Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le lenne maradva a kisfiam?

Le lenne maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés
Egy éves koráig folyton néztem,hogy miket kell már tudnia és mindig megnyugodtam,mert ami a korához volt írva azt ő már rég tudta.Mozgásfejlődésben nagyon hamar kezdett mindent,10 hónaposan már szépen járt,16 foga volt már 11 hónaposan.Egyedül eszik régóta...sorolhatnám.Most 15 hónapos és kb 10-15 szót mond.A védőnőm szerint ez nagyon kevés,már összetett szavakat,rövid mondatokat kellene mondania.Sokat olvasok neki,beszélek hozzá,délelőtt mesét nézhet,kérdezgetem de csak a megszokott szavakat mondja...Én nem látom,hogy baj lenne vele,de persze én elfogult vagyok saját gyerekemmel szemben :)Tényleg gond lenne vele?
2012. aug. 21. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem késő. A fiúk amúgy is később szoktak elkezdeni beszélni, meg állítólag, aki a mozgásban előrébb tart, az beszélni lehet, hogy később fog.
2012. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
15 hósan összetett mondatokban kellene beszéljen? Jesszus mekkora baromság. Két gyermekem van, nem kell 15 hósan beszélnie. A védőnődnek megmutathatnál néhány gyermekekkel foglalkozó könyvet, ráfér a tanulás.
2012. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a10-15 szó egyáltalán nem kevés ennyi idősen pont megfelelő. Ilyenkor még nem igazán beszélnek mondatokban.A védőnő hülyeségeket beszél.
2012. aug. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 évesen mondott összesen 16 szót, és az égvilágon semmi baja nem volt. Csak fiú! :D

1 évesen egy kukkot sem szólt, 4 foga volt, akkor indult el. Egészséges gyerek.

Most 3 éves, be sem áll a szája, egész nap egy perc nyugta sincs, folyton megy, szalad, dolga van.

2012. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En erre csak azt tudom mondani, hogy Te jo Eg. :) Az en kisfiam meg 20 honaposan sem mondott 10-15 szot. Ennek ellenere most 30 honapos es tiszta dumagep, legalabb 5-6 eneket vegig enekel es rengeteg mondokat tud (bolcsis szerzemenyek) es rendesen beszel mondatokban. De 15 honaposan meg messze allt a 15 szotol. Nem tudom miert kell ilyeneket mondani egy vedononek.
2012. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fiam pont 15 hós, és ezeket mondja:

vau, cica, mem (nem), kukk, ho(hol van?), AAA, (apa), csüccs, ezjóóó (ez ami tetszik neki), baba, meg még egy pár, amit kifelejtettem...

2012. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A védőnőd hülyeségeket beszél. A 2 éves statuson kérdezik, hogy mond-e már rövid mondatokat. De ha még nem, az sem baj. Pont ott tart, ahol kell.
2012. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Összetett mondatokat??? Azt biztos nem kell 15 hónaposan...egyszerű mondat (alany állítmány max.még tárgy) ennyi a követelmény szerintem másfél évesen. De leginkább csak az alany állítmány. Ami egyszerű mondat és nem összetett. Semmivel se vagytok lemaradva. Nekem a fiam 15 hónaposan egyetlen szót se mondott, így gajdolt a saját nyelvén, 2 éves kora körül indult meg a beszédje. A fiúk később kezdenek általában beszélni.
2012. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig én is úgy voltam vele,hogy nagyon szépen fejlődik de mióta ezt mondta folyton elgondolkodok rajta és bevallom kicsit zavart is.De most megnyugtattatok :)

2012. aug. 21. 13:59
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezeket mondja:apa,mama,tata,cica,vau-vau,kuka,kupa,tarak-tarak:traktor,papa,háp:kacsa,gaga:liba,kaka,kakas,dédi,atka:Attika az unokatesója:)
2012. aug. 21. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!