Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek abszolut...

Van itt olyan akinek abszolut nincs semmi segitsége, se nagymama senki? már lassan megörülök egésznap egyedül a gyerekkel, néha a párom mikor itthon van

Figyelt kérdés
se orvost semmit nem nagyon tudok elintézni.senki sem segit,nagymama nem él,csak az eggyik,ö cseszik ránk,1 évbe egyszer lássuk.mit tegyek,lassan megörülök,se fozni,se takaritani sem magammal foglalkozni nincs idöm.2,5 éves a fiam.ja és rám van ragadva egésznap

2012. júl. 26. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ehez hasonlo kerdest iratam ki regen uh de lehurrogtak,hogy en nem a nagyszuloknek szultem meg ilyenek es ha leszarnak hat ez van nekik is elniuk kell az eletuket..Tudom neha jol jon egy kis segitseg..nem tudod beadni napkozibe vagy valamivel lefoglalni esetleg???? Azert mar annyira nem kicsi ,hogy ne legyen el vagy fogd be jatekosan a munkaba mintha csak jatek lenne es akkor ketten takaritanatok...kitartast! Egy hasonlo helyzetben levo anyuka:)
2012. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia, nincs gyermekem de megértelek!

Esetleg vannak barátaid? Ők is segíthetnek, és elvállalhatnak 1 napot míg kicsit kikapcsolódsz:)

Ha nyugtat a kicsi fiad mindjárt 3 és mehet oviba :))))Szval, lassan már hiányozni fog a lét :)

A párod ha kivesz egy nap szabit mit csinálsz? :)


Nyugodj meg, fel a fejjel, és igazad van totál, mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás!!!!!!!

2012. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én akkor mit mondjak?Nekem van egy 5 hónaposom a lassan 3 évesem mellé.Egyedül vagyok, mint a kisujjam:(

Azzal könnyítettem meg az életem, hogy a helyi oviból hozom néha a kaját (nyugdíjas áron egyik rokon nevére), így sokkal jobban megoldom a dolgokat.

Orvoshoz menni?Örülök, ha odáig eljutok a két gyerekkel (25 km).

Az már másodlagos, hogy ilyenkor az ember alig tud magára időt szakítani.

Majdcsak mennek ezek a gyerekek oviba is egyszer:D Lesz ám akkor hawaii:D

2012. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem 18 hónapos és apa valamikor éjjel 2 körül jön haza és reggel 10kor kel..igy nem elég hogy mindent egyedül csinálok még reggelente lábujjhegyen mindezt..kicsit néha sok..ugy érzem Én vagyok tekintettel mindenkire rám meg sz@rik a világ..ma is épp igy gondolom..lehet holnap ugy ébredek hogy nem zavar..néha rosszabb néha elviselhetőbb..
2012. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi de semmi segítségem, férjem aludni jár csak haza, 5:20-kel, 5:30-kor már elmegy, majd este 7-8 között jön, félórás játszik a gyerekkel, vacsi, fürdés, és 9-10 -kor bealszik.

Minden második vasárnap szabad.


Mikor 1 éves volt a lányom depressziós lettem a magányban, pánikrohamaim lettek.

Na akkor erőt vettem magamon, kerestem barátokat, lányommal eljártunk erre arra, kimozdúltunk, megtanultam beosztani az időm.

Most már lazán vagyok, 3,5 éves.

Reggel 6-7 között ha felkelek gyorsan oda rakom az ebédet, össze pakolok, kicsit takarítok, berakom a mosást, kiteregetek, addig ő fekszik, reggelizik, mesét néz.

9- te kész is vagyok, beágyazunk, felöltözünk, irány a játszótér, bolt, majd délben alvás, addig akkor magammal foglalkozom. Délután megint elmegyünk a játszótérre, vagy strandra, fagyizni, vagy barátnő átjön a gyermekével, vagy mi megyünk át, vagy könyvtárba, játszóházba ha rossz idő van.

Kisétálunk Apa elé a megállóba.

Néha szervezek programot estére, Mozi barátnővel, ha a férjem haza akkor tudok elmenni.

2012. júl. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nemsokára másfél éves a lányom. Anyósék 300 km-re, idősek, nem utaznak. Mi megyünk néha, na de az sem segítség, mert nem tudnak 10-15 percnél többet foglalkozni a kicsivel.

Itthon sem jobb a helyzet, anyukám nem él, apukám alkoholista, a férjem meg lelépett egy másik nővel... Így most kicsit nehéz. Én mondjuk megoldom egyedül a hétköznapokat, csak ha kikapcsolódni lenne kedvem, akkor kell szerezkedni.

A férjem általában heti 2x jön, kb. 2-3 órára.

Volt egy bébiszitter, aki segített, de sajnos beteg lett, már nem tud jönni. Na meg nem buli egyedülálló szülőként annyi pénzt kifizetni...

Nálam a megoldás az, hogy erőt vettem magamon, és megkérdeztem gyerekes barátokat, vigyáznának-e rá néha? Majdnem egy idősek a gyerekek, így néha elvállalják. Jóban vagyunk nagyon, de azért rendszeresen rájuk sem akarom tukmálni.

Nem könnyű, de valahogyan meg kell találni a megoldást, mert neked sem tesz jót ez az állapot. Én amikor el tudok szabadulni, teljesen kicserélődve érek haza.

Nem gondolkoztál fél napos bôlcsin vagy családi napközin?

2012. júl. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért! Uh, kedves előző! Másfél éves mellől lelépett egy másik nővel?! Micsoda emberek vannak...:( Tisztelet Neked, hogy ilyen korrektül meg tudod élni ezt a szomorú helyzetet.


Kedves Kérdező! Merre laktok???

2012. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is két kicsivel vagyok itthon egyedül, az én férjem is aludni jár haza, szüleim, anyósomék 60 km-re. Ez van. Szedd össze magad. Nekem is vannak jobb napjaim, meg nehezebbek. Én sem jutok el sehova, csak a gyerekeimmel. Majd ha ovis lesz a nagy, könnyebb lesz. Nézd a jó oldalát: én pl. tök talpraesett meg magabiztos lettem attól, hogy az égvilágon mindent el tudok intézni egyedül.
2012. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, én is nagyszülöi segítség nélkül vagyok 3(!) gyerekkel. Igaz a párom sokat segít itthon, de vannak nekem is napjaim, hogy örrjöngeni tudnék. Nekem már az is kikapcsi ha egyedül mehetek bevásárolni. Hidd el lesz jobb is, de addig is próbálj összejönni más családokkal, ahol gyerek(ek) vannak, esetleg felváltva vigyázni egyik másik gyerekére...addig fellélegezhet a "szabad" anya, nevelö.
2012. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szintén zenész. Az én fiam két éves, bár nekem mindenre van időm magamon kívül :-) Vond be a házimunkába, vásárlásba, minden helyzetben adj neki feladatokat. Az enyém imádja.
2012. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!