Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kisfiam miért taszít...

1,5 éves kisfiam miért taszít el magától? Séta közben nem engedi, hogy megfogjam a kezét, vagy nem szereti ha ölelgetem, mindig tol el magától?

Figyelt kérdés
Pedig kicsi korában anyás volt. Most meg teljesen az ellenkezője. Meg fog változni? Vagy ilyen marad? Hogy fordítsam vissza ezt a helyzetet?
2012. aug. 21. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
lehet, ilyen típus. Nekem is van egy állandóan rajtam lógó gyerekem, meg egy olyan is, aki csak akkor szereti az ölelgetést, ha ő kéri. Ja persze séta közben ne várj csodát, kb. 4 éves volt, mire jött mellettem kézen fogva, addig meg a maga útját járta.
2012. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A pszichológia ezt a korszakot (másfél-két-három éves kor) a "Tegyél le, de maradj biztonságos közelben" korszaknak tekinti, azaz a gyereknek minden vágya, hogy önállósodhasson, mindent maga akar csinálni, azt is , amire még fizikailag egyébként képtelen. Keresi ÖNMAGÁT, feszegeti a határait, érleli az egóját. Ő van a világ közepén, csak saját maga a lényeg. Ehhez pedig látszólag nincs szüksége olyan akadályozó tényezőkre, mint a felnőttek, mint anya, aki korlátokat állít.

De ha anya kimegy a képből, eltűnik a látótérből, akkor kitör a tragédia. Tehát ez a korszak ilyen húzd meg- ereszd meg időszak!

Érezze továbbra is, hogy nagyon szereted, de ne erőltesd rá magad. Legyen sok vidám, közös programotok, ezzel is erősítitek a kettőtök közti kapcsolatot, nem csak az öleléssel. A lányom 6 éves, most lett bújós megint, ő is átment ezen az Én Én Én korszakon, mikor lasszóval sem lehetett befogni.

2012. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!