Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek előtt trágár szóhasználat?

Gyerek előtt trágár szóhasználat?

Figyelt kérdés
Szerintetek, milyen dolog az, ha kisgyerekek előtt ugyanúgy beszélnek a "felnőttek", mint egymást közt, például, amikor piáznak?

2012. aug. 17. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Milyen dolog? Hát az a legalja. Aki nincs tekintettel egy gyermekre, az egy oltári nagy tuskó, egy IQ nulla.
2012. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Legalja.

Nyilván sokan kiejtünk csúnya szavakat a szánkon gyerekek előtt, de bocsánatot kell utána kérni, hogy tudja véletlen volt. Ha nem teszik, innentől nem várható el, hogy ne használja őket.

2012. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Mi egymást közt sem használunk trágár szavakat...minek?nincs értelme.

Így nem csúszik ki semmi olyan, amit nem kéne hallania:)

2012. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha,semmikor!

Bár családja válogatja,aki már ilyen környezetben nőtt fel kisgyerekként is,az valószínű ezt is fogja tovább adni...

A felnőttek meg ne is piáljanak gyerekek környezetében,milyen dolog az./jó most nem egy üveg sörre gondoltam/

2012. aug. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Na most Én olyan esetekre gondoltam, hogy kislábujjam és a szék lábának találkozása kihozhat az emberekből egy: "Azt a ......"-t. Ezért írtam, hogy kícsúszott. Arra próbáltam célozni, hogy ha ez megesik, akkor hogyan lehet javítani. Így gondolom érthetőbb.
2012. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Néha pl mikor leforrázom a kezem (kicsit kétbalkezes vagyok, férjem szerint ön-és közveszélyes) kicsúszik a számon egy basszus, ilyenkor a gyerek ha oda figyelt, van hogy utánozza és kacag mellé. Elmondom hogy ez csúnya szó, és nekem is inkább a kutya fáját kellett volna mondanom. 3,5 éves, tudja hogy csúnya szó, nem is használja.
2012. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A basszus miért csúnya szó? Tudod mit jelent? Semmi köze a b.... + -hoz! :))
2012. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha szerintem a mai világban nem lehet a B...meg..-re asszociálni vele, akkor miért ez jutott az eszedbe?! Igaza van abban, hogy ez ma már csúnya szó (igazi jelentése ellenére).
2012. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én alapban nem vagyok trágár. Néha már renitensnek gondolom magam emiatt. Van hogy különböző testrészeimet teszem ki véletlen fájdalomnak, de akkor az Üllői úti fákkra gondolok vagy az arany vegyjelére. :) Szerintem, sem helyes a gyerek előtt így beszélni, mert ők kismajmok, mindent visszamondanak és csinálnak.


A barátaim elég b+esek, néha poénba tekerve rájuk is szólok, hogy észrevegyék magukat, de nem. Pedig, tanult, iskolázott emberekről van szó. Nem értem, ez miért dívik annyira.

2012. aug. 17. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!