Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereked mennyire...

3 éves gyereked mennyire eszik szépen?

Figyelt kérdés
Az enyém még mindig borzasztóan kanalazza a levest, a fele lecsorog, ezért még mindig etetőt kell használjunk. Normális ez? Nem tudom az oviba lehet-e használni etetőt? Mert ha nem, akkor tiszta leves lesz a pólója, attól meg rosszul van.
2012. aug. 9. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én 3 évesemnek is kicsorog a leves. Mindig mondom neki, hogy hajoljon a tányér fölé, és úgy nagyjából elég szépen eszi.
2012. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3,5 évesem már nagyon szépen eszik.
2012. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 es fel eves de nincs gond a levessel sem a reggeli muzlivel. Igaz 1 eves kora ota bolcsibe jar igy volt ideje megtanulni es ellesni a tobbi gyerektol mert 14 honapos koruktol kisasztalnal esznek es nem etetik oket. Lehet nallunk ez is "segitett".
2012. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ő szereti ha én etetem, de én is jobban szeretem, mert nagyon rossz evő, és ha etetem akkor több megy belé, mintha egyedül enne. Én is szólok neki hogy hajoljon a tányér fölé, de olyankor is lecsorog a nyakán, de a műanyag etető megvédi.

Szerintetek be lehet majd vinni etetőt az óvodába, vagy már ciki, nem is foglalkoznak ilyesmivel?

2012. aug. 9. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 28 hónapos, de már másfél éves kora óta egyedül eszik, a leves sem csorog ki a kanálból, és villával is egedül eszik.

Valószínű fogékonyabb volt az evőeszközök használatára.

Szerintem ha még nem sikerül teljesen a szájába vennie a levest, biztos raknak a nyakára egy kis ruhát ami felfogja, hidd el nem ő az egyetlen akinek félre fog csorogni.:)

2012. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos előkét nem lehet bevinni az oviba, az tuti. Át fogják öltöztetni ebéd után, ha leveses lesz. De egy idő után már nem lesz az, ne aggódj! A vele egy asztalnál ülőktől fogja ügyesen ellesni a technikát! Az én fiam 3,5 évesen sem tud normálisan kanalazni, levest sem nagyon eszik , gondolom emiatt, hogy nem tökéletes a kanalazási technikája. De csak itthon nem eszik levest, az oviban eszik belőle! Először mindig tiszta leveses volt, délben, ebéd utàn hozom el, ezért tudom, majd kb 2 hét után nem volt lucskos a ruhája. Szóval majd ott kialakul:)
2012. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
óvodafüggő, papírelőkét bevihetsz eleinte. Enyém mint a malac, úgy eszik.
2012. aug. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 hónapos korától már szépen eszik (fotóval bizonyítva), 2 éves korától teljesen önálló bölcsis. Eleinte volt, hogy leette magát, de mostanra (3 éves) már egy felnőtt is megirigyelheti.


Ha eteted annál később fog rájönni a nyitjára, hogy hogyan fogja a kanalat, hogy több jusson a pociba. Ha zavarja, hogy leveses lesz a ruhája annál inkább ösztönözni kell, hogy na legközelebb figyeljen jobban és sikerülni fog. Ha mindig kiveszed a kezéből, és eteted akkor nem fog tanulni. Te pedig nem állhatsz örök életében a háta mögött, hogy mindent megcsinálj helyette.


Mosógép van, a ruhát ki lehet mosni. A gyereknek pedig kell a sikerélmény, a dicséret. Ha 2 kanálnyit ügyes akkor annyit akár. Nem kell szidni, etetni, kivenni a kezéből a kanalat. Ösztönözni kell.


Amúgy nálunk már a bölcsiben sem adnak a másfél évesnél nagyobbakra előkét, nemhogy az oviban.

2012. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2012. aug. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!