Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kókusztej adható tejallergia...

A kókusztej adható tejallergia esetén?

Figyelt kérdés

Kislányom fennáll a tejérzékenység esélye. A kókusztejet ajánlották tápszer helyett kis kakaóval.

Mennyire vált be nálatok?


2011. jan. 15. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki ajánlhatta, de nem százas. Tejallergiás babáknak is megvan a maguk tápszere, hidrolizálva van benne a tejfehérje, így nem allergizál. Növényi löttyökkel ez nem pótolható, egyáltalán nem egészséges!
2011. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát a kókusztej nem tej. Így tejallergiások ihatják. Aztán hogy mennyire egészséges... hát annyira biztos, mint az agyonfeldolgozott hidrolizált táp.
2011. jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tápszer helyett ajánlották???? Ez érdekes.

Mennyi idős a kislányod?


Amúgy nem tej, tehát baja nem lesz tőle, de hogy napi 2x azt igya, hát azt nem hiszem, hogy túl jó dolog lenne...

Én adtam már a 14 hós kisfiamnak, aki tejfehérje érzékeny, de nem inni, hanem muffin tésztába kevertem.

Ja és ő Milupa Pepti Plus 2 tápszert kap a gasztroenterológus tanácsára.

2011. jan. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Kislányom másfél éves lesz. A védőnő ajánlotta. Gyanítjuk, hogy tejallergiás. Az mondta, hogy 2 hétig ne adjunk neki semmi tejfélét. Azt mondta, hogy speciális tápszert csak szakvélemény után írhat fel szakorvos.

Akkor tudtuk valamit ajánlani tápszer helyett erre a kér hétre? Eléggé tanácstalan vagyok.

2011. jan. 16. 07:46
 5/13 anonim ***** válasza:
kedves Első! Az én lányom igazoltan tejallergiás, de a nekik készült tápszer borzasztó ízű.Semmivel nem lehet elvenni a kesernyés, "odaégett" ízét. Nem issza,akármit csinálok vele.Még ha főzelékbe csempészek egy kicsit akkor sem.Szóval nekünk marad a a karamellás rizstej kálciummal dúsított változata.A gasztrós szerint igenis jó, és ő is ajánlotta.
2011. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
off: az én babám is tejfehérje allergiás, mi az a karamellás rizstej kálciummal dúsítva? mármint a pontos neve? hol lehet beszerezni?
2011. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Biopont márkájú rizstejet veszel, amire rá van írva, hogy kálciummal dúsítva.Azt hiszem Rizsital plusz a pontos neve, Dm-ben, Tesco-ban lehet kapni.Egy lábasban kevés cukrot karamellizálsz, és arra ráöntöd a rizstejet, összekevered, az én babóm imádja. Egyébként lehet kapni rizstejet vaníliás ízesítéssel is.Netről lehet rendelni olyan csokit,ami rizstejjel készült, abban semmi tejszármazék nincs.Ez Bonvita termék. A The Bridge olasz gyártónak létezik rizs "tejszínje" is.Szintén a netről lehet beszerezni biowebáruházban, de a múlt hónapban éppen készlethiányuk volt belőle, úgyhogy azt nem tudtam kipróbálni, de szeretném.Jó lenne ugye tejszín helyett, valahogy biztos lehetne tejföl állagúvá is tenni.Egy ilyen rizstej ára kb. 600-700 Ft, nekünk 3-4 napig elég is, én azzal főzök főzeléket, rántásos ételeket, az ízükön nem érződik, hogy nem tehéntej van benne.Remélem tudtam segíteni.Én is kétségbe voltam esve, amíg rá nem találtam ezekre a termékekre.Plusz öröm, hogy ez mind igazoltan bio termék.
2011. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, mi csak a Pregomint és az Allernovát ihatnánk, de egyik borzasztóbb,mint a másik.Ha egy baba érzett már finomat a szájában, biztos nem nyeli le ezeket a borzalmakat. A kókusztejre a gasztrósunk azt mondta(én is rákérdeztem), hogy nem igazán ajánlja 2 év alatti babáknak,de persze mértékkel fogyasztva nem lehet vele gond.A Pepti Plus az én lányomnak sajna nem jó.
2011. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát.

Az utolsó válaszoló nagyon sok hasznos tanácsot adott. Még annyit szeretnék kérdezni tőled, hogy le tudnád írni a weboldal pontos címét?

Köszi!

2011. jan. 16. 11:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Amúgy lehet venni recept nélkül is tápszert, csak persze iszonyat drága! A miénk (Milupa Pepti Plus 2) 2200 Ft, támogatva 220 körül van. Tényleg szörnyű íze van, de a kisfiam szerencsére szereti :)

Szerintem is a rizs- vagy zabtejet próbáljátok meg, a zabtej a DM-ben 450 Ft, de minden bioboltban és nagyobb áruházban lehet kapni. Ha esetleg nem issza meg úgy natúran, akkor megpróbálhatod karamellával, ahogy az egyik válaszoló ajánlotta vagy kakaóporral. Én sütni, főzni is rizstejjel szoktam, csináltam már tejbegrízt, főzelékeket, sütiket, tehát ugyanúgy kell használni, mint a tejet.

Csak hát elég gáz, hogy 3x annyiba kerül, mint a rendes tej...

2011. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!