Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 éves 8 hónapos,...

Kisfiam 2 éves 8 hónapos, nagyon okos, értelmes kisfiú, de egyben nagyon vadóc is tud lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve, egyrészt jó, hogy egy belevaló kisfiú, nagyon barátkozós, minden gyerekhez odamegy, barátkozik, de sokszor előfordul, hogy lökdösődik pl egy játékért simán harcba megy, ha egy játékot nem kap meg a játszótéren, vagy valamit ki szeretne próbálni, és nem birja megvárni, mig a másik gyerek leszáll róla, hanem lelöki. Én mindig magyarázom neki, hogy ez rossz dolog, ilyet nem szabad csinálni, el kell kérni, nem okozunk fájdalmat másnak. Vagy olyan is előfordul, hogy mondjuk pusztán játékból birkózna, de pl egy kislánnyal, aki persze nem dijazza ezt, olyankor is mondom neki, hogy nem bántunk senkit ez nem jó játék, a kislányokra meg főleg vigyázni kell! Elmondtam már neki naaagyooon sokszor, de mégis van, hogy megteszi. Én már kezdek kétségbe esni, elmúlik ez valaha nála? Itthon rendezett családi körülmények közt élünk, tőlünk ilyet nem lát, még veszekedni sem szoktunk. Más is jár ilyen cipőben, esetleg valaki már átvészelte ezt a dolgot, és elmúlt, hogy csinálta?
2012. aug. 16. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
AZ nem elég, hogy elmagyarázod, ha nincs semmi következménye annak, hogy így viselkedett. Tehát pl ha elmagyarázod neki, hogy nem bántunk senkit és öt perc múlva megint bírkózik, akkor büntibe kell küldeni 3 percre (mert lassan 3 éves), és ott kell hagyni, hogy észhez térjen. AZtán ha letelt a 3 perc, akkor visszamenni, elmagyarázni, hogy miért volt büntiben, és bocsánatot kell kérnie a sértettől (vagy tőled, ha pl nem hallgatott rád). Utána ölelés és mehet játszani. De ha csak magyarázol neki, akkor nem fogja megérteni a súlyát annak amit csinált, csak ha van következménye is!
2012. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!