Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Rendes" ágyba szoktatás -...

"Rendes" ágyba szoktatás - hogyan?

Figyelt kérdés

Kedves anyukak!


20 honapos csibesz, huncut fiam van. Szuletese ota racsos agyban alszik, januarban megszuletett az occse, azota ketten vannak egy szobaban. Delben es este is ugy alszik el, hogy megkapja a cumisuveget, alvokutyusatm aztan adok neki puszit, becsukom az ajtot, es kijovok a szobabol. Ilyenkor van, hogy sir egy kicsit, vagy kiabalm vagy mokabol sikitozik (azt imadja)m aztan enekel, razza a racsot, veri a falat, ugrabugral, aztan beszelget magaval, es szepen lassan elalszik. Csak neha kell beszolnom, hogy legyen halkabban, fel ne ebredjen ocsi.


A problema a kovetkezo: kezd rajonni, hogyan kell kimaszni a racsos agybol, ha le van eresztve a racs, akkor mar siman megy neki, ugyhogy gondoltuk, itt az ideje annak, hogy egy az egyben levegyuk az agy oldalat, hogy megszokja. Sogornom ugyis kismama, igy az agyat nekiadjuk augusztusban, es akkora a fiam is kap rendes agyat.


Kerdesem a kovetkezo: hogy alljunk neki a beszoktatasnak? Ha bennmaradok vele a szobaban, akkor tuti nem alszik el, azt hiszi jatekido van, es meg jobban felporog. Attol felek, hogy ha ejszaka is megebred, nem fog visszaaludni magatol, hanem elkezd jarkalni, kipakol a fiokokbolm ilyesmi. Es ha esetleg piszkalja a kisoccset, neadj' Isten bedob valamit a kisagyaba?


Hogy csinaljuk, Anyukak, otleteket varok! Elore is koszi.


Ja , es meg annyit, hogy eddig minden szuperul ment, mindket baba atalussza az ejszakat, meg reggel is csondben eljatszik egyedul az agyaban, amig mi ebredezunk.


2012. máj. 19. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
*neki adjuk, illetve bocsi, sok helyen vesszo helyett m van, gyerkoc leszedte a billentyuzet gombjait, es rosszul raktam vissza :D
2012. máj. 19. 21:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én még a 3 évesemnél is tartok tőle, mi lesz a nagyobb eleje nélküli ágyban, mert felmászik, leesik, tekerget gombokat, bedug dugókat, hiába van dugóvédő a konnektorban, és léptem nyomon önveszélyes. Tehát ha kiteszed egy olyan ágyba, ahol nincs kontroll, honnan tudod, mit csinál, amikor te alszol? Én inkább egy nagyobb és erősebb rácsoságyat vennék neki, vagy bármi más megoldást, ami által nem tudja körbejárni a lakást és a kisöcsit.
2012. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kisfiam másfél éves kora óta leesésgátlós ágyban alszik. Az elején kétszer esett le róla, de azóta már megszokta. Akkor se lett gond, mert kipárnáztam a földet :)

Én is féltem, hogy mi lesz, ha majd altatni kell. Eleinte még lemászott és nem akart aludni. Én azt csináltam, hogy minden alkalommal visszatettem az ágyba. Volt, hogy kb tízszer kellett visszatenni, de hamar megszokta. Most két éves és nincs semmi gond. Imádja a nagyfiús ágyát!

2012. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!