Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiam negyedik hete jár...

2 éves fiam negyedik hete jár a bölcsibe, a 3. héten aludt ott először. Amikor elhozom délután, annyira fáradt, hogy csak hisztizni tud egész délután, pedig 1-1 1/2 órát is alszik. Hasonló tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés
Hogyan segíthetnék neki? Idegekkel már nagyon nehezen bírjuk a több órás műsort.

2012. aug. 21. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos csak a fáradság a baj? Az én kisfiam akkor ilyen, ha hiányzunk neki... Általában hét végére ilyen lesz. Ő 2-2 és fél órát alszik a bölcsiben, tehát biztos nem fáradt, de vannak nagyon rossz délutánok.:( Ha hazajövünk, igyekszem csak Vele foglalkozni, ez segít kicsit.

Lehet, hgoy elkanyarodtam kicsit, de elképzelhető, hgoy nálatok sem a fáradtság a baj, ezért írtam le.

2012. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
érdekes felvetés, ez nem jutott eszembe. Ha elhozom, megyünk apáért és közösen programolunk tovább (játszótér, bevásárlás vagy nagyszülők). Ha hazajöttünk bölcsi után, akkor még rosszabb volt, bár most azon gondolkodom, hogy itthon egy kis nyugtató zene vagy csöndes pihenő lehet jót tenne, talán zsong a feje az egész napos pörgéstől...
2012. aug. 21. 22:30
 3/9 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet, bölcsi után toporzékol, visít, de szerencsére hamar megnyugszik. Lehet,hogy a felgyűlt feszültséget vezeti le a biztonságos környezetben? Sajnos én sem tudom, mit lehet tenni ezellen.
2012. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, nálunk az a baj, hogy nem nyugszik meg, lefekvésig meg a parádé, gyakorlatilag folyamatosan
2012. aug. 22. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg kicsi. szuksege van Rad.Vedd ki ha lehet es legyel Vele, varjatok meg az oviig.
2012. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nálunk is ez a helyzet sajnos! Kisfiam 2 éve jár bölcsibe, kb. fél éve kezdték érdekelni a mesék, és körülbelül azóta mondhatom azt hogy egy héten van 2,3 de van hogy már 4 nyugodt délutánunk. (ez a nyugodt délután nem hiszti mentes, de jóval kevesebbel)Amúgy nekem fáradt is volt, mert végigaludta a 3 órát de este 7-8kor már aludt itthon. Mai napig annyit alszik ha itthon vagyunk akkor is, de este jóval később alszik el. Szerintem nekünk az idő segített és a kitartás!
2012. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bölcsit sajnos nem tudjuk kihagyni, természetesen én sem adnám be, ha megtehetnénk. Az a szerencse, hogy a gondozónőt nagyon szereti, itthon is sokszor emlegeti. Azt gondolom én is, hogy az idő megoldja a problémát, de nagyon nehéz ilyen nyűgösen vele minden nap, főleg ha majd már én is dolgozok. A délutáni 1 óra alvás kevés neki, itthon mindig többet szokott aludni, ha ott is aludna 2 órát, sztem nem lenne gond, csakhogy ott világos is van, meg zajosabb is. Szóval kedves utolsó kitartunk, nektek is kitartás!
2012. aug. 24. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Én frusztrációnak gondolom, nem fáradtságnak. Akit bántanak, az szokott ilyen lenni. Szerintem elég nagy bántás, veszteség, trauma egy ilyen kis gyereknek távol lenni az anyukájától és az otthonától és egy idegen, feszes rendhez alkalmazkodni, magát fegyelmezni.
2012. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyit alszik éjjel? Nem bölcsis napon mennyit alszik, van különbség? Mondtad màr a bölcsiben, hogy kevés az az 1 óra alvàs neki, hàtha tudnànak segíteni, vàltoztatni valamin, vagy mindegyik gyerek csak ennyit alszik?

Nàlunk nagyon alkalmazkodó a lànyunk, bàrhol elvan, nem frusztràlt, de ha nem alussza meg a neki szükséges mennyiséget, akkor szörnyü vilàg van. Baràtnömnél 11 körül alszanak el a 4 és 2 éves gyerekei, 7kor kelnek, hiàba alszanak napközben is egyszer, totàl nyügösek, szerintem nem véletlenül, de ö meg màr megszokta, hogy folyton nyügösek...

Voltunk 1-2 buliban (pl. Lagziban), és meglepett milyen jól bírjàk a 2-3 évesek is a késöi fentlétet. Ha rendszeresen 8-9kor àgyban lennének, tuti nem bírnànak éjfélig is fent lenni akàrmi is van.

Ràadàsul az én lànyom olyan, hogy ha késöbb fekszik le este, akkor sem kel reggel késöbb.

2012. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!