Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kokusztej mennyire roncsolha...

A kokusztej mennyire roncsolhatja a fogakat?

Figyelt kérdés
Kisfiam laktoz erzekeny es kokusztejet iszik. Mindig elalvas elott vagy ebredes utan szippantja ki a cumisuvegbol.- 21 honapos es nagyon ragaszkodik a cumisuvegehez.- Ismerosom mondta, hogy minden este mielott a kislanya elmegy aludni megmossak a fogat a tejecske utan mert retteg attol, hogy elromlanak a fogai. Na ezzel az en fulembe is beultette a bogarat...mit gondoltok?
2012. aug. 26. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanannyira, mint bármi más. A benne lévő cukor megtapad a fogakon, ami ideális táptalaja a baciknak, vagy ahogy mi nevezzük itthon: fognyűvő manóknak :)

Bármit is eszünk-iszunk lefekvés előtt, le kell mosni a fogakról, kivéve persze a vizet.


Amúgy bocsi, nem akarok beleszólni, de a kókusztejet doki ajánlotta nektek?

Mert én úgy tudom, hogy mindennapos fogyasztásra nem nagyon ajánlott, ráadásul elég kalóriadús, bár ez sok gyereknek nem hátrány :)

Nekünk rizs/zab/mandula/szójatejet ajánlottak, ill. van laktózmentes tápszer, sőt tej is!

Az én kisfiam tejfehérje érzékeny, így ő még laktózmentes tejet sem ihat, viszont a speciális tápszert nagyon szereti, ill. a felsorolt növényi tejeket is.

2012. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Egy ismerosunk ajanlotta akinek a kislanya millio dologra allergias. A szojatej allergen azert nem adom neki a doktorno mondta a laktoz mentes tejet...de maradtam a kokusznal. Semmivel sem tobb kaloria mint a tehentej es magasabb a kalcium tartalma. Passz, kesz, ugy megy aludni, hogy megissza a tejet oldalara fordul es alomgyar....nem tudom kivinni fogat mosni.
2012. aug. 26. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!