 2 éves, néha vele is így beszél. Pl. megkérdezi tőle, hogy: Mi újszág van?

És akkor robbanok!!!!!!

2012. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus gyermeknevelési hiba, ha a felnőttek gügyögnek a gyereknek. Szólni kell neki komolyabban! Utána sokkal nehezebb lesz rendbehozni a beszédét!
2012. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
jogos a kérés, nagypapa olvasson utána, mit árthat ezzel a gyereknek. és ne röhögjön szembe, mert az a legegyszerűbb és legbutább dolog, amit tehet.
2012. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!