Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van később követke...

Szerintetek van később következménye, ha úgymond túlaggódunk, túlféltünk egy gyereket? Neked mit jelent az, hogy túlaggódni, túlfélteni? Van ilyen példa a környezetedben?

Figyelt kérdés
Pl. tényleg betegesebbek a "túlöltöztetett" gyerekek? Vagy tényleg lemaradnak később a kortársaikhoz képest?
2012. aug. 18. 07:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
Ne aggódjatok, csak éljetek.
2012. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

Káros a gyerek későbbi életében. Ha nem engeded egyedül játszani,nem engeded el magad mellől, mamákhoz,stb.,ha minden percben vele akarsz lenni,akkor soha nem lesz önálló.

Ha túlöltözteted,akkor könnyeben fázik meg.

2012. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Három dolog van ami engem nagyon idegesít:


-ha tüsszent egy másik gyerek, azonnal elráncigálja paramami mellőle a saját gyerekét


-még 6 évesen is fogja a mászókán a kezét,lábát le ne essen


-állandóan hárta ül a gyerek mellé a kocsiba.


Szerintem igen, sokkal bátortalanabbak, elnézést:teszetoszát nevelnek a gyerekből.

2012. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
bátortalan lesz a gyerek,nem lesz önálló,6 évesen is ordítani fog mindenért
2012. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy akkor lesz jó az immunrendszere a gyereknek, ha 3 éves koráig legalább 2 kiló koszt megeszik.


Ismerősöm szándékosan úgy nevelte a gyerekét, hogy a lakásban max. 21 fok legyen télen is, nem kell melegebb, csak fürdetésnél. A gyümölcsöt csak akkor mosták meg, ha nagyon piszkos volt. A gyerek több mint 30 éves, 20 éve nem járt orvosnál.

2012. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a barátnő dicsekedett folyton h neki még nem volt beteg a gyerek

bekerült oviba és 1 évig szószerint mindig beteg volt amit lehetett azt összeszedte de a második év sem volt sokkal jobb....


most 11 éves annyi mint a lányom de olyan nyámnyila a kisfiú h csak na


ha valaki ennyire túlaggódja a gyereket annak a gyerek látja a kárát mert nem lesz magabiztos nem lesz önbizalma önértékelési zavarokkal számolhat és a párkapcsolatai is meg fogják sínyleni majd

mondjuk ha az a cél h a szoknyája mellet üljön még 40 évesen is akkor a legjobb úton jár


én úgy gondolom h amit a gyerek meg tud csinálni önmagától azt hagyni kell ha egyszer egyszer elesik/leesik az még nem a világ vége nem kell rögtön a gyerekkel együtt bőgni mert a gyerek még jobban megijed

biztatni kell h ügyesedjen

2012. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is az évi 2kg koszt megenni egészséges híve vagyok.

No persze nem a homokozóból főzök a gyereknek.De ha leest a cumija nem álltam neki fertőtlenítgetni.Ha nem volt csap a közelbe, vagy lusta voltam kimenni a konyhába, hát lenyaltam.Nem sterilizáltam soha a lakást, nem raktam az ajtóba fertőtlenítő szappant, meg arckendőt hogy csak azzal lehet bejönni a lakásba (pedig sokan elvárták volna, a koraszülöttség miatt).Soha nem forraltam a cumisüveget.Úgy öltöztetem, ahogy én is felöltözök.Ha rajtam pulcsi van, akkor rajta is, nem az overál.Nem fűtöttem fel negyven fokra a lakást fürdéshez.

Mindezek mellet 4 éves létére 2x volt beteg.Pedig én bizony át vittem a szomszéd kislányhoz akkor is ha ő megvolt fázva, vagy épp bárányhimlős volt.Sőt a bárányhimlőt üldöztem, ahol volt oda vittem a gyereket, hogy még ovi előtt elkapja, de nem sikerült.

Ha elesik nem rohanok vele a sürgősségire.


Az említett szomszéd kislány állandóan steril körülmények közt van, a házból fertőtlenítő kendő nélkül ki se léptek.Mi még vígan pulcsiba rohangálunk, rajta már bélelt kabát.Na ennek az az eredménye hogy 1 hónapból 2-3 hetet beteg a gyerek. Szabályosan furcsa már az ha két hétig nem halljuk a valamelyik mondatot : "beteg a lány", "korházba van a lány"

A lépcsőtől 2 éves koráig annyira féltették, annak ellenére hogy emeleten laknak hogy soha nem tanították neki hogy kell rajta közlekedni, inkább mindig felvitték, levitték ölbe.A kislány suttyomban úgy döntött hogy kipróbálja, persze azonnal a lépcső alján landolt melynek eredménye egy agyrázkódás volt monoklival.


A nagynéném ilyen még.Na ott az ajtóba volt a fertőtlenítő és csak kéz és arcmosás után lehetett a gyerekszoba közelébe menni.A homokozóba nem mehetett, a mászókázás után azonnal kéz fertőtlenítés.Ha a gyerek apja beteg volt (kis nátha) addig el kellet költöznie otthonról még teljesen meg nem gyógyult.A gyerek bekerült az oviba és az első héten 40fokos lázzal vitték haza.Már nagycsoportos, de még most is állandóan beteg.

2012. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Én ill. mi azt hiszem túlagódó szülők vagyunk. Sokszor paráztunk mindenen az első gyereknél. Igaz én is kis nyuszi voltam kiskoromban...de ez más tészta...azért ezt is örökölheti a gyerek. Pl. elmentünk vele 2-3 éves korában egy strandra, alapban meg volt ijedve mindentől...tömeg,víz, nyüzsgés, fröcskölés...stb. Pedig nem elsőre volt ilyen helyen. Akkor most ilyenkor mit tehet a szülő, engedjem el a kezét, hogy boldogulj magad a vízben? Még jobban megijedt volna...szóval ezzel csak arra akarok kijukadni, hogy nem minden gyerek talpraesett, vannak akiknek kell a segítség, a bátorítás és szülői jelenlét (a mászókánál is)!
2012. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ha előtte nem szokik hozzá akkor persze h megijed


de ha már alapban pár hónaposan menetek sokadalomba akkor az már nem olyan ijesztő


elsőre bőven elég ha ott vagy mellette és mondod neki h anya itt van ha baj lenne segítek de próbáld meg egyedül mert biztos h megy neked is egy kis gyakorlással

szal az önbizalmát erősítsd!

dicsérd meg ha jól csinálja biztasd h gyakorolja ha van kedve


persze van olyan gyerek akik félősebbek pont náluk fontos h az anya ezt ne erősítse benne hanem azt érezze a gyerek h ha kell ott van mögötte de szabadon próbálgathatja az erejét ügyességét

náluk kell arra odafigyelni h egy esésnél nem csapjuk hübelebancot hanem puszi a bibire ölelés majd sipirc :-) és közbe mosolyogni

2012. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Engem is így nevelt édesanyám, az eredmény: iszonyú gyenge immunrendszerű, koordinációs és önértékelési zavarokban küzdő felnőtt. Amilyen hamar csak lehetett, elköltöztem otthonról, mert anyám az életem minden egyes részletét irányítani akarta, és megcsinálni helyettem. Az öcsémet is így neveli, ő még csak 8 éves, de máris látszik az eredmény: antiszociális, állandóan betegeskedő, anyámasszonykatonája. Én biztos, hogy nem így fogom nevelni a gyerekem, mert ez átok!
2012. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!