Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekre lehet mondani...

2 éves gyermekre lehet mondani, hogy rosszindulatú?

Figyelt kérdés
Vagy ők még csak zsiványkodnak, mikor valami rosszat csinálnak?Majd később leírom, hogy miért tettem fel a kérdést.
2012. aug. 14. 08:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
istenem....hogy lehetne rosszindulatú????
2012. aug. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát, rosszindulatú szerintem nem, de agresszív igen. Ilyenkor elgondolkodtató, mit lát otthon (akár a szülőktől/testvérektől, akár a tv-ből).
2012. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, de én is találkoztam már ilyen kisfiúval, akitől egyszerűen a hideg kirázott.

Mintha direkt kínozná az embereket!

2012. aug. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kislányomról van szó.Nagyon eleven, nehezen fegyelmezhető, verekszik.(bár hozzáteszem, hogy az utóbbi 1-2 hétben kezd változni pozitív irányban)Két és fél éves, 1 éve tart a dackorszak, most volt a legerősebb, mikor fél éve megszületett a kistestvére.

A nagynénje szerint rosszindulatú, én szerintem csak zsivány.Szerintük elfogult vagyok, mert az én gyermekem, szerintem egy ekkora gyermek még nem rosszindulatú, csak pusztán rossz.

2012. aug. 14. 09:01
 5/18 anonim ***** válasza:

sztem nem, mindenképp a szülőket kell inkább "elővenni", a gyerek csak kiadja a feszültségét...

hacsak pl. nem hiperaktív, vagy ilyesmi, mert ott a szülők sem tudnak nagyon mit tenni...

De a kérdésre a válaszom:

Nem, egy 2 éves gyerekre ne mondjuk azt, hogy rosszindulatú!! semmiképp.

2012. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

szia, 5 vagyok.

sztem 2,5 évesen szinte minden gyerek ilyen, sőt ilyennek is kell lennie, nálatok még bejátszik a tesóféltékenység.

Néha 1-1 csak vele töltött pár óra sokat segítene rajtatok, és rajta is, hisz Ő sem élvezi ezt, csak még nem tudja mit kezdjen ezzel a feszültséggel, ami benne van. próbáld a dicséretre helyezni a hangsúlyt, ha rosszat tesz, akkor pedig tereld a figyelmét, és ne lássa, hogy hat rád a verekedése, rosszalkodása, merthogy pont ez a tudat alatti célja vele. :-)

A kedves rokonod...pfff...:-(((

2012. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az enyém pont ilyen. 2.5 éves lány. Nekem meg pont ezek esnek rosszul hogy a szülőt kell elővenni mert biztos ezt látja otthon meg otthon nagy az agresszió stb...

Holott nálunk egy rossz szó nem hangzik el, nem ütjük se egymást se a gyereket soha. Mindent ezerszer elmondok neki, ha nem megy bünti sarok van, de oda sem agresszíven küldjük. Rengeteget neveljük, sok energiánkba kerül, mégis ilyen úgy egy éve..(nálunk is fél éves a kistesó)

Iszonyú rosszul esne ha valaki ezt mondaná rá hogy rosszindulatú...

Tudom hogy nem egy álom angyal gyerek de bízom benne hogy beérik a nevelésünk egyszercsak.

2012. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A legközelebbi rokonok mondják rá.Az én testvérem, aki ugye a nagynénje, és édesanyám, tehát a nagymama.(ők együtt laknak.)

Szerintük rosszindulatú,azt nem merem állítani, hogy nem szeretik, de a szeretetüket felé nem tudják kimutatni.Ha születésnap vagy névnap van, akkor természetesen van ajándék, de amúgy egy szelet csokit nem vennének neki néha amikor megyünk hozzájuk.Kb másfél-egy év után most kapott először a lányom egy csokit.

Nevelésről kb annyit, hogy tudom, nem vagyok tökéletes anya,de normális kereteken belül folyik a nevelés,amit szabad megengedünk neki, amit nem szabad azt nem szabad se ma se holnap.Nem verjük, tehát normálisan történik minden.

Valóban sokat rosszalkodik, de azért nem tartom rosszindulatúnak, mert olyan csinytevéseket csinál, amiből senkinek semmi kára nem származik.Kivétel ugye mások ütögetése,de ez leredukálódott már szerencsére csak a családtagokra ütésre, más gyerekeke már nem bánt pl. játszótéren.

Rosszul esik nagyon,de sajnos ez van :)

2012. aug. 14. 09:59
 9/18 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Na, akkor ez van, de legalább itt most mindenki megerősített, hogy nem nekik van igazuk, és Ti jól csináltok mindent! :-))

2012. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy egy ilyen kicsi gyereke, sem rossz, sem rosszindulatú nem lehet. Kistestvére született, és osztoznia kell a legdrágább kincsén, az anyukáján. megvan a magához való esze, mert a pajkossággal próbál több figyelmet kiharcolni. Biztos elég időt szakítasz rá, de egy csintalan gyerek mindig több figyelmet kap, még akkor is, ha az éppen egy dorgálás.


A kedves rokont, én tuti szájon vágtam volna, hogy legyen fogalma, az igazi rosszindulatról.

2012. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!