Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5éves kislányomnak nagyon...

5éves kislányomnak nagyon enyhe világos sárga folyást látok a bugyiján. Szagtalan, nem viszket neki és nem fáj, és nem tett oda semmit. Mitől lehet? Van rá valami házi gyógymód?

Figyelt kérdés
Nem szívesen vinném orvoshoz ha nem muszáj,mert szégyenlős.
2012. aug. 9. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elvinném dokihoz, mert amint mondtad ez gombás fertőzés nem lehet, viszont bakteriális fertőzés igen.

Erre csak a doki tudja felírni a megfelelő gyógyszert, és szerintem vesz kenetet is.

Akármennyire szégyenlős, sajnos muszáj elvinni ilyen esetekben.

2012. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Ha bakteriális,akkor vajon mit fog kapni rá?Valami szájon át szedhető antibiotikumot?Vagy van krém?
2012. aug. 9. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor antibiotikumot írnak fel. Strandon voltatok mostanában??
2012. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen voltunk,meg felfujhatós medencékben is:(
2012. aug. 9. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ott is összeszedhetett akármit. Szerintem ha ma rendel a gyerekorvos, akkor még vidd el ma.
2012. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is így jártunk idén egy (melegvizes) strandolás után... A gyerekorvosunk azt mondta, ha visszatérő lenne a folyása, akkor irány a gyermeknőgyógyászat (ahol kenetet vesznek, tenyésztik, abból eldől, baktérium-e vagy gomba, stb.), addig pedig Canesten kenőccsel lehet kenegetni (persze nem biztos, hogy gomba). Egy rokon kislánynak a nőgyógyász szájon át szedhető antibiotikumot írt fel egy durvább bakteriális fertőzésére, amikor viszont második alkalommal is visszatért ez a folyás, csak egy hét múlva kaptak időpontot és addigra magától elmúlt az egész. Szerencsére nekünk is megoldotta a Canesten és az idő (kb 4-5 nap) a dolgott, persze ettől függetlenül a legbiztosabb nyilván az, ha orvoshoz fordulsz (ha nem múlna el vagy visszatérne, akkor meg pláne). És strand után sajnos odafigyelünk azóta (alapos zuhanyzás, szárazra törlés, stb.).Jobbulást:-)!
2012. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Muszáj orvoshoz vinni a kislányt. Mondd el neki, hogy nem fog vele semmi rossz történni, csak a doktornéni/bácsi megnézi a punciját, hogy megtudja gyógyítani. Mondd neki, ha nem mentek el, akkor nagyobb baj is lehet.
2012. aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!