Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen bevett trükkjeitek...

Milyen bevett trükkjeitek vannak a reggeli rohanás megkönnyítésére egy ovissal és egy bölcsissel?

Figyelt kérdés

Nagyon elkényelmesedtünk a nyári szünetben és már előre félek a szeptembertől. Ráadásul most kezdi a kicsi a bölcsit, 2,5 éves . A nagyobbik 5. Este ki szoktam készíteni a ruhájukat. Reggel az az első, hogy bekapcsoltatják a mesét és közben megisszák a kakaót. Aztán elküldöm őket WC-re és mosakodni. Majd szintén mesenézés közben öltözködnek, a nagyobbik egyedül, a kicsinek segítek.

Na itt kezdődnek a gondok, mert el szoktak bambulni a tévé előtt és nem haladunk.

A másik dolog a reggeli: Eddig nem volt ilyen gond, mert tízórai előtt esett be a lányom az oviba, így a reggeli kakóval kibírta. De ha dolgozok majd korábban viszem őket. Szóval be kéne iktatni valami gyors reggelit. De nálunk az evés amúgy is nagyon nehezen megy. Válogatósak és lassan is esznek.


2012. aug. 23. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Utközbeni reggeli? Pl egy sajtos kifli,vagy valami hasonló nem maszatolós reggeli. Tv nélküli reggel. Az csak az időt viszi..(Mondom én aki mindig bekapcsolja a tvt vagy rádiót,h szóljon valami..)
2012. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az út olyan rövid, hogy nem férne bele a reggeli. Maximum egy kis keksz vagy nápolyi. De lehet a kakaó mellé elég is. utána úgyis tízóraiznak.

A tévé tudom, hogy hátráltató tényező, de legyen már valami jó is a reggelben. Amikor már mérges vagyok ki szoktam kapcsolni, akkor gyorsan rendbe is szedik magukat.

2012. aug. 23. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat mostanában úgy lehet rászedni az öltözködésre, hogy megkérjük, legyen olyan ügyes és mutassa meg, hogy egyedül is tud öltözni. Tudom, ez nálatok még illetve már nem jó ötlet, mert a kicsi még nem tud, a nagy meg már tud. De attól, mert tud, nem biztos, hogy öltözik, legalábbis a lányom elmélázik, játszik valamivel, nem halad stb. Én enni nem sokat szoktam neki, csak pár falatot, mert ahogy beérünk szinte rögtön reggeliznek az oviban, nem bírna enni ott, ha otthon teletömném. Én is félek nagyon a jövő héttől, akkor megy a lányom középsőbe. De ami inkább aggaszt, az amikor már hideg lesz és sok ruhát kell felhúzni. Na azt utálom. :( 4 éves kislány anyukája.
2012. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem csak egy kisfiam van igy nem tudom mennyire segit de en este eloszoktam kesziteni az ajto ele mindent: A fiam kiskabatjat (ha szukseges) a cipojet, a laptop taskamat es a kocsikulcsot mindig a huto tetejere teszem (ezt azert, hogy az elkeszietett szendvicsemet vagy ebedemet nem felejtszem a hutobe a reggeli rohanaskor). En 7-kor kelet es elkeszulok, sminkelek es megcsinalom a hajam. Nallam ez osszesen 30 perc. Kozben felebred a kisfiam vagy en ebresztem fel. Bili, mosakodas es feloltounk (meg segiteni kell neki). Mikor keszen van o is meset nez meg jatszik kicsit amig en elkeszitem kettonknek a reggelit (altalabann sajtos piritos tukor tojassal es vagok melle paradicsomot, neha muzli, neha nutellas kenyer - nyugodtan kovezzetek meg :), sonkas vagy pastetomos kenyer uborkaval). Mikor elkeszult a reggeli akkor leul enni a konyhaba velem egyutt es reggelizunk. En hamarabb befejezem 3-4 percel igy gyorsan bepakolom a cuccokat az autoba. Aztan kap egy pohar narancslet (ha muzlit eszik akkor csak vizet), fogmosas es 8:20-kor elindulunk. A bolcsi 10 -percre van autoval igy kb. 8:30-ra erunk oda es en onnan megyek egybol meloba (5 perc kocsival a bolcsitol). Ferjem megy utanna 15 orakor.

Nyugi bele fogtok jonni es meg fogjak szokni a reggeli ritmust a gyerekek. Pl. a kisfiam mar fogmosas utan automatikusan leul az ajto el es varja, hgoy raadjam a cipojet, neha kell meg egy kis segitseg. Tehat eszebe nem jut, hogy mondjuk berohanjon a szobaba tv-t nezni vagy konyorogni kelljen neki valamiert. Ha szollok, hogy reggeli akkor azonnal feall a tv elol. Nincs idonk reggel es tudja, hogy ilynkor merges vagyok es szomoru ha kesunk. Az elejen docogos volt a helyzet de mar nincs gond. Tudja, hogy hetvegen lazasag van igy akkor lehet kesobb enni vagy jatszani elotte/utanna...

2012. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a mesenézést áttenném arra az időre, amikor már mindennel készen vagytok és van még idő az elindulásig.

Van egy nagyon jó módszer, a reggeli akadálypálya. Ez azt jelenti, hogy csinálsz egy hatalmas lapra egy "akadálypályát" a pici és a nagynak egy-egy sorral. Fent az oszlopok tetején sorban ott van a reggeli teendő: felkelés, pisilés, arcmosás, öltözés, reggeli, fogmosás, és utána a tévézés. Ezeket mind külön oszlopba, és kis rajzokat vagy matricákat csinálhatsz, hogy a kicsi is tudja követni. Mindkettőnek van egy napocskája, amit tépőzárral lehet rakosgatni (minden oszlopba ragassz fel egy anya tépőzárat, a napocskákra meg egy apatépőzárat -- hobbyboltban lehet kapni). Aztán lépésenként!!!! lehet haladni, a nagy tudja egyedül is követni, a kicsivel megy te lépegetsz úgy, hogy ő is lássa. Ha átjutottak egy-egy "akadályon" akkor odarakod a napcsokát, amit legutóbb teljesítettek és szépen megdícséred őket, hogy milyen ügyesek. A végén pedig ott van a jutalom, a tévénézés, úgyhogy hidd el, hogy rohanni fognak, hogy minél hamarabb letudják a kötelezőket, csak hogy mesét nézhessenek, amíg el nem indultok.


Egy próbát megér!!!

2012. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a reggeli akadálypályát egy olyan helyre ragaszd fel, ahol jól látják, pl lépcsőfordulóba. Ez lemaradt. :D
2012. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tv helyett valamilyen pörgösebb gyerek zene legyen próbálj velük tácikálni hogy felébredjenek.

A tvét még este huzzd ki.

Reggelihez is este készülj elő 1-2 vajas kenyér, pár keksz, este fözöl virslit.

Nem kell nagy menyiség és válogatos kajó se kell mert ők maguktól rájönek hogy ha otthon nem esznek éhesek lesznek.

2012. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én csináltam egy videót ami a gyerekeket végigvezeti a reggeli készülődés folyamatán, játékos formában.

El kell indítani tévén/tableten/stb, nekik meg követni kell az ott látottakat. A jutalom az, hogyha időben végeznek, marad idő játékra is.

Youtubera is feltettem, megtalálod ha beírod, hogy "morning madness troubleshooter"

vagy a link:

https://www.youtube.com/watch?v=sT0WC04Nyhs

2015. jan. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!