Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3.5 évesnek tejtermék helyett...

3.5 évesnek tejtermék helyett tejpépet adhatok kiegészítésként, székrekedésre jó lehet?

Figyelt kérdés
Nem eszik tejterméket, kevés gyümölcsöt eszik. Megpróbálnám a tejpépet amit baba korában kapott. Vélemény?

2012. aug. 22. 08:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért egy-két tejtermék megy. Vajat mért nem raksz a reggeli zsemlébe. Popcorn után adhatsz joghurtot, tejcsokiban van minimális tej...
2012. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az egész napi étkezése szinte egészségtelen.

Csoki, tejszelet, cukor, cini-minis(jó, ez még a legjobb), virsli, zsemle...

semmi értékes tápanyag. ha ilyeneket adsz, ne csodálkozz, hogy nem eszik normális kajákat.

ezeket dobd ki. adj neki rendes ételt.

2012. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen étrenddel ne csodálkozz, hogy székrekedése van, ez borzasztó sok szénhidrát és nincs se gyümölcs se zöldség! a tejpép inkább fog, de ezen egy pohár tej sem segítene.

10óraira adj gyümit vagy gyümilevet, ebédre FŐZELÉKET! se krumplit se rizst! uzsonnára felejtesd el a sok szemetet, kekszet, meg ezeket, nagyon fogják a hasat és nem kell egy ekkora gyereknek. vacsora meg az legyen ami az ebéd is, főzelék, ne zsemle mert sok a szénhidrát ahogy írtam

2012. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Még a főzeléket megeszi. De kevés gyümölcsöt eszik, zöldséget egyeltalán nem eszi meg. Én elé rakom de fintorog, könyörgök neki hogy legalább kóstólja meg egy falat , de kiköpi.
2012. aug. 22. 10:38
 15/20 anonim ***** válasza:

Vacsi: Vajas lekváros kenyér, majonézes kenyér vagy ketchupos, virsli, nem eszik hozzá semmit pl: paradicsom vagy paprika nem megy neki.



ez mi???



ez nem normál vacsora ezt iktasd ki emrt cukros lesz a gyerek elöbb utobb

reggelire a tejszelet is felejtös nem kezdjük igy a napot



Bocsáss meg de az egészen változtatni KELL

Ha ezt tudná a védönö padlot fogna


probálj egészséges kaját adnia gyereknek és semmi mü cuccot ha meg nem éhes adj neki béress cseppet,vagy multikid szirup vassal. egy helyes étkezést láttam az az ebéd


de a többi.......

2012. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Okés, adok neki egészséges ennivalókat, csak az a baj hogy nem eszi meg. De ezt már írtam. Ezeket eszi meg sajna, nem tudom pedig mi eszünk gyümölcsöt meg zöldséget is.
2012. aug. 22. 12:24
 17/20 anonim ***** válasza:

csak az legyen otthon más nem

ha éhes lesz megeszi

2012. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hát megpróbáljuk.... nehéz eset lesz
2012. aug. 22. 13:44
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem tragikus a helyzet... Lassan óvi kezdődik, ott úgy is azt kell enni, ami van, nincs válogatás. Majd megtanulja, hogy vagy azt eszi, amit adnak, vagy éhes lesz. Az elején biztos ellenáll, de be fogja adni a derekát. A popcorn-csokin kívül én annyira nem látom aggályosnak a helyzetet. Főzeléket elviseli, tehát zöldséget is eszik. Ha szereti a lekvárt (a barackot szereti), adj neki szilva lekváros kenyeret. (az meghajtja a székletét). Próbálkozz barack kompóttal. Csinálj répatortát pudinggal (zöldség is, tej is). Szerintem nem csinálod rosszul. Egyébként egy lassan 4 éves gyereknek már nem kell főzelék vacsira. Nyugodtan ehet rizst, krumplit, szénhidrát sem árt a szervezetnek, csak a felesleges szénhidrát agyoncukrozott kaják, csokik, édességek, cukros üdítők, amik károsak. Ha almát szereti, reszelve add, mert úgy széklet lazító hatású. A szőlő is hashajtó, és most lesz szezonja.
2012. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást :)!
2012. aug. 22. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!