Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak az én okos,...

Mit csináljak az én okos, tündéri, de nagyon eleven kisfiammal?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lesz.Mindenre az az első szava,hogy nem.Bármit kérek,először az ellenkezőjét csinálja meg.Türelmetlen,rögtön kell neki minden.Emellett pedig úgy nyomja a hisztit,hogy "öröm" nézni.

Most kapott rendes gyerekágyat.Rájött,hogy ki tud jönni belőle egyedül,így állandóan kiszaladgál este.Tegnap már nagyon haragudtam rá,mert megint ment a műsor.Pedig a bölcsiben szépen lefekszik és alszik.Feküdjek mellé?De nem fog erre akkor nagyon rászokni?


2012. aug. 21. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a következő vált be. ( Nem saját találmány, olvastam egy könyvben). Szóval lefekteted, kijön, szólsz, hogy visszamegyünk. Visszaviszed, de ilyenkor már nincs beszélgetés, víz, puszi, semmi, csak visszateszed. ha újra kijön, akkor már nem is szólsz hozzá, csak visszaviszed. És ez így megy, amíg el nem alszik. Fontos: csak fogd meg a kezét, vidd vissza és tedd be az ágyba. Hozzá szólni nem szabad.Mikor először csináltam a lányom összesen nyolcszor jött ki, annyiszor vittük vissza. Másnak már csak hatszor. Egy hét múlva leszokott a mászkálásról. A lényeg, hagy ne kezdjetek vele beszélni, ha kijön. A kommunikálás bármilyen formáját figyelemnek veszi, így kiharcolja, hogy az legyen amit akar. nehéz megállni, tudom, de tényleg hatékony volt nálunk. Mi már fél éve nyugodtan fektetünk és angyalkánk most megy oviba :D ( Most én nem alszom, annyira izgulok érte :)! )
2012. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!és előtte a kiságyban egyedül aludt el a kicsid?
2012. aug. 21. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyedül aludt, csak a dackorszakban jött rá az esti, mi úgy hívtuk, kísértetjárás. Iszonyú volt: hisztizett, hiába olvastunk neki mesét, beszélgettünk, nem használt. Az idegösszeomlás szélén álltam, mikor tesóm a kezembe nyomta ezt a kiadványt. Nem mondom, hogy az első pár nap könnyű volt: sírva jött ki, mi pedig zordan, szó nélkül vittük vissza. De igaza volt a leírásnak, ha rájön, hogy nincs közönsége, nem csinál műsort. Sok sikert és boldogságot nektek. Az elejéhez meg kitartást :)
2012. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, mintha én írtam volna ezt a választ! :D Én bébiszitterként éltem át, csak az egy négy éves kisfiú volt, aki szó szerint lógott az anyján, amikor hozzájuk kerültem. A kisfiú effektíve lógott az anyja lábán, és sehova sem engedte egyedül, kb wc-re se tudott menni, mert a gyerek olyankor üvöltött. Az esti lefekvés meg olyan volt, hogy a kölök hajnali 1-ig ugrált a diványon, mesét nézett, stb, anya meg szépen bealudt. Aztán kitaláltam, hogy először az alvást kéne megoldani, hogy a kis ágyában elaludjon szépen. Visított, mint a vágós malac, pedig csak az ágy mellett ültünk. A gyerek kb 15-ször mászott ki az ágyból és ugrott rá az anyjára, de ő szépen visszarakta, úgy, ahogy a válaszoló is írta, egy hang nélkül. Aztán már csak az ágyából szólongatta az anyját, aki egy idő után elsírta magát csendben, annyira fájt neki a gyerek nyűszítése. Aztán egy fél óra múlva egyszer csak abbahagyta és bealudt. Másnap ugyanez, akkor már csak tízszer jött ki. Harmadnap már nem jött ki, csak kétszer elbőgte magát. Negyedik napra meg már egy szó nélkül elaludt az ágyikójában. Kemény volt, egyedül nem is tudta volna végigcsinálni az anyja, de megérte.


Szóval szerintem apával közösen próbáljátok a dolgot. Ha kijön az ágyából, szobából, akkor felváltva vigyétek vissza, hogy megtanulja, hogy egyikőtökre se tud hatni a hisztivel.


Egyébként amit én írtam, hogy ültünk a gyerekszobában, amíg be nem aludt, az az első kategória az altatásnál. Aztán ha az megy, akkor jön az, amit a válaszoló írt, hogy kijönni a szobából, és ha ő is kijön, akkor visszavinni. Ez egy ilyen kétlépcsős dolog. Először próbáld meg azt, hogy bent maradsz vele, de akkor sem szabad hozzászólni a második alkalom után, amikor kijön az ágyból, hanem egy hang nélkül visszafektetni.


Sok sikert! Kitartást!

2012. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!