Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelus nélkül mamánál csont...

Pelus nélkül mamánál csont nélkül, itthon meg ahova sikerül?

Figyelt kérdés

23 hónapos kislányom kb. másfél hete szólt hogy kakálni kell a wc-be (előtte is sokszor kérte hogy ráüljön, sose történt semmi). Ráültettem, majd elmentem inni adni a bátyjának, mondtam szóljon ha kész. Kb egy perc múlva kész is volt, belekakilt. Puszi, ölelés, dícséretek. Másnap megint szólt, de akkor a tesónak is kellett. Így a lányomat a bilire ültettem, hátha oda is megy. És ment, egyből. Azóta a lelkesedés alábbhagyott, de ha pelusba megy, azonnal szól és veszi is le. A kezdeti sikereket követően két napot mamánál volt, aki ha lementek, nem adott rá pelust (akkor még meleg volt, előtte én se adtam itthon, meg azóta is megkérdezem pelus vagy bugyi), és mondta neki ha pisilni kell szóljon. Szólt, leggugoltak, pisilt. Egy-két baleset volt, de javarészt előbb szólt, mint csurgott. Ugyan így próbálom én is. Ébredés után wc-re megyünk, de hiába várunk, semmi. Rá kb. 5 percre valahova oda pisil és jön szólni, hogy anya, bepisiltam. És nagyokat kacag rajta. Mondom jó, oké, sesmmi baj, de hova kell pisilni? Válasz, wc-be. Leközelebb szólsz, ha kell? Válasz, igen. De persze nem szól, bepisil. Udvaron is.

Most akkor hogyan tovább?

Köszi!


2012. aug. 13. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd ha nem muszáj , nagyon jól álltok így is.
2012. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ezt az én lányom is eljátszotta. A taktikám az volt, hogy megnyugtattam, hogy semmi baj, de azért kicsit szomorkásan. És szinte vágyakozva mondtam, hogy legközelebb biztosan sikerül. Szerintem pontosan értette, hogy nekem ez nagyon fontos, ezért igyekezett. A szanaszét piszkítás 2-3 napig tartott, aztán újra minden rendben lett. Drukkolok nektek. (És könyörgöm, semmiképp se szidd össze!!)
2012. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!