Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kisállat legyen?

Milyen kisállat legyen?

Figyelt kérdés
Két lányunk nagyon állatbarát (4 és 2 évesek)Csak az a baj, hogy az egyik kruppos a másik asztmás. De nagyon szeretnének kisállatot (nem halacskát)Ja és nem is kutyust....
2012. aug. 27. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
kígyó? :) najó viccet félretéve. Én a halon kívül mást nem tartanék, mert még picik ahhoz, hogy gondját viseljék egy kisállatnak. Mert uugye az mindennapos elfogalaltság és felelősség. Szőrös állatot sem választanék, főleg nem macskát (mert annak a legalattomosabb a szőrebeépül mindenhova, porszívó sem szedi ki) meg aztán a gyerekeknek légúti betegségeik vannak. Esetleg valami madár? Vagy a nagyszülőkhöz bármi :)
2012. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyik messze laknak..... A nagyobbik gondozná, mert így is minden bogarat hazahoz és eteti itatja őket... Csak az nem lakhat nálunk csak max 1-2 napig.
2012. aug. 27. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ékszerteknős? Én 2000 szeptemberében vettem, alig volt 20 forintos méretű, de még mindig itt figyel, pedig már 2012 van. Azóta már kislányom is született, 2 éves most és imádja nézegetni a teknősünket. :-)


Mondjuk én mindig nagyon szerettem a teknősöket, lehet, hogy ezért is vált be ennyire, mint háziállat, de egyébként tök jó, hogy csend van tőle. Igaz, mint kisállat nem annyira funkcionál, mert nem lehet őt kiszedegetni a helyéről, babusgatni, meg ilyenek. De ha gondoskodsz arról, hogy nagy élettere legyen, ahol jól érzi magát, akkor szülői nézőpontból az egyik legjobb választás, ha már állatkáról van szó. Nem szőröz, nem kapar, nem pisil ide-oda, nem kell sétálni vinni. (Van egyébként kutyánk és macskánk is, de ők kintiek.)

2012. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen körülmények közé nem vennék szőrös állatkát, pedig a tengerimalac jó lenne nektek. Mondjuk van belőle kopasz fajta :) :) az is cuki, csak kényes nagyon és nem élnek túl sokáig (eléggé túl vannak tenyésztve szegények).

Nálunk most épp halak vannak és egy görögteknős (ő szárazföldi). A lányaim szokták etetni (majdnem annyi idősek mint a tieid), de ezeket az állatokat csak nézni és etetni lehet, - dögönyözni, simogatni nem.

2012. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3.5 éves kislányom van. Szárazföldi görög teknősünk van. Nem szőrős, nem büdi, nagyon aranyos. Ki szoktuk venni, csak az elején kellett figyelni, hogy ne matchbox-ként tologassa azt a szegény állatot. Bár nem lehet nyűsztetni mint egy kutyust, de azért barátságos, mindig jön utánunk, főleg a kislányomat szereti.
2012. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!