Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valami osszefugges akozott...

Van valami osszefugges akozott h hanyszor volt megnyirva es mennyire dus haja van a gyereknek?

Figyelt kérdés
2 eves kislanyomnak meg sose volt levagva a haja, latom mas babak-kisgyerekek (akar lanyok, akar fiuk) mar tobbedszer vannak kopaszra nyirva, azt mondjak a szulok azert hogy erosodjon a hajuk...van ennek valami ertelme? szerintem nincs. ezt is orokli, mint sok mas tulajdonsagat!

2012. aug. 16. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit biztos erősödik a sok vágástól, de genetika is, az biztos. Szerintem, ha engem 10 éves koromig kopaszra nyírtak volna lány létemre, akkor is olyan vékony, gyenge szálú hajam lenne, mint apámnak.:)

Amikor legelőször vágattuk le a kisfiam haját, nem kopaszra, akkor a fodrász meg is jegyezte, hogy ilyen pici létére milyen erős haja van. Amúgy a férjemnek is nagyon erős hajszálai vannak.

Amúgy pedig, de ez csak az én véleményem, ha lányom lenne vagy lesz, soha nem fogom csak ezért kopaszra megnyíratni. Szerintem úgy szép egy kislány, ha hosszú haja van. És ezzel senkit nem akarok megsérteni, ez csak az én véleményem.

2012. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Is-Is. Abban igazad van, hogy főként örökletes.

A gyakori hajvágás azért jó, mert eltávolítják a töredezett hajvégeket, amik életben tartása sok energiát visz el, ha azoktól rendszeresen megszabadulunk, akkor a hajhagymák az egészséges szálakat erősítik, vagy nagyobb eséllyel növesztenek újakat. A fiam haja is akkor kezdett dúsabb lenni, mikor elkezdtük rendszeresen vágatni, bár nem kopaszra, csak csini kisfiúsra. Húgomnak 5 éves koráig rövid, gombafrizurája volt, aztán mikor iskolába ment anyukám nem vágatta neki. Alig több mint egy év alatt derékig érő haja lett, olyan dúsat képzelj el, hogy a felnőtt hajgumival sem lehetett összefogni a feje tetején, most 20 éves, és ritkíttatja, hogy tudja kezelni. Nekem sajnos ritkábban vágatta még a hajam, mert akkor a kislányoknak hosszú haj volt a sikk, bár sűrű a hajam, de olyan vékony szálú, mint egy kisbabának. Mostanában, már jobban odafigyelek, hogy vágassam, mikor elkezd töredezni, kicsit így más jobb a helyzet.


Egy kislányt nem kell azért kopaszra nyírni, hogy erősödjön a haja. nagyon divatos, és bájos frizurákat lehet csináltatni pl: kleopátra, vagy félhosszú bubi fazon.

2012. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem erősödik, csak sűrűbbnek néz ki, mert a vágás miatt egyforma.


A lányom 3 éves. 5 cm-es hajjal született, nem kopott ki, nem hullajtotta el. Most már derékig ér neki, és vastag, dús. Nem töredezett, nem vékonyodott el. Gyönyörű

2012. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat: tévhit. Nekem folyamatosan nagyon rövidre vágták, a babaképeimen úgy nézek ki, mint egy fiú, később is csak állig érhetett, mégis olyan vékony szálú, puha, mint a babahaj. Ez genetika. Azért tűnik dúsabbnak a levágott haj, mert egyforma hosszúra van vágva. A kislányomnak biztos, hogy csak a töredezett hajvégeit vágatom majd le, szerintem úgy bájos egy kislány, ha hosszú haja van (nekem is derékig ér már).
2012. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Anyósom "vesszőparipája", h minél többször van nyírva a gyerek haja, annál erősebb lesz...Namármost a férjem kezd (nem nagyon) de kopaszodni....:)

Én nekem anyukám néha levágatta a hajamat rövidebbbre, aztán kész...és a mai napig úgy jövök el a fodrásztoktól, h nem győznek csodálkozni mennyi hajam van....(megjegyzem, anyukámé is pont ilyen, "dús"). Szóval szerintem örökletes. És inkább a férfiakhoz kötődik a "kopaszodás" gén, ha megfigyeltétek:) /Van női kopaszodás is, de az ritkább, inkább fogyókúra, valami betegség stb. "tünete"/

2012. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2012. aug. 16. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Hát nálunk bejött ez a dolog. Amikor kicsi voltam nagyon gyenge hajam volt 6 éves koromig mindig rövidre volt vágva, és nagyon erős hajam lett, talán túlságosan is. A két kisfiamnak is ilyen selymes hajuk volt, a nagy már nyolc éves és már kb a 4-5- ik hajvágàs után erősebb volt a haja, mostanra meg olyan mint az enyém. A kicsi 20 hónapos 2- szer volt vágva a haja, de még nála nem vettem êszre változást.
2012. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!