Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kislányomnak minden...

1,5 éves kislányomnak minden apró megfázásnál komoly aszthmatikus tünetei vannak, nektek mi vált be amikor a gyermeketek ezt produkálja?

Figyelt kérdés
a doki hörgőtágítót ad mindig, de még ő sem tudja eldönteni vajon aszthmás-e. Most megyünk majd a hegyre kivizsgáltatni. Ilyenkor amúgy egész nap zihál, tiszta víz mindene, pisi alig van, mert bár iszik, azt mind kiizzadja :(

2012. aug. 22. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek is több fajtája van. Ha ugatós hatású köhögés is van, akkor hideg levegő (fagyasztót szoktam kinyitni neki nyáron), és hideg párásító. A levegőszűrő is hozhat megoldást. Amikor nagyon fulladt, hörgött, de nem ugató köhögése volt, akkor porlasztó berendezés, a maszkot a szájára, és vagy sós vizes oldatot tettem a gépbe, vagy a doki írt fel speciális oldatot a géphez. Amúgy szirup van neki,és Ventolin spray, (és az extra biztonság kedvéért van itthon kúp is, ami gyorsan felszívódik, ha nagyon nagy baj van.)
2012. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,kb.ugyanilyen problémánk van,nekünk azt mondták,asztmatikus hörghurut.Már annyi helyen voltunk vele,hogy meg sem tudom számolni,bizonyos vizsgálatokhoz még kicsi(3,5 éves),talán kinövi majd.Nekünk egy kis orrfolyás kell és másnapra befullad,ekkor kórház legalább 3 napra+röntgen.Nekem van itthon rectodelt kúpom,amit a napokban használtam először,mert a doki azt mondta hogy 10 esetből 9-nél visszafordítja a tüneteket és nem kell kórházba mennünk,igaz hogy nagy adag,mert 100mg-os talán van 30-as is,vagy lehet felezni de nyaralás közepén éjjel nem foglalkoztam vele,másnap délre minden tünete elmúlt..se kórház semmi,és utána már csak egy kis köhögés maradt.Egyébként van itthon ventolin spray-babyhallerrel kell adnunk neki,ez egy készülék,de nálunk nem sokat ér,felírták a flixotidet,ez szteroid és tartósan kellene szedni,most eonicot szed,ha nem válik be,ami nagyon úgy tűnik,akkor azt kell befújnunk neki.

nekünk olyankor amikor befullad,akkor húz,sípol,van hogy orrszárnyi légzése is van tehát abszolút megállapítható.eddig csak a kúp vált be,mint olyan,remélem nektek hamarabb megoldódik,kíváncsi vagyok mit állapítanak meg,ha egyáltalán sikerül valamit,bár ott talán képzettebbek ilyen téren,sok sikert!!A kórházban egyébként mindig branült ültetnek be neki,abba diaphillin,inhalálni kell beroduallal,az is van itthon+ röntgenezik,spiropent(kisfiam nem bírja,megőrül tőle)+antibiotikum,hát szerintem jobb kiváltani ezt az egészet egy kúppal.

2012. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok hogy belekérdezek, de ez egyenlő a kruppal?
2012. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(A krupp az ugatós köhögés,akár sírással, hányással együttesen és a gyerek egyértelműen fullad közben.Ez éjjel jön a gyerekre, nem segít a Ventolinos tüdőtágítás, csak az antibiotikum,és a hideg levegő. vírusos megbetegedés)

(Az asztmát sok minden kiválthatja-allergia pl.: por, növény állat, megfázás.stb. szeroiddal jön helyre- szirup-husszú távon éri el hatását- felnőtteknél ez por, vagy inhaláló-, Ventolin spray azonnal hat-1-2perc múlva könyebb a betegnek, kúp extra dózisú segítség a mentő kiérkezéséig. A gyerek itt is fullad, csak másként. Mind a kettő nagyon veszélyes, és akár halálos is lehet.)

2012. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Gondolom leírom, hogy végül 3 napot voltunk kórházba és mivel a Ventolinra nem reagált, így porlasztó géppel kellett a Berodualt beadni. 15 percen át üvöltött a maszkba. Kaptam vényre ilyen csöpögtetőt /berodualt/, mert ha fullad ezt kell neki adnom a géppel. Azóta szerencsére semmi gond nem volt..

2012. szept. 3. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!