Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolás fiús anyukák, a...

Iskolás fiús anyukák, a nagyok mennyire zavarják a baba kistesót?

Figyelt kérdés
Van 2 kisfiam kicsi, 2 év korkülönbséggel. Tervezünk még egy babát, de majd ha a 2 fickó nagyobb lesz, kb 7-9 évesek. A lakás elrendezése miatt a fiúk szobája mellett lenne a baba szobája is. A kérdésem az, hogy a kicsi mennyire fogja bírni a két nagy elég hangos napjait. A kisiskolás fiúknak már egész más a napirendjük, nem hiszem, hogy rá tudnám venni őket, hogy este 8-tól csöndben legyenek. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2012. aug. 16. 13:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve minden tapasztalat érdekelne azzal kapcsolatban, hogy milyen babázni ekkora skacok mellett, jók is és rosszak is!
2012. aug. 16. 13:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell rávenni őket. Semmi baja nem lesz a babának egy kis zajtól. Na nem azt mondom, hogy az ágya mellett ricsajozzanak, de nem kell síri csendben sem lenni azért, mert a kicsi alszik.


A pici babák nagyon könnyen alkalmazkodnak a környezetükhöz, hosszú távon jobb is, ha nem szokja meg, hogy mindig csend van körülötte, mert akkor később a legkisebb zajokra is fel fog ébredni.


Nálunk három gyerkőc van, az elsőnél elkövettük azt a hibát, hogy síri csend volt, ha aludt a baba, még a szomszéd szobában is csak suttogva beszélgettünk a párommal. Meg is lett az eredménye, 7 éves a fiam, de ha 2 helyiséggel arrébb megnyikordul a konyhaszekrény ajtaja, felébred rá, és egész kicsi korában is minden kis zajra felébredt. A szomszéd leejtette a kulcsát a folyosón - az én gyerekem felébredt rá.


A két kisebbnél már tudatosabban figyeltem, hogy ne legyen ennyire zajmentes a környezet, nehezen is lett volna megoldható, hisz a nagytesó(k) szeret(nek) zajongani. A legkisebbemnek (fél éves) jutott ki belőle leginkább, őt már két igen hangos gyerkőc veszi körül. Mellette porszívózni lehet, meg se kottyan neki.


Nemrég építkezés kezdődött a szomszédos irodaházban, a két kisebbem remekül alszik nyitott ablaknál is, a nagyfiam meg csukott ablakon keresztül is felébred a zajra.


Nem azt mondom, hogy direkt zajoljatok a kicsi körül, de nem kell ennyire óvatosnak lenni.

2012. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont elsős volt a fiam, mire megszületett a kicsi. Nagyon jó volt, hogy a nagy màr segített sokmindenben, és nem zajongott mikor aludt a kicsi. Sztem ebben a korban ezt már megértik, az iskolában is csendben tudnak maradni, meg én este 8- ra lerendeztem mindkettőt így a nagy már tv- zett, és csendben volt, így a kicsit is le tudtam tenni aludni. Sőt mi egy szobában voltunk, mert a nagy nem akart kimenni a másik szobàba aludni. Ez a korkülönbség nekem bevált.
2012. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!