Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hónapos babát hogy szoktassak...

2hónapos babát hogy szoktassak napirendre, és mért nem tudom lerakni este aludni?

Figyelt kérdés
első babás vagyok, több kérdésben is tanácstalan vagyok..babám hasfájós először az infacolt használtuk de annyira nem hatott aztán most az angolvizet..de ez sem a legjobb..éjjel nem nagyon akar aludni mostanába elött már sikerült max éjfélkor leraknom, este éjjel rájön a hiszti és nem tudom eldönteni hogy a hasa fáj vagy éhes..mert néha ordit mint ha hasa fájna de aztán meg eszi a kezét, eddig ilyenkor adtam még neki 30ml tápot..2napig beis jött hogy igy letudtam rakni 1orakkor..de.aztán meg szerda óta megint fent van és most már ez sem jött be tegnap 2oránként evett este hajnalba kiis jött belőle a kaja..segitsetek kérlek nagyon tanácstalan vagyok:(
2012. márc. 17. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A napirendre szoktatás nála is éppen úgy van mint a a nagyoknál. Kitalálsz egy napirendet és ha törik ha szakad akkor is az lesz. Nyilván olyan napirendet kell kitalálni ami neked és a babának is jó. Az első idők nagyon nehezek, de ha ezen túl vagytok majd lesz jó időszak is pl. 3-4 hónaposan remélhetőleg átalussza majd az éjszakát. Babából van tehát mást nem nagyon tud csinálni mint sírni, de nyugodtan szabad hagyni sírni, mert csak így tanulja meg, hogy mikor mi van. Nem kaphat meg mindent amit akar. Ettől nem leszel rossz szülő. Ha úgy véled eleget evett akkor ne adj neki többet enni. Ha éjszaka bemész hozzá ne csinálj nagy világosságot éppen csak annyit, hogy lásd amit csinálsz.
2012. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is első baba 2hónapos. A görcsökre a Humana teát ajánlom, nemtudom lehet nálatok kapni, de nagyon jó(én szerbiában élek, de ez a tea német tea). Nappal sűrűn szoptasd a babát, foglalkozz, beszélgess vele, vidd séálni, a pelenkázón maszírozd, tornáztasd, este 8-9kor fürdesd, és tuti ki fog fáradni estére és aludni fog. Mi is így csináljuk, és nagyon meg vagyok elgedve. Ha szopizás után is éhes, adj neki minden alkalom után 30ml tápot és minden ok lesz. Próbáld ki így, nálunk is ilyen gondok voltak és ezzel a módszerrel nagyon jól helyrehoztuk a dolgokat. Üdv
2012. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem szoptatok sajna hanem tápszer van a legnagyobb bajom az hogy nagyon félek hogy valamit rosszul csinálok és sokszor nem tudom eldönteni hogy a hasa fáj vagy éhes vagyis olyan mintha egyszerre a hasa is fájna de éhes is lenne..a másik hogy mivel éjjel fent van nappal sokat alszik és ilyenkor nem igazán lehet felkelteni..a másik pedig hogy nem tudom eldönteni hogy melyik szert használjam hasfájásra..az infacoltól elkezdett összevissza enni vagyis folyton éhes volt az angolviztől meg miota használom van hogy 3nál elöbb nem tudom éjjel lerakni..:(
2012. márc. 17. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert kap? Hypoallergént? Az infacol van, hogy erősíti a tüneteket. Az angolvíz nem gyógyszer, így az rosszat nem okoz, érdemes a lycopodium clavatum 15CH ihgítású homeopátiás szert is kipróbálni. Ha hasfájós, azon nem nagyon lehet segíteni, legfeljebb több függőlegesen tartással, hasmasszírozással (van kifejezetten erre való babakrém a DM-ben).
2012. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
milumil 1 optimát eszünk már a kezdetektől..igen ezt vettem észre hogy kézben tartva nagyon sir és feszeng a hasától de vállra rakva jobb..viszont igy hogy etessem? mert néha már evés közbe rájön:S
2012. márc. 17. 20:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Hasfájásra ezeket tudom ajánlani (nem kell mindet kipróbálni, de lehet nektek segít valamelyik):

-Csomagold be őt (pl. takaróval jól körbeölelni) - ez lehet megnyugtatja.

-Vegyetek Espumisan, Infacol cseppeket vagy ha 1 hónapos elmúlt Gripe Watert, hátha beválik valamelyik.

-Tedd az alkarodra hason fektetve, lógjon le keze, lába (lajhárpóz).

-Tartsd függőlegesen, járkálj vele, fektesd a mellkasodra-pocakodra.

-Vegyél neki cseresznyemag-párnát vagy lenmag-párnát.

-Tornáztasd a lábacskáit (nyomd a pocija irányába).

-Körkörösen masszírozd a hasát (óramutató járásával megegyezően).

-Enyhe kamillateát is adhatsz neki (már ha nem ellenzed a teáztatást). - patikai kamillából, ne filteresből csináld.

-Esetleg homeopátia.

-Végső esetben orvostól kérj görcsoldó szirupot.

-Ha csak anyatejes figyeld mit eszel, hát ha az is bántja.

-Ha tápszeres, váltsatok tápszert (a legérzékenyebb babáknak jó a Milupa Pepti).


A legjobb persze, ha türelmes vagy és kitartó. Leginkább tényleg csak az időmúlása hoz segítséget.



Napirend: egy két hónapos babát még nem kell szigorú napirendre fogni.

Idővel ez úgyis alakul. Jobban kiismered őt, megismered az igényeit, a hasfájás javul, és máris könnyebb lesz.

Benne lenni nem könnyű, de a babád még nagyon kicsi, még szoknia kell a környezetét. Nemrég még a pocidban volt, most meg itt van ez a szörnyű, ismeretlen világ.

Tarts magad pár dologhoz, pl. a fürdetés legyen minden nap nagyjából ugyanakkor, meg mondjuk a levegőztetés, de nem kell felállítani egy hosszú napirendi listát és minden percre pontosan csinálni.

Inkább figyeld az igényeit. Ki fog alakulni, még ha ez hihetetlennek is tűnik.

Kitartást!

2012. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kíváncsicska ***** válasza:
Próbáld meg az Espumisant.Nekünk az hatott hasfájásra.Az Infacol pl sokkal nagyobb fájdalmat okozott.A napirendre sajna nem tudok mit mondani, mert nekünk 3 hónaposan borult minden ami az éjszakai alvással kezdődött
2012. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is tiszta tápszeres volt a babám. Szerintem inkább a hasa fáj és nem éhes. Nálunk bevált az angolvíz, a melegítős párna és a pocak simogatás. De ezeket akkor is csináltam, mikor "jól volt". Napközben is kicsit tornáztattam, simogattam a hasát.

Etetés közben álljatok meg büfizni, mondjuk az én babám ordított, mert még éhes volt, de ez is segített, ahogy észrevettem. Próbálkozhattok még baby mecsek teával. Széklete van rendesen? Nálunk ez is nehezen ment. A hozzátáplálás (gyümölcsök) oldották meg.

Napirendet hagytam, hogy magától alakítsa, kb. 3 hónapos korától be is állt.

2012. márc. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm kedvesek vagytok:)..csak az ismerőseim mind mondják hogy 8 9 10kor lerakják az ennyi idős babájukat és átalusszák az éjszakákat vagy egyszer kelnek fel tudom minden baba más..de már nekünk is kezdett alakulni most meg megint felborult minden..meg mindenki azt mondja hogy nappal tartsam ébren keltsem fel és mégis hogy?:(
2012. márc. 17. 20:52
 10/12 A kérdező kommentje:
széklete napi 1 van néha 2..mecsek baby teánál ugy vettem észre hogy mégjobban fájt a hasa..bár nem sokáig adtam..a másik kérdésem hogy mennyit kell igyanak?? csak mert ugye sokszor van hogy kaja után bealszik és alszik kövi evésig..igy inkább este fele szokott kapni 2etetés között vizet ha fent van..de olyan max 20 30 40 miliket. napi egyszer kétszer elég az?
2012. márc. 17. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!