Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet vele? Manipulál?...

Mi lehet vele? Manipulál? Fél? Mi lehet (ne) a megoldás? (elalvás) bővebben lent

Figyelt kérdés

21 hónapos a lányom,este már fél éves korától,délután másfél éves korától egyedül alszik el a saját ágyában(még rácsos gyerekágy),most viszont pár napja este rituálé után(még nem mesélek csak fürdés,öltözés,kakaó,alvás,a kakaóivás üvegből ölemben összebújva történik)szóval rituálé után sír ha beteszem az ágyba vagy ha nem is rögtön akkor visszahív,hogy ezzel vagy azzal az állattal/babával akar aludni.tegnap már odáig fajult a dolog hogy férjemmel felváltva mentünk vissza hozzá,s hiába mondtam bármit,köztük azt is,hogy többet nem jövök át,annyira sírt,hogy muszáj volt visszamennem.végül a megszokott 9 óra helyett fél 11-kor babakocsiban tologatva aludt el(ilyen nagyon régen volt már,este sosem)próbáltam nyugodt maradni,de tegnap ez már nem igazán sikerült,mert emellett éjszaka is többször ébred pár napja és kimerültem.és nappal is sokat sír szinte mindenért(ez sem megszokott),kint cipelteti magát,nem akar semmit se csinálni stb..

több minden eszembe jutott,hogy ebben a korban már ugye a határait próbálgatja,meg hogy esetleg fél,mert délután minden gond nélkül elalszik.tanácstalan vagyok

nem tudom nem e kellene már ágyat váltani(ha igen milyenre:pici gyerekágyra vagy felnőtt méretűre),vagy redőnyt esetleg ne engedjem le teljesen vagy kéne e mesét mondani/olvasni(utóbbit tegnap próbáltam de nemigen kötötte le(fejből akkor rögtönöztem)próbáltam magyarázni neki hogy aludni kell,hogy kis barátja is alszik stb...

ja és éjszaka szik is,gondolom nem eszik eleget napközben,de nem igazán akar vacsit enni(hideg kaját nem eszi,tojást semmilyen formában így marad tejbedara vagy rizs,főzelék,vagy ha van ötlet azt is szívesen veszem,mit adhatnék neki még...


2011. jan. 8. 14:11
 1/7 A kérdező kommentje:
ja 1szer vagy kétszer egy órát vagyunk levegőn,s aktívan mozog kint is bent is,sokat foglalkozok vele nemcsak játszunk,mondókázunk gyurmázunk stb
2011. jan. 8. 14:31
 2/7 Nigra ***** válasza:
próbálj meg kakaó helyett meleg tejcsit (tejpépet, vagy amit kap) adni neki, a kakaó élénkít.
2011. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem issza meg csak a kakaót
2011. jan. 8. 21:27
 4/7 Nigra ***** válasza:
pedig a kakaó élénkít. próbálj meg "macikávét" tenni bele. az 100% h nem élénkít, direkt gyerekeknek van :)
2011. jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
eddig nem volt baj a kakaóval és ma már odáig fajult a dolog hogy amikor délután vittem a szobájába már sírt és mondta hogy nem nem,úgyhogy mivel tegnap egész nap nem aludt levittem a levegőre és ott babakocsiban altattam el.azzal nincs gond hogy nem volt elfáradva,egyszerűen nem tudom mi lehet vele,teljesen tanácstalan vagyok
2011. jan. 10. 16:10
 6/7 A kérdező kommentje:
szóval most már nemcsak este délután is gond van,enni eszik rendesen foga ugyan 4 még nincs kint de nem látom hogy jönne jelét se adja pedig eddig mindig nyálzott vagy lázas volt stb..
2011. jan. 10. 16:12
 7/7 Nigra ***** válasza:
akkor pedig kezdődik a dackorszak :)
2011. jan. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!