Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyereket hogy szoktas...

2,5 éves gyereket hogy szoktassak be a bölcsibe? Én dönthetek.

Figyelt kérdés

A mi bölcsinkben én döntöm el, hogy milyen módszerrel szokjon be a gyerek : egyből otthagyjam, vagy eleinte legyek ott vele? A gondozónők szerint általában mindeni az utóbbit választja, csak az hagyja ott rögtön, akinek sürgős visszamennie dolgozni. Nekem van még kb 2 hónapom a munkáig, de mégis azt gondolom, hogy a fokozatos beszoktatás a kisebb gyerekeknek, babáknak való. Az én fiam már majdnem ovis (januártól lesz az) és neki amúgy is az az elképzelése a bölcsiről, hogy ő ottmarad én meg eljövök. Mivel a nővére ovis és ott is ezt látta. Úgy gondolom jobb ha azt szokja meg már az elejétől, hogy nem vagyok ott. Persze eleinte csak rövid ideig hagynám ott.

Csak az a gond, hogy a gondozónőkkel nem akarok összetűzésbe kerülni, mert aztán ha valami gond lesz rögtön azt mondják majd, hogy nem szoktattam be rendesen.

Az ő módszerük szerint az első héten csak én foglalkozok a gyerekkel, ők csak megfigyelik. Majd a második héten ők próbálnak a gyerekkel foglalkozni és én figyeljem és javítsam ki őket, ha másképp gondolom( pl tisztába tevés, etetés stb). Aztán már otthagyhatom rövidebb időre. Lehet ez a módszer beválik egy 1,5- 2 évesnél, de egy nagyobb gyereknél már felesleges. Ő már szobatiszta, eszik egyedül. Mire beszokna már mehet oviba.


2012. aug. 22. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs választás, 2 hét a beszoktatás úgy ahogy írtad. Csak úgy nem lehet otthagyni, akármennyi idős és érett is a gyerek...

De ha neked van választásod, akkor válassz. Ne azon törd az agyad, hogy mi jó a gondozónőnek, hanem hogy mi a jó a gyerekednek.

S ha ez nem tetszik a gondozónőknek, hát így jártak. A fiad úgysem fog akkor sokáig hozzájuk járni, ha oviba megy mindjárt.

2012. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk is van beszoktatás, de általában az a jó ha rövid idő alatt szokik be a kicsi. NAz én kisfiam 4. napon már ott aludt rendesen. Első nap délelőtt én etettem, együtt játszottunk és szoktuk a környezetet. Második nap a gondozóval reggelizett, úgy hogy én is ott voltam, majd mikor kimentünk játszani, mondták, hogy mennjek el 1 órára, utána vissza. Ebéd közösen a bölcsiben. Harmadik nap bevittem, reggeli a gondozóval, én kinnt vártam, aztán mennt játszani a többiekkel és mondták mennjek el. Ebéd előtt vissza kellett mennem hátha kellek, de nem így volt és még le is fektették a többiekkel aludni. ALudt kb. 20 percet. 4. nap már rendesen 2 órát aludt, és utána uzsi meg játék. Azóta nincs gond. Ez a módszer másoknál is bevált. Sokan akik ilyen 2 hetes beszoktatáson voltak, nem jött be nekik, főleg mert sok kisgyerek elkapott betegséget közben és így 3-4 hét lett a beszoktatás. Remélem segítettem a döntésedben a mi helyzetünkkel. :)
2012. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!