Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilire szoktatás, én így...

Bilire szoktatás, én így csinálom, tanácsra lenne szükségem, jó ez így?

Figyelt kérdés
2 éves elmúlt a kislányom, már 18 hónapos kora óta ismerkedik a bilivel, többször szól , hogy pisi vagy kaki lesz, de tegnap úgy döntöttem, hogy ráállunk a témára és levettem a pelust egész napra, 20 percenként ültettem a bilire, de így is sokszor bepisilt, de ha a bilibe pisil jutalmat kap/pici darab csokit vagy cukrot/, ma reggel ö szólt , hogy pisilni kell. szerintetek jól csinálom? bármilyen tanácsot szívesen fogadok!
2012. aug. 18. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne erőltesd. Ez a 20 percenkénti bilire ültetés szerintem nagyon rossz, megutáltatod vele, ezt ne csináld. Ha magától a bilibe pisil akkor dicsérd meg, de ne érezze hogy baj ha nem oda megy a dolog. Az én lányom 3 évesen lett szobatiszta, soha nem erőltettem. Egyik napról a másikra nem kérte a pelust.
2012. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én nem adnék cukrot csokit neki

bocsi de azért nem jár jutalom mert rendben elvégzi a dolgát (kicsit olyan mintha kutyát idomítanál be -- bocsi)


mi lesz akkor ha nem adsz neki több cukrot/csokit majd ??

újra a billi mellé fog pisilni ?


dicséred meg mond h nagyon büszke vagy rá puszi ölelés öntsétek ki együtt a bilit vagy tépj le neki egy wc papírt/popsitörlöt h törölje meg ö magát és dobja a wc-be vagy ö öblíthesse le a wc-t utána

2012. aug. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval.

Lányom tavaly volt 2,5 éves, hiába ültettem óránként a bilire, bepisilt ahová épp sikerült.

Most 3,5 évesen 3-4 nap alatt szobatiszta lett.

Attól hogy érdeklődik a bili után még nem azt jelenti hogy érett rá. Vissza kell tudnia tartani a pisit, tudnia kell szabályozni.

Vedd le a pelenkát, mászkáljon mesztelen, legyen kint a bili, ha bele pisil dícsérd meg, esetleg jutalom. Ha a padlóra pisil mondd hogy nem gondd, de ott a bili, oda kell pisilni. Hátha bele jön, de ne erről szóljon a nap, mert az ellenkezője lesz, nem akar majd oda pisilni.

Neki kéne szólnia mint írtad, hogy kérte a bilit!

2012. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!