Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régimódi vagyok, mert én...

Régimódi vagyok, mert én magam nevelem a két kisgyerekemet, és nem a nagymamára, egy rokonra, vagy a bébisintérre bízom?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm, és rokonom úgy véli, simán lehet tanulni G YES alatt...Persze, ha másnak odavágom a gyerekeimet, úgy igen.29 hónapos a lányom, 5 hónapos a fiam, és azt gondolom az én feladatom hogy ellássam Őket, hogy játsszam Velük, Ők töltik ki az egész napomat.Én gondolom rosszul, ma már nem ez a divat?
2008. máj. 8. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Szerintem nem te gondolod rosszul.Én is ezen a véleményen vagyok.És nagyon is elítélem azokat a nőket,akik állandóan lerázzák magukról a kisgyerekeiket,mondván hogy igenis nekik is joguk van kikapcsolódni,tanulni..stb...

Én úgy gondolom,hogy a gyerekeinket mi akartuk,mi vállaltuk,és nem ők minket.És igenis kötelességünk kielégíteni az igényeiket nekünk mint az anyjuknak,és nem a nagymamáknak,vagy a bébiszitternek.Egy kisgyerek életében nagyon fontos az első életév,hogy mennyire szoros kapcsolatot tud kialakítani az édesanyjával.Amelyiket mindig lerázza az anyja,és nem alakulhat ki a gyerekben a bizalom a kötődés felé,annak lesznek később lelki problémái,és nem annak aki állandóan az anyján csüng.

Mert szerintem kicsi korban ez teljesen normális.

Én a 3-ik babámat várom,és nem szoktam őket másra bízni,ha én is lehetek velük.A fiam nagyobb már,és semmi gond nem volt sem az oviba szoktatással,sem pedig semmilyen beilleszkedési gondjai nem voltak soha.Nagyon könnyen beilleszkedik bármilyen társaságba,közvetlen kedves gyerek.Pedig 1,5 éves koráig még 1 órára sem bíztam másra,és a lányomat sem.És ha nem muszáj,a kicsit sem fogom.Nekem is ugyanolyan igényem velük lenni,mint nekik velem.Hisz ezért szültem őket,és nem azért,hogy a mama vagy a bölcsőde nevelje fel.Szerintem a gyerek igényeihez kell alkalmazkodni,és ha nem szeret kicsi korában másokkal lenni,nem kell erőltetni.Ahogy nő,úgy is változnak az igényei,érdekli majd mások társasága is.MI mindennap járunk társaságba,ahol hasonló korú gyerekekkel játszhatnak,vagy hozzánk jönnek.


Boldog babázást,és szerintem nagyon jó anya vagy.

2008. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem divat kérdése! szerencsések a gyerekeid hogy te neveled őket! Külön véleményem, hogy az anyuka saját magának szüli a gyerekeit 3évesen úgyis az ovi neveli. Ha másnál van mindig akkor nemlesz kire fogni semmit.. és ha felnő kinek is a nevelése? Hát nem miattam lett ilyen... és jönnek a hasonlók. Amíg velük lehetsz használd ki, meg fogják hálálni.
2008. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak két éves koráig tudok vele itthon lenni. Ez van, nem vagyok gazdag. Bár az is igaz hogy néha-néha rábízom másra is (nem odavágom, jól érzi magát a nagyival, amúgy is együtt lakunk), mert nem szeretném, ha semmi mással nem foglalkoznék. Én imádom a fiam, egész nap vele vagyok, de úgy érzem, egy hónapban egyszer megtehetem, hogy este elmegyek beszélgetni a barátnőimmel. Amúgy én tanulni is tudok mellette, igaz, levelezőn, kéthetente járok be a suliba, szerintem ez nem akkora idő, hogy a baba megsínylené. Sőt, azt mondom, jobb ha máskban is bízni tud, így lesz belőle egy nyílt, társaságszerető ember. Nekem muszáj tanulnom, mert nem akarok visszamenni gyorséttermi eladónak, ahonnan gyed-re mentem, ennél azért valami többet szeretnék magunknak, így muszáj megcsinálnom az érettségit. Lehet, hogy gáz, hogy 21 évesen még nincs meg, de igyekszem, hogy jobb legyen a helyzet. Nem érzem emiatt rosszabb szülőnek magam. Muszáj több lábon állni annak, akinek se férje, se végzettsége. Ez van. Nem attól lesz valaki jó vagy rossz anya, hogy a gyerek rajta csüng egész nap, hanem attól, hogy milyen embert nevel belőle és hogy mennyire tudja kimutatni a szeretetét.
2008. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tanultam egy, majd 2 gyerek mellett, igaz, elvelezőn, havonta 2 napot voltam csak távol, addig férjem volt velük. Nagyon nehéz volt így is, még egyszer nem csinálnám végig. Viszont első diploma volt, muszáj manapság, hogy legyen végzettsége az ember lányának is...
2008. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagy régimódi. De valóban ma már ebből kezd divat lenni.

Azonban van akinek kényszerűségből kell mondjuk gyed után visszamennie dolgozni és bölcsibe megy a gyerek, mert muszály. Vannak akik tanulnak a gyed alatt, nem kell őket elítélni, nekem minden tiszteletem az övék, mert egyátalán nem könnyű. Nekem még nem volt gyermekem, amikor levelezőn diplomáztam és így is nagyon nehéz volt.

Jó, ha ők töltik ki az ember napjait, de azért szerintem kell egy-egy nap havonta, vagy két hetente, amikor a férjemmel elmegyünk valahova, ahol csak ketten vagyunk, erre nekünk mindkettönknak szüksége van, egy vacsi, vagy egy színház nyugodtan belefér! Mondjuk nyaralni soha el nem mennék a gyerekeim nélkül!

2008. máj. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bébisintér azért egy kissé sértő. Nekik ez a munkájuk, miből gondolod, hogy sintérként bánnak a gyerekekkel? Néha én is alkalmazok bébiszittert, persze nem állandóan, de néha adódik olyan, hogy nem vihetem magammal a picit és nem ér rá senki a családból. Ettől még ellátom őt, játszom vele, szeretem nagyon. De néha képes vagyok rá, hogy más dolgokkal is foglalkozzak, nem szűntem meg én, mint személy létezni.
2008. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Elnézést a félreértések miatt,azok az ismerőseim akikről írtam, úgy gondolják nyugodtan belefér az, hogy gyakorlatilag más nevelje a gyereket, amíg Ő csak saját magával foglalkozik.Nekem ehhez nincs gyomrom.

Régebben nekünk is volt minden hónapban egy napunk a férjemmel, mikor ketten elmentünk valahová.De volt is lelkiismerefurdalásom rendesen.Tudom hogy ez a másik véglet, és ez sem jó.

Egyiki ismerősöm például hobiból tanult, mert megúnta az otthonlétet, a gyerekeit a nagyszülők jól elcseszték, aztán utána lehetett reklamálni.

2008. máj. 9. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, most már jobban értem mire gondolsz, hogy ideírtad a kommentet. Nekem is van olyan ismerősöm, aki jó ha egy nap egy órát eltölt a gyerekével összesen, és mindent a nagymami csinál. Akkor minek kellett a gyerek? Én örülök, ha a fiam jól elvan a nagyival, meg szereti, de hogy mindent ő csináljon? Ez nem csak a fiammal nem lenne fair, de a nagymamával is, hiszen milyen jogon várnám tőle, hogy ő megycsinálja azt, ami az én dolgom? Most a nyáron elutazom egy napra, és csak másnap jövök haza, hát eléggé lelkiismeretfurdalásom van miatta, de azt hiszem, ez még nem akkora baj a babámnak, úgy értem, ő jól ellesz anyukámmal, imádja, és jó lesz neki, de én tuti állandóan rá fogok gondolni. De eszembe sem jutna, hogy ebből rendszert csináljak, ide-oda járkáljak és ne foglalkozzak a fiammal.
2008. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem azért meg kell találni az egészséges egyensúlyt.

Hiszen, a gyerekednek is jó az ha kicsit másokkal van-nem hiszem hogy 1-2 alkalommal el lehet "cseszni" egy gyereket.


Nem szabad rájuktelepedni, mert bizony eljön a nap amikor "elkell" vállni-és akko nehéz lesz, nagyon nehéz.


Most gondolhatod, hogy milyen vagyok-de nem.

Nekem is van egy 8 éves fiam, alig volt még távol tőlem-mert én is úgy gondolom, magamnak szültem, nem másnak.

De, jártam mellette suliba, mert muszáj volt, kettőbe is (akkor még Ő is kicsi volt).

Ill. néha elvitte a mami, hiszen ez az egészséges. Azért vanna a nagyik, hogy velük is legyen.

Idegenre még sosem biztam, és nem is szerepel a terveim között..., hozzuk visszük a suliból. Inkább nem dolgozok, csak ne kelljen napközibe járnia, stb.


Viszont, holnap elviszi a mami-kb. 1 hétre-és én már ma majdnem sírtam.

De kedden szülök (elvileg), így neki és nekem is ez a legjobb. Ő kifejezetten örül, hogy utazhat, mamival lehet...


Szerintem nem rossz az, ha néha nem otthon van, mindig a szoknyánk alatt a gyerek.

Kell egy kis más is az egészséges fejlődéshez.

2008. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ez így van, de én nem merem azt megtenni, hogy pl.Anyukám elvigye egy hétre, mert Ő pl.nem kínálja, hanem tömi édességel, és állandóan csak gügyög hozzá.

Én mikor a kisebbiket szültem 5 hónapja, a férjem, meg a 20 éves nagylánya vigyáztak rá, tök jól ellátták, de én azt a 3 napot is baromi nehezen bírtam.

2008. máj. 11. 14:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!