Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Logopédus itt köztünk? Beszédé...

Logopédus itt köztünk? Beszédértési és fogalmazásbeli problémái vannak a fiamnak, nem csak beszédhiba.

Figyelt kérdés

Kérdésem az 5 éves fiammal kapcsolatos. Későn indult meg a beszéde,(2.5 évesen kezdett szavakat mondani).Magához képest fejlődik a beszédje de még mindig el van maradva a társaitól. 10-12 hibás hangja is van, de a fő baj hogy nyelvtanilag még mindig nagyon helytelen mondatokat alkot, ragokat képzőket rosszul használ, lehagyja stb. Szókincse is elég szűk.

Összefüggő rövid mesét, vagy történetet (mi történt vele hol járt stb.) nem igazán tud más számára is érthetően előadni.

Jártunk nevelési tanácsadóban az ottani feladatokon jól teljesített (építőzés, labdázás,színek formák kisebb nagyobb fogalmak stb), pszichológus is látta nevelési tanácsokat adott, dehát nem igazán a nevelése a problémám.

Logopédus van az oviban ő foglalkozott vele az évben heti 1szer de többször elmaradt a foglalkozás, és igazából én javulást nem látok.

A logopédussal abban maradtunk hogy ez év szeptembertől heti 2szer fog foglalkozni vele, de nem értem hogy a 10 hibás hang kijavítása az a fentebb vázolt bajunkat hogyan oldja meg? Kérdésem lényege az lenne van e erre logopédiai technika, vagy ezzel a témakörrel valaki máshoz forduljunk?


2012. aug. 24. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..



tessék itt a link a hölgy pár naponbelül válaszol neked

2012. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmondásod alapján én inkább gyógypedagógus segítségét kérném, szerintem a probléma gyökere nem a hangképzéssel van, persze párhuzamosan ezzel is foglalkozni kellene továbbra is.
2012. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt ismerem egy hete tettem fel a kérdést, nem válaszolt még rá. persze nem szemrehányás, mert nagyon kedves hogy eddig is válaszolt mindenkinek, tök ingyen saját idejéből, de gondoltam hátha más is van itt aki volt már így vagy ismert ilyen gyereket stb.
2012. aug. 24. 15:29
 4/7 A kérdező kommentje:
De HOL hogyan keressek gyógypedagógust? Magán úton? A nev.tan ban nem mondtak semmit, menjek vissza és ott próbáljak meg gyógypedagógussal beszélni? De mikor múltkor ott jártunk miért nem vizsgálta meg gyógyped.? Ugyanígy fennállt minden és ugyanígy elmondtam mint itt fentebb hogy mi aggaszt.
2012. aug. 24. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menj vissza, ha akkor sem jutsz előrébb, akkor menj el egy korai fejlesztő központba, ott is elmondod a problémát, és ők is mondanak majd valamit.

Sajnos, nekem az a tapasztalatom, hogy mi anyukák csak akkor jutunk előrébb, ha magunk megyünk utána, senki nem kínálja fel nekünk a lehetőségeket.

A nev tanácsadóban lehet, hogy ezzel a logopédiával megoldottnak tekintették az ügyet. Ráadásul ez ingyenes, ettől meg pláne nem várható sok, mivel túl vannak terhelve.

Addig kell menni, míg el nem kezded látni a fejlődést, mert mindjárt itt az iskola, és már késő lesz.

2012. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen értem én se azt várom hogy ingyen elémtárják :) de egy órát beszélgettek a gyerekkel és velem és legalább annyit mondhattak volna hogy kedves anyuka itt és itt találhatók gyógypedagógusok (magán akár!) keresse meg őket, mert itt nem a 10 helytelen hang a baj...

mindegy, hát megyek utána persze.

2012. aug. 24. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulási képességet vizsgáló Bizottságot keress a környéketeken.Ha tudod a címét a netről letölthető űrlapot kitöltöd beküldöd a címükre,Be fogják hívni vizsgálatra kiderül milyen fejlesztésre van szüksége.
2012. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!