Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok már olyanról,...

Disi kérdése:

Hallottatok már olyanról, hogy valakit megbüntettek azért mert 2 gyerkőcöt vitt a biciklijén?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a KRESZ tiltja ezért is érdekelne, hogy mennyire veszik szigorúan. Nem mindenkinek futja utánfutóra, akkor az hogyan tudná megoldani 2 gyerkőc szállítását?

2012. aug. 15. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem rendőre válogatja. Felénk, ha nincs meg a kvóta simán megteszik. Hisz szerencsétlen autós már nem nagyon mer szabálytalankodni. Ráálltak hát a gyalogosokra és a biciklisekre.
2012. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még nem, de kollégám már büntetett.


Meg kell érteni, hogy a szabályok, nem ellenünk, hanem értünk vannak. És mi nem azért vagyunk, hogy a kedves anyukát piszkáljuk azzal, hogy megbüntetjük, ha szabálytalankodik. Irtó veszélyes mutatvány 2 gyereket egy biciklin vinni.


Amúgy, ahogy az első írta, rendőre válogatja.


Elsőnek


" Felénk, ha nincs meg a kvóta simán megteszik."

Mert a szabály az szabály, és ha nem teszi kirúgják. Kit nem tesznek ki a munkahelyéről ha félmunkát végez.


"Hisz szerencsétlen autós már nem nagyon mer szabálytalankodni. Ráálltak hát a gyalogosokra és a biciklisekre."


És még az autós a szerencsétlen, mert nem mer szabálytalankodni. Király!!!!!!!! De azért mindenki tőlünk várja, hogy rendet rakjunk és ne legyenek idióta autósok akik a babakocsit toló kismamákat veszélyeztessék.

Imádom az ilyen hozzáállású embereket!


rendőr anyuka

2012. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy OFF (bocsánat)


Nem is hallottam még róla, hogy tilos Magyarországon!

Itt Hollandiában vannak spéci "anyabiciklik", amiket direkt erre terveztek. A pedálok rövidek, és sokkal inkább az ülés alatt vannak, így a térdet nem zavarja az első gyerekülés. A lába is úgy van megszerkesztve, hogy ha egy gyereket felültetsz a biciklire, az stabilan megáll, így közben fel tudod tenni a másik gyereket is.


Bocs, csak el akartam mesélni.

De az tényleg gáz, hogy Magyarországon erre sehogy sincs jogos lehetőség! :(

2012. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Kedves rendőr anyuka!

Első válaszoló vagyok. Nem a szabálytalankodó autósokat akartam a válaszomban védeni. Csupán azt vetettem fel, hogy a rendőrök is rájöttek, hogy amíg az autósokat szekálták folyamatosan, addig a biciklisek illetve a gyalogosok elkanászodtak. Igenis úgy látom, hogy amíg egy autós valamilyen szinten tart a rendőrtől, addig egy biciklis vígan kerekezik cikkcakkban az úton.

2012. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez komoly??? Nem tudtam:(:(:(


Nálunk (vidék),egy csomó anyukát látni,aki két kicsivel bicajozik

2012. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első, bocs, nem volt egyértelmű.

De én is úgy látom, hogy nagyobb figyelmet kellene fordítani a biciklisek, gyalogosok rendszabályozására is, mert felénk is elkeserítő a helyzet. De hát sajna kicsi a kapacitás, nem állhat mindenki mellett egy rendőr.


rendőr anyuka

2012. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam.Mondjuk,én nem is bringázom,autót sem vezetek.De a multor majdnem "elájultam" az ovi előtt a bicilkin 3!!! gyerekülés volt!!(Budapest)1 hátul,2 elől az egyik teljesen elől volt a kormánynál az első kerék felett.
2012. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki hozzászólását és örülök, hogy találtam egy kompetens személyt is, neked külön köszönöm a válaszod. Abban teljesen egyetértek hogy a bicikliseket is meg kéne "regulázni". Amit a szabályokkal kapcsolatban írtál azzal is egyetértünk, hiszem hogy ha valaki normálisan közlekedik kevesebb eséllyel szenved balesetet. Tegnap egy kamasz lány majdnem fellökött biciklivel bicikli úton velünk szembe jött, belógott egy fa az útra (elé), hát persze hogy úgy kerülte ki hogy majdnem elestem a babámmal. Nem várt (vagy lassított) volna egy picit míg elmegyünk mellette. A zebrán átszáguldó biciklisekről szintén meg van a véleményem. Szerencsére nálunk a legtöbb autós megáll ha meglátja hogy ott várok biciklivel, ehát nem veszítek vele időt ha nem hajtok át ész nélkül hogy majd csak megállnak... És biztos hogy valamilyen szinten veszélyes is 2 gyereket szállítani. Azért kérdeztem mert nálunk rengeteg ilyet látok, vidéki városban élek, biciklivel szinte mindenhová el tudunk jutni. Még csak egy babám van, de társasházban élünk és ha születik egy kistesó még ha vennék is egy utánfutót nem tudnám hol tárolni, akkor lőttek a biciklizésnek :(((
2012. aug. 16. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!