Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyamatos székrekedésre...

Folyamatos székrekedésre valami megoldás? Van olyan akinek a gyerkőcénél szintén állandó ez a probléma? Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Fél éves kora óta kínlódunk. Most a házi készítésű bodza ital segített de mivel már nem virágzik megint gond van. Heti egyszer van kaka vagy max kétszer és semmiféle extrém étel kombináció nem hajtja meg. Voltunk dokinál kiiktattunk mindent ami hasfogó legyen az gyümölcs vagy más. A laevolac szirupot vízként itta nem volt hatása. A glicerines kúpot már nem hagyja hogy beadjam pedig a védőnő azt javasolta. Iszik eleget, nagyon figyelünk az étkezésére. Kinek a gyerkőcének van még ilyen problémája?? Nem hiszem el hogy nincs megoldás, hogy mindig sírva vécézünk:(
2012. aug. 11. 21:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
guttalax szóba jöhet 2 évesnél esetleg normaflor?
2012. aug. 11. 21:51
 2/14 anonim ***** válasza:
tudom mit érzel nálunk is ez volt,mos 3 éves,most mondhatom,hogy nagyjából már rendben van.hosszú folyamat volt az amíg a nekünk bevált módszer meghozta a hatást.a lépcsőket amin te is végigmentél nem is írom.nálunk az étrend teljes megváltoztatása hozott 3 napi mjad 2 naponta eredményt.napi szinten adtam neki,3 élőflórás joghurtot és egy actimel ivót,(ez utóbbit a doki ajánlotta és tényleg jó).Nasinak aszalt szilva,barack,narancs és minden amiben van zabkorpa,naponta egyszer kapott zabkásából készült ételt,vagy zabpehelyből készült kását.inni teát,de gyümölcsből vagy ananász,narancslevet,baracklevet ivott.semmi ami csokis,ami kakaós,nincs banán,alma.a körtét tapasztald ki,nálunk se ez se az nem volt.olyan dolgok is foghatnak amire te nem is gondolsz,ezért ha tudod ird mit adsz neki,nálunk ezt adva egy nap.meg volt a hatás.sok sikert.
2012. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Normaflor biztos hogy mehet. Az enyém is könnyezett kaki közben majdnem 3 éves koráig, kétszer volt nagyon sírós, inkább üvöltős szorulása. Glicerines kúp segített akkor mindig. Laevolac neki sem hatott.

Az egész egyszercsak elmúlt, azóta is van hogy látom hogy nagyon piros a szeme körül ahogy nyom, de már nem könnyezik. 4 éves lesz

2012. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tamarin lekvár esetleg? Nem tudom lehet-e még kapni, nekem anno a terhesség alatt nagyon sokat segített.
2012. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csináljatok egy probiotikum kúrát. BonoKid (asszem ez a neve) szélesebb spektrumú probiotikum mint pl a normaflor, de az se rossz. Nagy eséllyel 1-2 hét alatt rendezi a dolgot, de ha mégsem, nem árthatsz vele.
2012. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pro+Kid a Bonolact-tól

Nekünk is ez jött be. 3-4 nap múlva rendeződött a széklet.

2-3 hónapig adtam neki, aztán abbahagytuk, de maradt a "siker", napi széklet. Ez 3 éves kora körül volt, ma már 5 éves, néha megismétlünk egy egy hónapos kúrát.

annyi van, hogy nyaraláskor felborulnak a dolgok, csak otthon szeret kakilni, de ezzel sajnos én sem vagyok másként...

2012. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A glicerines kúppal az a gond, hogy az csak fellazítja a széklet végét, hogy ne legyen túl kemény és könnyebben sikerüljön a dolog. Állandósult székrekedésre nem jó, különösen azért, mert hozzászokást vált ki és még nehezebb lesz a dolga egy idő után. Nekünk is a probiotikum kúra vált be, (lactiv baby) és kétszer annyi tea és víz.
2012. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket:) ezt a pro-kidet hol lehet kapni? Én azért gondoltam a normaflorra mert nekem az segített. Sajnos a folyamatos kínlódástól már fél kakálni. A házi bodza ital nagyon jó ajánlom mindenkinek az rendezte neki a dolgokat de ahogy elvirágzott újra vannak gondok. Szárítottam meg belőle abból készült teát issza de az nem hat sajnos. Pedig a bolti dobozosra is rá van írva hogy enyhe hashajtó hatású.
2012. aug. 13. 13:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban.
2012. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi megnéztem a rossmannban ott 1999ft a gyógyszertárban csak 1490ft :) vettem remélem hatni fog
2012. aug. 14. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!