Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami homeós megoldás elalvás...

Valami homeós megoldás elalvás előtti forgolódásra?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom elalvás előtt több, mint fél órát forgolódik, vergődik az ágyában, gyakran 10 óra van mire elalszik. Össze-vissza gyűri a takaróját, döng az egész ágy.

Teljesen kimerül és szörnyű hallgatni amit csinál.

Már próbáltam mindent, előbb-később fürdetni, megvontam tőle az esti tejet egy időre, de semmi változás.

Van valami homeós bogyó, ami kicsit megnyugtatná?


2012. aug. 18. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt vele, és ugyanilyen vagyok most is, 20 évesen. Ami nekem bevált: alvás előtti olvasás. Ilyenkor úgy kifáradok szellemileg, hogy hamar el tudok aludni. Nyilván ő még nem tud olvasni, de megpróbálhatnátok, hogy kis éjjeli lámpa mellett addig olvastok neki mesét, míg bele nem alszik.
2012. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

homeopatia.info.hu/index.php?lang=hu&mode=HihModSite&page=HihPgSiteMMProducts&product=CHAMOMILLA+(CHAMOMILLA+VULGARIS)


chamomilla vulgaris ch15. mi fogzasra vettuk,de ahogy a fenti linkben olvasatod alvaszavarra es nyugtalansagra is megfelelo. artani nem artasz vele,probaljatok ki.

2012. aug. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kényelmetlen neki valami? A matrac, vagy túl magas/alacsony párna? Esetleg melege van?
2012. aug. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
artani tuti, hogy nem fog, de hasznalni sem, meg kicsi ahoz, hogy mukodjon nala a placebohatas
2012. aug. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Részben igazat adok az utolsónak. Valamennyi placebohatás biztos vagyok benne, hogy közrejátszik a homeopátiás szerek működésében.

Alszik még a kislány délután? Az én fiam akkor csinálta ezt, amikor már túl sok volt neki az, hogy délután is aludt. Képes volt éjjel tényleg 10-ig, 11-ig forgolódni, mire elaludt. A gond megszűnt a délutáni alvás megszűntével. Majd az ovi kezdetével vissza is tért, mert ott valahogy minden gyerek elalszik délután, az én fiam is. Így megint forgolódás következett.

Lehet, hogy az ágya kemény. Nem kiságyban alszik még? A kókuszmatrac a testsúly növekedésével elég kényelmetlenné tud válni.

Az esti mesélés, még inkább a verselés valóban tud álmosítani, ha jól választassz művet.

Az esti tej pedig szerintem pont szintén álmosít.

A homeós szerekhez leírok még egy saját sztorit, hogy miért is száműztem őket teljesen a házipatikából. Én is használtam őket, magamnak is, a gyerekemnek is. Viszont egyik alkalommal szakpatikus javaslatára egyszerre háromfélét vettem be, az általa javasolt adagolás szerint. Nos, úgy tele lettem tőlük csalánkiütéssel, hogy aznap éjjel az allergológiai klinikán üdültem, nem engedtek haza. Kérdeztem az orvost, hogy ez hogyan történhetett. Elmagyarázta, hogy a homeopátiás készítmények gyógynövényi eredetűek, és sokaknál váltanak ki allergiás reakciókat, csak valamiért ezt nem kommunikálják a gyártók. Ő személy szerint megtiltaná, hogy 1 éves kor alatt bármi ilyet adjunk a gyerekeknek. És egyébként tök igaza van, mivel még a hozzátáplálási táblázatok is azt írják, hogy gyógynövényt csak 1 éves kor után lehet adni. Úgyhogy soha többé nem vettem ilyeneket, pedig akkor már nagyobb, 2,5 éves volt a fiam.

2012. aug. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

a placebo hatast irokhoz szolnek, mondjatok, ha a kerdes konkretan a homeos megoldasokra iranyult,miert kell valasznak a placebo hatassal kezdeni?talan oka van,hogy a kerdezoben a homeos megoldasok merulnek fel. en sem a gyereken kiserleteztem, hanem a tejszaporitasban elert eredmenyeket latva (urtica urens+ricinnus communis) dontottem ugy,hogy segitem a babamat a chamomillaval.

allergiaval nem talalkoztam,sajnalom,hogy itt,koztunk is van olyan aki ezt megelte,de a homeo alapja hogy egyszerre 3 kulonfele attributumu szert nem szabad szedni, kuraszeruen, hetente cserelve ha nem megfelelo a hatas, annal inkabb. sokkal inkabb talalkoztam olyan "szakpatikusokkal" akik a hatoanyag-osszetetellel sem voltak tisztaban, nemhogy az adagolasi eloirasokkal.

meg egy gondolat: sokszor azt gondolom, hogy a placebo hatas forditottan mukodik,pl a borostyanlanc esete nalunk. csak nappalra hagyom fenn,mielott az osanyak nekem esnenek,es azt gondolom mukodik,DE valamelyik nap elfelejtettem raadni,a delelott a szokasos nyugalomban telt, mondtam is az epp korulottunk levoknek,hogy amennyire nem hittem a lancban akkora sikert hozott,nezzetek milyen nyugis, jokedvu a korabbihoz kepest.akkor rohogtem ki magam amikor a szeptikus hugom a pelenkazo mellol gunyos kacajjal hozta a lancot es meltatta annak fantasztikus tulajdonsagat,miszerint 2 szobaval odebbrol milyen zsenialisan teljest a cucc. nem telt el fel ora a gyerkoc visitva tomkodte a kezet a szajaba, almaban csapkodott maga korul, ujra nyugtalanna valt. neha azt hiszem az en hozzaallasom csapodik le a fiamon ilyen esetben.

de ha placebo(es akkor nekem az,nem neki) akkor placebo, de igy csokkenthetem az almaban torteno felsikitasokat es a lathato fajdalmait... akkor miert is ne? nem vagyok a fajdalom erosse tesz es ami nm ol meg az erosit hive...

2012. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felesleges. Ő így altatja magát. Nem minden ember, legyen szó gyerekről, vagy felnőttről olyan, hogy amint leteszi a fenekét, már alszik is.

Az én nagyobbikom is ilyen, csak ő a kutyáját dögönyözi, gyűrögeti maga alá, vinnyog stb... Nincs melege, nem fázik, nem kényelmetlen semmi, álmos, fáradt csupán.

A kisebbik meg fél órán át magyaráz, beszél, mesél az ágyban fekve.

A férjem egyből alszik amint vízszintbe kerül. Én hiába fekszek le, hiába vagyok álmos, fáradt, legalább fél órán át még valamit szenvedek alvás előtt.

2012. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!