Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 5 éves gyereke is délutánr...

Más 5 éves gyereke is délutánra "elfárad" agyilag? Ilyen kis játékos feladatokat "oldunk meg" és délután 2-3 felé egyáltalán nincs se türelme hozzá a fiamnak se kedve.

Figyelt kérdés
Egyébként más időpontban lelkes és csinálja. Tudom, a legfontosabb a szabad kötetlen játék az esetek 90%ban ezt is csinálja, de egy kis koncentrált feladat szerintem azért nem árthat. Gondolok ilyesmire: pontok összekötése és lesz belőle egy állat, ragasztás matricázás rajzolás színezés. Egyszerűen ideges lesz meg se próbálja, türelmetlen nyűgös. Nem szokott már aludni délután tehát nem az a baj hogy álmos lenne és délutántól estig sem kifejezetten nyűgös más téren.
2012. aug. 24. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha megnyugtat az én 5 éves lányom napközben is feladja az ilyeneket :) Kivéve a matricázás és színezés, de előbbit az ágyára utóbbit pedig színezőkönyve csinálja, ha van kedve hozzá.

Az viszont biztos, hogy délutánra sokkal fáradtabb (nem alszik itthon ő sem csak az oviban)

2012. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom felénk meg az ismerősök között olyan "minta gyerekek" vannak :)) Olyan kis ügyesek, fegyelmezettek, én fiam is ügyes nem "lehúzni" akarom, csak nem tudom eldönteni hogy ez "normális" élettani dolog e hogy még nem képes max.5-10 percig figyelni egy dologra, délután pedig még ennyit se!!
2012. aug. 24. 14:46
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az pont az az időszak, mikor pihennie kéne. Ha már nem alszik, akkor csendes pihenő. Én délelőtt foglalkoztatnám szellemileg, ebéd idő után pihi, majd délután fizikailag foglalkoztatni (bicaj, játszótér...)
2012. aug. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy élettani vagy sem, de az én lányom sem nagyon tud "feladatokra" sokáig koncentrálni, néha még 1 mondatot sem tud elmondani rendesen, mert egyszerre akar 5 dologról beszélni :)

Persze babázásba és egyéb játékba hosszan el tud mélyülni, de pl gyöngyözni meg ilyesmi pepecselős dolgokat nem szeret csinálni.

2012. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy 5 éves lányom,ő pont ilyen,ha valamiért kimarad a délutáni alvás.Ha nem is akar aludni a kisfiad,akkor ebéd után tartsatok csendes pihenőt,mondjuk 1 órát,esetleg ilyenkor megnézhetne egy mesét pl.
2012. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, nemrég még úgy májusban-aludt délután de mióta vége az ovinak hallani se akar róla, aztán gondoltam amíg a kisebbem alszik addig pont tudnánk 2esben ilyesmivel foglalkozni (a fiammal)dehát lehet mégse jó ötlet. Az óvónénik is mondták tavasszal hogy itthon így célzottabban foglalkoztassam mindennap mert gyenge a figyelme és kézügyessége.
2012. aug. 24. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:

Ekkorra én is elfáradok agyilag, pedig 32 éves vagyok... :)

Csináld vele délelőtt, akkor fogékonyabb, frissebb. Ha fáradt, akkor teljesen értelmetlen, úgysem figyel.

2012. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen értelmetlen persze :)) És amúgy én is lefáradok addigra na de az iskolában sem csak reggel 8-11 ig van tanítás avgy legalábbis nálunk biztos hogy nem úgy volt.:)
2012. aug. 24. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Kisiskolás korban 12 után ninsc tanítás.
2012. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem volt....(
2012. aug. 24. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!