Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom leszoktatni a 2...

Hogyan tudom leszoktatni a 2 hetes babámat arról, hogy ne csak ölben legyen? Hogyan tudnám egy kis önállóságra szoktatni? Tudom még sok ölelésre van szüksége, és én ölelgetem is, na de egész nap?

Figyelt kérdés

Sajnos az apukájának előbb-utóbb dolgoznia kell menni és akkor én maradok itthon vele egyedül.


Nem tudom egész nap az ölemben tartani!!!


Megjegyzem ha ölben van akkor is csak rövid ideig van el (nézelődik), utána ugyanúgy hisztizik, mintha letennénk.


És kérlek ne írjátok azt, hogy örüljek, hogy ölben akar lenni, meg még nagyon pici és mert nagyobb korában már úgy sem akar majd ölben lenni...


2009. júl. 20. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem szeretnélek megbántani, de akkor miért szerettél volna babát? A kicsinek az öledben a helye.És nem azért sír, mert nem jó ott, hanem mert valami nem passzol, fáj a hasa, vagy túl meleg van, vagy szomjas, akármi.Egy kisgyereknek az agya egy éves koráig nem fogja fel, hogy mi az a hiszti.Az addigi összes sírást komolyan kell venni, ő még egy éves koráig nem tudja, hogy az irányítás az ő kezében van.

Az enyém sokat volt ölben, kézben, 15 hós, már alig ül oda hozzám. Ha most ellököd magadtól, később egyre jobban fog tapadni, ki kell bekkelni ezt az első évet.

Vegyél hordozókendőt, kösd magadra, ő is veled van, te meg csinálod a dolgodat.

2009. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha egy ilyen pici baba sír, annak oka van. Ennyi idősen még nem hisztiznek,mégha úgy is látszik a számodra. Nem most rontod el,nem most szoktatod rá arra hogy ölben akarjon lenni mindíg. Az én kislányomat 4hós koráig cipeltem,szinte egész nap mert nagyon hasfájós volt,és sehol nem nyugodott meg,csak nálam.Vettem hordozót itthonra,ha valamit csináltam,abban volt rajtam. Most le se sz.r,jobban érdeklik a játékai és az új mozgásformák. Ölben is azért van el csak egy darabig mert valami nem stimmel.Önállóság? Bocsi de ez egy kicsit erős.Még felnőtt korban sem alakul ki egyeseknél,nemhogy a pici babádnál. Ha nem akarod cipelni és ölbe szoktatni akkor csak egyet tehetsz. Leteszed és sírni hagyod....amíg fel nem találja magát két hetesen....
2009. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A babákban az az ősi ösztön működik (nagyon sokáig), amely azt mondja: ha nem érzem anyám szagát, test melegét, azaz nem vagyok közvetlen közelben vele, akkor meg fogok halni, mert megfagyok, megesznek a vadállatok vagy elpusztítanak a szomszéd törzs katonái. Ez nem vicc.

A babának LÉTSZÜKSÉG, hogy érezze az anyukáját. Én azt javaslom neked, hogy tedd kendőbe és kösd magadra, akkor a kezed is szabad lesz és a babának is a legjobbat adod - a biztonságot.

Elképzelhető, hogy a babád azért sem marad sokáig kézben sem nyugton, mert érzi rajtad ezt a "szabadulási" vágyat.


Én magam az altatással voltam így, amikor ébren volt, akkor a karomban vagy rajtam volt a babám, de az elalvást igyekeztem rögtön "önállóvá" tenni. Mindig segített, ha picit bebugyoláltam a babát, nem erősen, nem szorosan, de annyira, hogy érezze, hogy a takaró vagy a kendő körülöleli. Ez úgy az első hónapban hasznos és jó a babának. Utána már nagyobb a mozgás iránti vágya.


Még nagyon pici a babád! Bírj ki még pár hetet! Meglátod, babád meghálálja majd nyugalmával, magabiztos mozgásával, nyitottságával a világ felé.


Drukkolok nektek.


34N+2,5L

2009. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A két hetes baba még nagyon pici. Neki még te jelented a biztonságot. Az én babám is sírós volt,olyankor magamhoz öleltem és ringattam,puszilgattam. Ha nem akarod ölben tartani egész nap, akkor fektesd az ágyatokba és feküdj mellé. Én rengetegszer nyugtattam így meg. Azóta már 6 hónapos és magában elalszik a saját ágyában és szépen eljátszik egyedül is. Kitartás! :)
2009. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most akkor tényleg rossz anya vagyok, mert szeretném ha a kisfiam önállóbb lenne? :(
2009. júl. 20. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek, hogy a 2 hetes baba még nagyon pici és szereti az anyja közelségét. Ez viszont nem jelenti azt, hogy egész nap az anyján kell 'lógnia'. Az első 6 hétben a baba ugyanúgy éli az életét, mint az anyaméhben, és csak a saját szükségletei érdeklik, hogy neki mi a jó. Viszont a komfortérzetet nem csak 24 órás dajkálással lehet neki megadni. Az én babám 2 és fél hetes. Itt, ahol én élek, bevett gyakorlat a baba 'betekerése', ami arra jó, hogy a baba úgy érezheti magát, mint odabent. Korábban hülyeségnek tartottam, de szülés után bebizonyosodott, hogy nem az. Ha a baba nem éhes, tiszta pelenkája van, nincs semmi baja, mégis üvölt, mert nem érzi jól magát, fél perc alatt betekerem, és azonnal(!!!) elhallgat. A tekerés lényege, hogy a babát szorosan betekerem egy erre a célra rendszeresített anyagba, hogy a kezei - amit ilyen kicsi baba még nem tud kontrollálni - is le legyenek fogva. A hely szűke miatt a baba úgy érzi magát, mint a méhben, és ettől megnyugszik.

Egy kb 80x80-as pamut anyag kell hozzá. Itt van videó, a második réteg, amit rátesz, az nem szükséges, főleg ilyen melegben. A lényeg, hogy szoros legyen.

http://www.youtube.com/watch?v=vMBn-hdA3e8

Szerintem próbáld ki, hátha beválik. De mondom, ez akkor hallgatatja el, ha nem az éhség miatt sír.

2009. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

Köszönöm a válaszod. :)

Sajna az én fiamat nem lehet bebugyolálni.

Teljesen kiakadt amikor megpróbáltam. Ha nincs szabadon a keze, vagy a lába, akkor kiborul.

Olyan ereje van, hogy ha leteszem hasra és az neki nem tetszik, akkor fogja magát és az oldalára, majd onnan a hátára fordul (2 hetesen)

2009. júl. 20. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ut. válaszolónak igaza van. Nálunk is az volt a probléma, h nagyon sírt, sehol sem nyugodott meg, aztán jött egy ötlet, h betekerjük. Mivel a kórházban is pólyában volt, itthon ugyan nem volt pólya, de egy kispléddel pótoltuk, úgy raktam köré, h a karjai szabadon voltak, viszont érezte maga körül a "védelmet".


Viszont az, h magától forog, nem jó, mi gyógytornászhoz járunk és ott mondták, h egy ekkora baba még magától nem tud forogni, ez azért van, mert kötöttek az izmai és a fejével "viszi" az egész testét. Szóval, szerintem nézesd meg orvossal vagy gyógytornásszal, ez is lehet a gond, h. nem tud vagy nem akar megmaradni egyedül.

2009. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya,de értsd meg hogy egy két hetes babától nem várható el az önállósság.9hónapig benned volt,cipelted magaddal,ne várd hogy két hét alatt ezt "elfelejtse". Te vagy neki a minden.Étel,ital,vígasz,melegség,nyugalom.

A pólyázás tényleg jó dolog,nekem is bevált,jókat aludt.Volt mikor a kezemben,volt mikor a kiságyban.Akkor feszengett amikor fájt a hasa.Akkor bebugyolált állapotban az ölembe vettem és összeszorítottam egy kupacba szegénykémet.Úgy aludt.Várj még ezzel a lepasszolással pár hetet,hidd el jobb lesz.Most még ne erőlködj hogy ellegyen magába és önálló legyen.

2009. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!