Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek menthetetlenül repedtfa...

Akinek menthetetlenül repedtfazék énekhangja van, énekel a gyerekének?

Figyelt kérdés

Feltétlenül muszáj, hogy a szülő énekeljen a gyerekének? Nem helyettesítheti ezt felvett zene, vagy bárki más?


A kérdés egyelőre elméleti, de a minap elgondolkoztam, hogy ha lesz gyerekünk, jobb ha egyikünk se énekel neki, mert mégcsak közelítőleg se találjuk el a hangokat, se én, se a férjem.


2012. aug. 4. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Persze, hogy van aki még így is énekel a gyerekének. Ezekből a később felnövő gyerekekből lesznek Zámbó J., Aradszky, Győzike, és a többi budapest tv-n fellelhető "sztárok" rajongói.


Jól teszitek ha nem énekeltek.

Üdv.: A szomszéd

2012. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor énekelj neki,ha énekelni akarsz.:) neki ugyis tetszeni fog a hangod.:) A Te hangod lesz számára a legszebb.Ezzel bátoríthatod majd arra hogy amit lejátszatok zenéket Ő is énekelje.Vagy ha nagyon nem szeretsz énekelni,akkor mondjatok sok mondókát.
2012. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az enyém nem vészes, de ha olyan nagyon rossz hangom lenne, nem énekelnék, mert az se nekem, se a gyereknek nem élvezetes, ráadásul tanulásra se alkalmas, ha rosszul éneklem a dallamot. akkor inkább gyerekdalok felvételről.
2012. aug. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig vinnyogtam a kisfiamnak. Sajnos arra, amit én csinálok éneklés címén, nincs jobb szó. Aztán, mikor akkorka lett, hogy igyekezett kommunikálni, egyszerűen rátette a kezét a számra, ha rázendíttem. De legalább innen tudható, hogy neki van hallása:)) Azóta nem kornyikálok. Inkább verselek neki. Abban legalább jó vagyok:)
2012. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fiam is csak addig hallgatta a kornyikálásomat, míg megtanult beszélni. Akkor rám szólt, hogy : "anya, légyszi, neee. Csend"
2012. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyerekek érdekében inkább nem. Amikor pólyások voltak még dúdolgattam egyszer-egyszer, de ennyi.
2012. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert nagyon jó zenei hallásom van, csak valamiért a hangszálam nem akar együttműködni. Az input jó, de az output már szörnyű :) Mondom ezt egy kórustag gyerekeként...ezt a gént persze nem kaptam meg :)
2012. aug. 4. 20:47
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem a gimiben megengedte az énektanár, hogy ne énekeljek, csak tanuljam meg a dalszövegeket. Így feleléskor mindig szavaltam a népdalokat. Szóval képzelheted, milyen a hangom :D :D

Viszont mióta gyerekeim vannak, azért szoktam nekik énekelni, és azt vettem észre, hogy egyre jobban megy :) Gyakorlás teszi a mestert :) Elég furán szólnak néha a hangok, de azért már nem olyan vészes, mint mondjuk egy évvel ezelőtt. Naponta 1-2 dalt azért elénekelek nekik, néha többet is.

2012. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem még a boci boci tarka se megy. Felismerhetetlen, ha éneklem, maximum a szöveg stimmel.

Azt hittem nálam rosszabb énekes nem létezik. Aztán hallottam a férjemet énekelni.


Nekem szintén megengedték, hogy ne énekeljek, mert még az énektanárnak is sértette a fülét az a nyivákolás :) Apám kórustag volt, ő próbálkozott a fejlesztésemmel, de ő is feladta néhány év után.

2012. aug. 4. 21:57
 10/14 anonim ***** válasza:

Én énekelek a 2 éves kislányomnak. Nincs jó hangom, Neki viszont tetszik:-). A Micimackó, Paff és a Hápognak a kiskacsák a kedvenc. Ha majd jelzi, hogy ne énekeljek, természetesen nem fogom erőltetni.

Úgyis érezni fogod, ha majd lesz babád. Az én kislányomat pl. nem köti le, ha Halász Juditot hallgatunk, de ha én énekelek, arra figyel és nevet:-).

2012. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!