Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam allergiás a földimogyo...

Kisfiam allergiás a földimogyoróra, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam, 2 hónapja megevett 2 szem földimogyorót, rögtön kiütéses lett az arca, és hányt is. Gyerekorvos válasza csak annyi volt, hogy minek adtam neki mogyorót, ne adjak neki többet. Igazából én sem voltam benne 100%-ig biztos, hogy a mogyorótól volt, mert mást is evett akkor. Tegnap két harapást evett egy kókuszos műzliszeletből, rögtön kihányta; megnéztem, földimogyorót tartalmazott 6%-ban. Így már biztos, hogy a földimogyoróra érzékeny, de hová forduljak? Ki kell ezt egyáltalán vizsgáltatni, vagy elég, ha ezentúl nagyon figyelek, hogy ilyet ne egyen?
2012. aug. 26. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

El lehet vinni allergia vizsgalatra ha gondolod es akkor megtudjatok mire erzekeny meg. A foldimogyoro amugysem vicc mert komolyabb gondok is lehettek volna. Az allergia teszt csak azert nem kellemes mert megszurkaljak egy kicsit - de ha az en fiam lenne ebben a helyzetben, vinnem villamgyorsan.

Mit lehet tenni?

Mindennek meg kell nezni az osszetevojet. Minden amiben mogyoro van ki kell iktatni sajnos. En a zabra vagyok pl allergias. Semmit, amiben zab van nem ehetek meg kulonben ronda viszketo voros foltok jonnek ki rajtam ami hetekig tart hogy elmuljon, ugyhogy kerulom a zabot. Az oviban szolni kell, hogy a kisfiad mogyorora allergias!!!! Nekik tudniuk kell, hogy mindegy szulovel tudatni kell hogy vagy egy gyerek aki erzekeny a mogyorora es az mit okozhat - amint tudjuk fulladasos halalt is nagyon extrem esetekben!- ne kuldjenek be az oviba mogyoro szarmazekokat tartalmazo termekeket stb.

Kisfiadnak meg kell tanulnia hogy NEM fogadhat el kajat masoktol mert nem tudjatok mi van benne.

Megszokjatok majd csak az elejen megremul az ember. Ja, mondjuk en kulfoldon elek de itt pl lehet mar jopofa polokat is kapni amire az van irva: mogyorora erzekeny vagyok, nem fogadhatok el etelt! Koszonom!

2012. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is az allergia vizsgálat felé hajlok, mert bonyolítja a dolgot, hogy pl. a bokron termő törökmogyorótól semmi baja, már nagyon sokat evett abból (ennyire más ez a 2 mogyorófajta?). Illetve néha eszik csokigolyós gabonapelyhet, azon az van, hogy nyomokban tartalmazhat mogyorót, ettől sincs baja. Már csak a tisztánlátás végett is el kéne menni orvoshoz, ahol elmondják mire kell figyelni. Csak a gyerekorvosnak ne ilyen lenne a hozzáállása, beutalót gondolom neki kell adnia. És jó a rosszban, hogy nála hányással jelentkezik az allergia, nem fulladással...
2012. aug. 26. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Egyik ismerősöm allergiás a fölfimogyorora. Mindennek meg kell nézni az összetevőjét, olyat ehet amin az van, hogy "nyomokban tartalmaz földimogyorot".

Vidd el allergiavizsgalatra mindenkepp!

2012. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, ne vidd allergiavizsgálatra, mert nem mutat valós eredményt. A fiam volt vérvételen is, plusz prick teszten is, mindkettő más eredményt hozott. Nálunk maradt az, hogy amit kitapasztaltam, mitől jönnek ki a reakciói, azt egyszerűen nem kapja. Ő 4,5 éves, 4 évesen volt vizsgálaton.

Ne adj neki mogyorót, minden vásárolt élelmiszeren olvasd el az összetevőket.

Mellesleg én 34 évesen lettem mogyoró allergiás, csak én fulladok is tőle. Ez nem játék :( Ja, és a vizsgálat nem mutatta ki...

2012. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!