Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Menthetetlenül hülye vagyok?...

Menthetetlenül hülye vagyok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

most téliszünet után,gondolom a pihenés miatt,meg minden,elkezdtem tanulni és máris szereztem így az első héten vagy 3 5öst

most viszont megint olyan,mint szünet előtt,folyton fáradtnak érzem magam,pár matekóra után már rendesen szédülök,meg fáj a fejem a gondolkodástól...tudom,hülyén hangzik,de ez van.


most miért vagyok ilyen? nem vagyok képes feldolgozni rendesen amit tanulunk és nekem is ilyen sérült iskolába kell járnom vagy mi ahová diszlexiások meg ilyesmi gyerekek járnak?

lehet,hogy ez most így elég bugyutának tűnik,csak félek,mi van,ha tényleg valami mentálisan sérült vagyok,hogy nem tudom megjegyezni?? mások minden tantárgyból szín 5ösek,én meg örülök,ha félévkor leszek vagy 3as matekból


2012. jan. 10. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki egyforma. Életben nem voltam színötös, nekem a 3 is jó jegy már. Pedig hülye sem vagyok, legfeljebb lusta és depressziós és nem érdekel hogy 5ös legyek. A fáradtság is sokat elvesz az emberből így télen ez főként jellemző. Szedjél vitaminokat meg mindig időben feküdj le hogy kipihent legyél. Egyél rendesen reggelente is. Ezek kis dolgok de fontosak. Nincs veled szerintem semmi gond.
2012. jan. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én általános iskolában 2-es voltam matekból. Felnőtt koromra mégis sikeres lettem. 3-as matekkal még nem kell a kisegítő iskolán gondolkodnod. Az agyat is edzeni kell, ugyanúgy mint a testet. Vannak természetes összetételű agyserkentők, érdeklődj a gyógyszertárban, valamint tölts IQ teszteket, az is jól megmozgatja az agytekervényeidet.

Másik ötletem, hogy egyszerűen bamba vagy és nem figyelsz.

Én is idővel jöttem rá, hogy nem vagyok hülye, csak egyszerűen elkalandozok ezért sokkal jobban kell figyelnem, mint másnak.

Igyál sok vizet, végezz légzési gyakorlatokat, mert a kevés folyadékbevitel és az oxigénhiány is okozhatja, hogy nem tudsz koncentrálni. sok sikert.

2012. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

mondjuk igen,az is igaz,hogy elég bamba vagyok és nem tudok egy helyre koncentrálni sokáig,csakha muszáj ...ilyenkor szokott ez lenni,hogy matekdoga után szédülök meg fáj a fejem :|

2012. jan. 10. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz már ilyen baromságokkal! 5-os vagy sem, kit érdekel? Annyi a lényeg, hogy érettségin törekedj a legjobbra. Az is csupán azért fontos, hogy minél több lehetőséget fenn tarts a kesőbbiekre. Foglalkozz olyan dolgokkal amik valóban érdekelnek. Az iskola keptelen rá, hogy megmutassa mennyi lehetôséged van a világban. Egyszer voltam kitűnő tanuló, utána rájöttem nem éri meg és kiegyztem a hármasokkal. Utána egyszer félévkor meg is buktam irodalomból, de hihetetlen módon olyan érettsegi bizonyítványt kaptam, amilyet azok akik vegig kitűnők voltak.

Ne másokhoz mérd magad. Találd meg azt a dolgot amiben jól érzed magad és igazán fontos, és arra koncentrálj. Az iskolában meg kövesd azt az elvet, hogy “minimális munka, maximális hozam” . Mindig annyit amennyi nagyon muszáj, de kevesebbet soha.

2019. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!