Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 éves. Sokat...

Kislányom 2 éves. Sokat folyik az orra, náthás és horkol is néha. Lehet hogy orrmandulaműtét kell neki a fül-orr-gégész szerint. Kinek mi a tapasztala? Kivetessem vagy ne? Van-e baj belőle ha kivetetem?

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a kislányomnak 5 evesen vetettem ki az orrmandulaját. Sajons 5 evre rá vissza nőtt, most megint mehetünk műtetre:((

Addig jo volt amig nem nőtt vissza mert nagyon jól tudott ejjel aludni,meg náthás sem volt, de most megint kezdödőtt minden elölről. Sajnos vissza nő, igaz vannak kivételek. Sok sikert!

2008. máj. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3 évig gyakori középfülgyulladással, horkolással, orrfolyással küszködtünk amíg végül az orvosunk úgy döntött, hogy vetessük ki a kislányom orrmanduláját.

éves volt amikor kivették. Altatásos műtét, elég vacak utána (szégyellem nagyon de én szinte elájultam amikor kihozták a műtőből és láttam ahogy "élettelenül" fekszik. Brrrr!) amikor felébrednek harákolnak, nehezen nyelnek, meg minden rossz de 1-2 óra alatt elmúlt mindenkinél a nagyon kellemetlen rész.

Lényeg, hogy a műtét után többet nem volt középfülgyulladás, a náthák 3 nap alatt lemennek és a szörnyű horkolás is megszűnt.

Úgy tudom, ha csak az ormmandulát veteti ki a doki az elég és az immunrendszere nem gyengül annyira mint ha a torokmandulát veszik ki.

Ám... csak nátha miatt nem tenném ki a gyerekemet egy altatásos műtétnek, ráadásul nem is csinálják ilyen kis korban mivel a legtöbb gyerek kinövi ezt a problémát.


Talán inkább annak néz körül, hogy nincs-e allergizáló dolog a gyerek környezetében ami okozhatja a folyamatos orrfolyást ami okozhat gyulladást. Talán műtét nélkül is meg lehetne úszni. Nekünk sajnos nem lehetett de a sok fülfelszúrás már károsabb volt mint a műtét.

2008. máj. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia... nekem is 2évesen vették ki az orr mandulámat, azota semmi baj, viszont valakinél vissza nől. Baj szerintem nem lehet belőle!
2009. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!